Skocz do zawartości
Forum

Kredyty hipoteczne


Rekomendowane odpowiedzi

~Sylv
A czy ktoś się orientuje czy warto kupować mieszkanie, które ktoś chce sprzedać z kredytem we frankach? Do spłaty zostało jakieś 40 %.

Wszystko zależy jaka chce cenę za mieszkanie. Tu jest konieczna zgoda banku, a banki raczej nie "przepisują" kredytu na nabywcę. Stary kredyt musi być spłacony np. z nowego kredytu lub środków nabywcy. Wtedy bank zwolni hipotekę. Technicznie wyglada to tak, że w akcie notarialnym podane są dwa konta: jedno kredytowe, na które wpłaca się odpowiednią kwotę, reszta idzie na konto sprzedającego. Powinna byc tez klauzula zobowiązująca sprzedającego do dostarczenia nabywcy dokumentów o całkowitej spłacie zwolnieniu hipoteki lub notarialne pełnomocnictwo dla nabywcy do obsługi kredytu (by mógł bezposrednio sam pobrać odpowiednie dokumenty z banku)
Absolutnie nie wolno zgadzać się na zakup bez informowania banku i przejęcie zobowiązania "na gębę" - póżniej może się okazać, że jest go więcej niż deklarował sprzedający, a w razie braku spłaty to wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Gość kamilla10

No i dobrze, że podchodzisz z rezerwa. Ja raczej bym się tez w obecnej struacji nie zdecydowala na kredyt we frankach… za duze ryzyko.
Obecny mam wzięty rzecz jasna w zlotowacj, jeszcze będziemy spalcac przez 10 lat, ale raty nie sa jakies kosmiczne. Generalnie z mężem dzięki offerunt mamy ten kredyt. Wcześneijszy braliśmy przez expandera, ale offerunt o tyle lepsze, ze podpasowali pod nas idealnie oferty. Tam jest opcja zaznaczenia, ze chodzi o kredyt hipoteczny, potem kryteria kredytu zaznaczyliśmy no i w sumie tyle. Aaa jeszcze formularz do symulacji.

Odnośnik do komentarza

Sama jestem na etapie rozglądania się za kredytem hipotecznym i powiem szczerze, że co bank, to inne warunki, inne propozycje, rozwiązania. Trzeba naprawdę się wczytać, a najlepiej poradzić się jakiegoś analityka finansowego, żeby doradził. Często jest tak, że w jednym banku za coś nie zapłacimy, ale odbiją sobie na czymś innym niestety...

Odnośnik do komentarza

Jeśli mowa o kredytach hipotecznych, to uważam, że chcąc zaciągnąć tak dużą pożyczkę, należy skontaktować się z doradcą kredytowym. Sama, korzystałam z pomocy Kingi Jędrzejewskiej z Cofinance, która poza pomocą w formalnościach, wskazała ofertę dla mnie najkorzystniejszą. Gdyby nie ona - do dziś mieszkałabym w wynajętym pokoju...

Odnośnik do komentarza

Również skorzystałam z pomocy doradcy kredytowego. Początkowo chcieliśmy z mężem sami sobie z wszystkich poradzić.Jednak okazało się,że nie jest to ogólnie takie proste jak sądziliśmy ( szczegolnie z dokumentacja, której było bardzo dużo.....).
W sieci jest również wiele przydatnych stron.

Można sobie wyliczyc wysokość rat.

Odnośnik do komentarza

Kredyty hipoteczne to ciężka przerwa przez trudne warunki. Niekiedy ciężko im sprostać. Najwięcej trudności sprawia także skompletowanie sumy potrzebnej na pokrycie wkładu własnego, który wynosi min 20%. To dużo pieniędzy więc nie każdy może sobie na to pozwolić. Niekiedy banki idą na ustępstwo i przyznają kredyt z nikim wkładem, ale z obowiązkiem wykupienia stosownego ubezpieczenia. W tym zakresie pojawia się wiele nieścisłości i zawiłości, które dobrze opisuje artykuł na tej stronie www. Warto do niego zajrzeć, zwłaszcza jeśli ktoś z was stanął przed tego typu problemem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...