Skocz do zawartości
Forum

Ogrzewanie gazowe


Gość Yvone

Rekomendowane odpowiedzi

dziś mąż wyjechal ale wieczorem się go spytam.
z grzejnikami jest tak że jak ma nowego typu (trochę lepsz do gazu) to one szybciej przekazują ciepł, szybciej zareagują jak będziesz chciała podnieść temp w domu, stare żeliwne grzejniki wolniej oddaje ciepło wolniej stygną bardziej polecane do tradycyjnego ogrzewania (choć my mamy żeliwniaki w mieszanym ogrzewaniu gaz plus węgiel

Odnośnik do komentarza
Gość monika1111111

Kupiliśmy mieszkanie z ogrzewaniem gazowym takie mieszkanie to masakra zimno było w domu a w sezonie zimowym zapłaciliśmy razem 2500 pIza sezonem 300 zł na 2 miesiące założyliśmy kominek fajna sprawa kupiliśmy drewno 6 m i starczyło na całą zimę i zachaczylo wiosne drewno po 80 zł za metr

Odnośnik do komentarza

Ja jestem za ogrzewaniem gazowym i zastanawiam się nad zamówieniem zbiornika z gazem płynnym z [reklama usunięta]. Gaz jest ekologiczny i bezpieczny. Obecnie mamy piec, palimy weglem i praktycznie codziennie się z niego dymi. Juz kilku fachowców próbowało coś z tym zrobić ale jedynym wyjściem jest wymiana. Nie chcę już pieca, dym jest niezdrowy, niebezpieczny i mam już dość strachu, ze coś się stanie. Dlatego stawiam na gaz.

Odnośnik do komentarza

Coralky - a gaz to niby taki bezpieczny? Piec na węgiel to szkodliwy i zagrożenie czadem, ale gaz z kolei zagrożenie wybuchem :) No wiem, że teraz instalacje są bezpieczniejsze, ale jednak. Moi rodzice mają mieszkanie ogrzewane gazem i w okresie zimowym, to wychodzi jakieś 500-600 zł/miesiąc, a jak była bardzo mroźna zima, to nawet 700-800 zł.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę macie tak drogie ogrzewanie? Bo u mnie jest znacznie tańsze. Poza tym jest to wygodniejsze bo nie trzeba dorzucać do pieca oraz ciągle mam ciepłą wodę. Czy to wieczorem czy rano. Gaz jest bezpieczny bo obecne instalacje sa pewne Poza tym możesz zamontować sobie czujniki gazu, które mamy.

Gaz dostarcza nam do domu firma [reklama usunięta]. Mamy butlę z gazem z tyłu domu.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie w przyszlym roku bede zmieniac ogrzewanie na gazowe w domu jednorodzinnym, mam tylko jedno pytanie czy nadają sie do tego grzejniki aluminiowe?? Bo firma która będzie to robić twierdzi ze w aluminiowych będzie tak to nazwali "bulgotać" i nie daja na nich gwarancji i chcą na siłe wcisnąć stalowe. Czy to jest jakaś różnica?

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, że ogrzewane gazowe to dobra opcja. Przede wszystkim jest oszczędne i bardzo latwe w obsłudze. Nie trzeba się martwić o rozpalanie, pilnowanie pieca itp. Obecnie większość pieców jest bezobsługowa, co jest niezwykle praktyczne. Jak zastanawiacie się nad tym, jakie ogrzewanie wybrać, sprawdźcie sobie stronę https://www.ogrzewamy.pl tam znajdziecie sporo informacji i porad.

Odnośnik do komentarza
W dniu 10/9/2018 o 11:08 PM, Dziubala napisał:

Ja bym wolała pompę ciepła 🙂

Ale nie każdego stać żeby zainwestować plus minut 80tys w pompę ciepła i zupełnie nową instalację, bo grzejnikami domu przy pompie nie ogrzejesz. Ogrzewanie niskotemperaturowe wyklucza zastosowanie grzejników, a więc dochodzi wykonanie wszędzie podłogówki - jeśli to stary dom, to skucie lub nie wylewek, styropian, podkłady pod ogrzewanie, na to rurki i nowa wylewka, a potem podłogi. Przy obecnych cenach to zdecydowanie wyjdzie za wszystko więcej niż 80tys o których na początku wspominałam. Aha, no i do pompy ciepła to dom musi być doskonale izolowany i docieplony bo nie ogrzejesz domu, a więc dolicz kolejne ok. 120zł/m2 ocieplenia ściany. A dach jest ocieplony? Jak nie to kolejne 20-30 tys dolicz.

 

Gaz mimo, że drożeje dalej wychodzi o wiele taniej. Kocioł tańszy, możesz grzać grzejnikami, możesz miec ogrzewanie podłogowe - jak wolisz. I przy średnio ocieplonym domu rachunki miesięczne owszem będą wyższe, ale to co byś wydała na pompę ciepła + całą resztę w porównaniu do grzania gazem nigdy ci się nie zwróci. Nigdy! A przynajmniej nie za twojego życia!

 

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Gaz tani? Myślę, że nie bardzo. Takie centralne ogrzewanie   [reklama usunięta] na gaz może sporo kosztować. Są moim zdaniem lepsze alternatywy. Nie tylko w postaci pompy ciepła. Mam na myśli na przykład ogrzewanie biomasą. Poczytaj trochę np. o pellecie.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Melka Radosz

Nooo, jeszcze biorąc pod uwagę obecną sytuacje za naszą wschodnią granicą. Ehh źle się dzieje  i tyle. Co do ogrzewania... Wszystko zależy od budżetu, jedni będą ogrzewać na węgiel. Inni na prąd, a jeszcze inni na pellet. Co do tego ostatniego, są np peleciarki, dzięki którym można stworzyć pellet z trocin liściastych, iglastych [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ludzie a myślicie, że węgiel nie poszedł w górę? Ludzie już kupują po 1500zł za tonę. Wszystko poszło w górę i każdy rodzaj ogrzewania wyjdzie nas średnio 70-100% drożej niż w tamtym roku. Trzeba tak dobra kocioł i sposób ogrzewania żeby było ono ekonomiczne [reklama usunięta]. Pamiętajcie też, że połowa sukcesu taniego grzania to porzadnie docieplony dom i szczelne okna. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...