Dziś pytanie - dziś odpowiedź

Kredyty hipoteczne

Małgosia

Małgosia

Witam serdecznie,

z doświadczenia jakie macie -powiedzcie jaki bank waszym zdaniem ma najlepszą ofertę kredytową?
W dobie kryzysu pewnie nie ma takiego ale jakie były wasze doświadczenia przed kryzysem?
jakies gwiazdki do umowy, mały druczek itd???

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Anulka

Anulka

Przy konsolidacji kredytów skorzystaliśmy za namowa open finance z oferty Noredea. Same konkrety, żadnych kruczków (oczywiście fakt oprocentowania rzeczywistego jest "schowany" skrzętnie w kosztach chyba w każdej standardowej umowie bankowej). Poza tym rozsądne procedury i najniższe oprocentowanie. Nie wiem jak jest teraz ale pół roku temu byliśmy zadowoleni.

359 anulka Kobieta, 43 lata, Warszawa
Dziubala

Dziubala

Małogsiu, my 1,5r. temu wzięliśmy kredyt hipoteczny złotówkowy w PKO BP.
Kilka miesięcy trwało rozeznanie gdzie warto ten kredyt brać. Szukanie było zawężone do banku, który jest najtańszy w złotówkach (choć kusiły nas franki, ale odechciało nam się ich przez te spready), i w którym można nadpłacać kredyt bez prowizji.
Żadnych kruczków nie ma, wszystko czarno na białym. Tam jak się okazało pracowała moja koleżanka ze studiów i chyba by mnie nie zrobiła w bambuko :Oczko:
Ale Małgosiu w „dobie kryzysu” lepiej rozeznać się na nowo, bo oprocentowanie jak i warunki umowy zmieniły się po wielokroć.
Aaa, jeśli skorzystasz z usług pośrednika kredytowego (nawet renomowanego) i będziesz miała przez nich już polecony bank/i, to potem osobiście w tym banku sprawdź czy załatwiając kredyt osobiście nie będziesz miała lepszych warunków.
Ja byłam u kilku pośredników z różnych biur (każde polecało inny bank), potem osobiście sprawdziłam te najbardziej atrakcyjne banki. I dobrze zrobiłam, bo mieliśmy lepsze warunki od tych zaproponowanych przez pośrednika.
Przy następnym kredycie hipotecznym też bym tak zrobiła, natomiast w kredytach konsolidacyjnych słabo się orientuję więc chyba bym się zdała na pośrednika.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
robaczek1

robaczek1

Małgosiu-hmmm kazdy Bank oferuje cos innego. To co dla mnie nie koniecznie musi byc atrakcyjne dla Ciebie. Jesli starasz sie o kredyt moim zdaniem najlepiej pochodzic po Bankach i doradcach hipotecznych.Ja preferuje walute obca.
Kryzys spowodował to iz Banki wycofuja sie z waluty obcej obecnie mało Banków oferuje we frankach. Giełda równiez spowodowała ,ze Banki wprowadziły wkład własny w wysokosci 20 a nawet 35% juz nie bedzie jak kiedys ,ze sie ubezpieczysz od niskiego wkładu(ubezpieczenie pomostowe) i dostaniesz kredyt.A wiec teraz musisz liczyc wkład własny+koszt wykonczenia+notariusz itp.

Jesli chodzi o konsolidacyjne polecam własnie taktyke Anulki tam gdzie najtaniej ale tez i tam gdzie macie swoje konta dla stałych klientów czesto sa jakies profity.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5e13hk56xe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/oncft96gtbw6vglg.png

2193 robaczek1 Kobieta, 36 lat, warszawa
~mrs_szaya

~mrs_szaya

temat bodajze hipotecznych dotyczy. A z tego co mi sie obilo podobno Polbank ma najbardziej atrakcyjny hipoteczny. a co do konsolidacji i innych to probowalismy z Ł wszedzie i nic, a zadzwonila pani z banku w ktorym mielismy pare razy jakies umowy raty itp i powiedziala ze moze dac 2xtyle co reszta bez zadnych pytan, bo do tej pory nie bylo z nami problemu i taka maja procedure ze "swoim" daja pare razy w roku taka oferte "bez pytań" i faktycznie w 2h Ł zaltwil wszystko i po kilku h kaska byla na koncie.

Anulka

Anulka

Dziubala
Małogsiu, my 1,5r. temu wzięliśmy kredyt hipoteczny złotówkowy w PKO BP.
Kilka miesięcy trwało rozeznanie gdzie warto ten kredyt brać. Szukanie było zawężone do banku, który jest najtańszy w złotówkach (choć kusiły nas franki, ale odechciało nam się ich przez te spready), i w którym można nadpłacać kredyt bez prowizji.
Żadnych kruczków nie ma, wszystko czarno na białym. Tam jak się okazało pracowała moja koleżanka ze studiów i chyba by mnie nie zrobiła w bambuko :Oczko:
Ale Małgosiu w „dobie kryzysu” lepiej rozeznać się na nowo, bo oprocentowanie jak i warunki umowy zmieniły się po wielokroć.
Aaa, jeśli skorzystasz z usług pośrednika kredytowego (nawet renomowanego) i będziesz miała przez nich już polecony bank/i, to potem osobiście w tym banku sprawdź czy załatwiając kredyt osobiście nie będziesz miała lepszych warunków.
Ja byłam u kilku pośredników z różnych biur (każde polecało inny bank), potem osobiście sprawdziłam te najbardziej atrakcyjne banki. I dobrze zrobiłam, bo mieliśmy lepsze warunki od tych zaproponowanych przez pośrednika.
Przy następnym kredycie hipotecznym też bym tak zrobiła, natomiast w kredytach konsolidacyjnych słabo się orientuję więc chyba bym się zdała na pośrednika.

kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie istniejących kredytów w jeden, rozłożenie go na dowolna liczę rat w celu zmniejszenia miesięcznych kosztów...

a jeśli chodzi o kruczki i takie tam, to mój S jest bankowcem, więc miałam ten komfort, że nikt nas nie zaskoczy ukrytymi kosztami

robaczek1

robaczek1

Anulka-no to Twój mężulek jest z tej samej branży co ja:)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5e13hk56xe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/oncft96gtbw6vglg.png

2193 robaczek1 Kobieta, 36 lat, warszawa
Anulka

Anulka

robaczek1
Anulka-no to Twój mężulek jest z tej samej branży co ja:)

ciekawe czy w tym samym banku pracujecie :Oczko:

Dziubala

Dziubala

Anulka – ja wiem co to kredyt konsolidacyjny :Oczko:. Mnie chodziło o to, że w jego przypadku zdałabym się na pośredników finansowych aniżeli własne chodzenie po bankach.
Za to kredyt hipoteczny ostatecznie wolałam sama załatwiać :Śmiech:

--

Anulka

Anulka

Konsolidację załatwiasz w ten sam sposób. Jesli masz między innymi kredyt mieszkaniowy to też są te same procedury. Księgi wieczyste i te inne cuda...

Dziubala

Dziubala

Anulka - nam na szczęście konsolidacja nie będzie potrzebna :Oczko:. Mamy tylko 1 kredyt. Wystarczy :Kiepsko::Oczko:

--