Dziś pytanie - dziś odpowiedź

Soczewki kontaktowe

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Daffodil

Daffodil

Iszmaona a jaki jest stan Twojej rogówki?
W dzisiejszych czasach kiedy pracuje się przy komputerze, przesiaduje w klimatyzowanych pomieszczeniach spora część osób ma mocno przesuszoną gałkę oczną. Wtedy szkła kontaktowe odpadają, bo dodatkowo mogą oko wysuszać.

1969 daffodil Kobieta, 37 lat, Kraków
Daffodil

Daffodil

W takim razie ten dyskomfort to pewnie kwestia nieodpowiednio dobranych soczewek, ewentualnie kwestia przyzwyczajenia oka do ciała obcego.
Ja z doświadczenia nie doradzę, bo soczewek nie mogę nosić, ale siostra używa chyba już z 10 lat i chyba najbardziej te kwartalne sobie chwali.
Chociaż i tak przy każdych, przy zbyt długim noszeniu bez przerwy (na przykład wyjście do pracy rano i dzień zakończony imprezą, kiedy soczewka cały czas w oku) oczy niestety wieczorem są podrażnione i mocno zaczerwienione.

~iszmaona

~iszmaona

Moja znajoma od liceum nosi soczewki. cały boży dzień, oczu nigdy nie ma zaczerwienionych. Musze ją podpytać jak to robi ;)

~curry

~curry

Kurcze, ja noszę od wstania do pójścia spać. Ściągam tylko na noc, bo lubię jak oczy odpoczywają. I nigdy nie mam zaczerwienionych oczu. Dbam o mycie rąk, mycie soczewek, zmieniam kiedy trzeba. Za to przeszkadza mi klima bo wtedy oko schnie, nawiew w samochodzie robi to samo. Ale to nie jest jakiś wielki problem, odsuwam nawiew i jest ok. I nie mam czerwonych oczu. Miałam raz zapalenie spojówek jak za długo nosiłam szkła ale to moja wina. Ale zdarzało mi się ono też jak miałam okulary. Są krople nawilżające do oczu (specjalne do szkieł) i można na początek stosowac aby oko się przyzwyczaiło.

Ulala1986

Ulala1986

ja często używałam tych kropel do oczu dla ludzi z soczewkami i pomagały.
suchość przy klimie i nawiewie też odczuwam.
ale też rzadko do pracy noszę bo praca na nockach to:sztuczne oświetlenie i komp całą noc + ogrzewanie- bo to jest freezer gdzie ogrzewanie chodzi 24h- więc strasznie suche powietrze. ale jak mam wolne i w ciągu dnia noszę to dla mnie bomba- żadnych dolegliwości nic:smile_move:

--

http://www.suwaczki.com/tickers/klz935f7a06ffu6i.png http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk :angel_star: 01.08.12

:angel_star: 04.10.12 [*] http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/<</li>a>
29114 ulala1986 Kobieta, 33 lata, sercem PL, ciałem Uk...
Daffodil

Daffodil

iszmaona
Moja znajoma od liceum nosi soczewki. cały boży dzień, oczu nigdy nie ma zaczerwienionych. Musze ją podpytać jak to robi ;)

Mnie się wydaje, że to w dużym stopniu zależy od tego w jakim środowisku się spędza dzień. Soczewki dodatkowo wysuszają oko, więc wiadomo, że jak ktoś w klimatyzowanym pomieszczeniu siedzi, to jedno i drugie razem może trochę oko męczyć.

~curry

~curry

Daffodil
iszmaona

Mnie się wydaje, że to w dużym stopniu zależy od tego w jakim środowisku się spędza dzień. Soczewki dodatkowo wysuszają oko, więc wiadomo, że jak ktoś w klimatyzowanym pomieszczeniu siedzi, to jedno i drugie razem może trochę oko męczyć.

To racja, jak pracowałam we wcześniejszej firmie i siedziałam przy rampie, nie było dziennego światła i ciągle wiało. I rzeczywiście miałam czasem suchość i nieprzyjemne uczucie oczu. Ale minęło. Pewnie dużo zależy tez od indywidualnych predyspozycji.

Margeritka

Margeritka

ja noszę air optix aqua, bo jestem krótkowidzem i mam -5.25 i -3.25...noszę nawet 11 godzin dziennie, pracuje przy komputerze, ale nie mam problemów z przystosowaniem się oka do nich, są bardzo dobrze nawilżone, a ja czuje się, ajkbym odzyskała wzrok!!

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
~Insana

~Insana

Hej ja noszę soczewki już 5 lat. Miałam te miesięczne zdejmowane na noc(cibavision później coopervision- bardziej komfortowe) z tym, że po jakimś czasie od częstego zdejmowania zaginały się i bolało mnie oko dlatego teraz jestem na tych miesięcznych całodobowych i są o niebo lepsze- bynajmniej dla mnie i nie muszę zasypiać w okularach na nosie jak chcę pooglądać tv do snu ;)