Dziś pytanie - dziś odpowiedź

Soczewki kontaktowe

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Terko

~Terko

Też się zgłosiłam do tej akcji darmowego testowania soczewek Bausch&Lomb, zobaczymy, czy mi się uda, trzymajcie kciuki, chociaż zazwyczaj nie mam szczęścia w takich akcjach ;)

~miki456

~miki456

haha ja też, tutaj wypełniałam ankietę 2 razy i za drugim razem się udało, załapałam się w styczniu na akcję, tak więc nie trać nadziei ;)

~progress

~progress

używacie kropli nosząc soczewki? jakie krople polecicie, fajnie jakby można ich bylo dłużej niż kilka tygodni użyac bo nigdy w tym czasie nie udało mi się zuzyć cąłych kropi a wyrzucać co chwilę pól opakowania to bez sensu

wiecznie pozytywna

wiecznie pozytywna

W przypadku leczenia zaćmy, stosuje się soczewki Zeiss lub Alcon. Lekarz wycina zmętniałą soczewkę, a na jej miejsce wszczepia taką sztuczną. Jest możliwość usuwania zaćmy w ramach refundacji NFZ w placówkach zagranicznych. Na pewno w czeskim Cieszynie: http://lepiejzobacz.cz/ , gdzie przyjmują polscy okuliści można poddać się tego typu zabiegowi. W cenie są m.in. leki osłonowe, wszczepienie wybranej soczewki wewnątrzgałkowej. Co Wy o tym sądzicie?

51409 wiecznie-pozytywna Kobieta, 35 lat, Warszawa
~livie

~livie

Polecam wybrac się do lekarza okulisty i ten powinien dobrać nie tylko moc soczewek ale również i krzywiznę. Bo to od niej zależy komfort noszenia soczewek na oku :)

Dobrze jest również mieć w zapasie okulary. Zdarzaja się dni kiedy soczewki nie są wygodne i kiedy oczy nas bolą , kiedy są wysuszone.
Niektore modele oprawek są naprawdę ciekawe.
[reklama usunięta]

norratora

norratora

Mi z doborem soczewek pomógł mój optyk [reklama usunięta] Dzięki temu mam idealne soczewki i nie zamierzam ich zmieniać przynajmniej w najbliższym czasie.

65670 norratora Mężczyzna, 26 lat, Wrocław
Bosson01

Bosson01

Soczewki to faktycznie super sprawa. Nosze je od wakacji i jestem straszliwie zadowolona. Mam wade ok -5 (dosc duzo) i strasznie mnie to zawsze denerwowalo, bylam niesmiala, musialam sie wszystkim tlumaczyc, ze nawet w okularach nie widze i nigdy nie pamietalam zadnej twarzy :P Soczewki mam dobrane o ok 0.5 dioptrii mniejsze od wady i widze super! Nagle zauwazylam wiele szczegolow w otaczajacym mnie swiecie, wszystkie kontury, ludzi itp. W dodatku soczewki sa bardzo wygodne: nie trzeba sie martwic o za duzy ruch, ze zaparuja, popsuja sie czy jeszcze cosik innego. To moje zdrowe oczy, ktore zdejmuje na noc

60363 bosson01 Mężczyzna, 34 lata, Verona
~Alaida

~Alaida

Soczewki to super wynalazek, są dużo lepsze i wygodniejsze od okularów - jeżeli mamy możliwość zmiany to nie warto się dłużej zastanawiać. W takich porach roku jak lato czy zima są wprost niezastąpione - w lecie można pływać, w zimie bez problemu szusować na nartach. Dla mnie najlepsze są jednodniówki [reklama usunięta] nawilżające i świetnie sprawdzające się w trudnych warunkach atmosferycznych.