Skocz do zawartości
Forum

Owulacja


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mi może napisać kiedy dokładnie jest owulacja? Mam regularne cykle (27 -29) i wg wykresu owulacja mi wychodzi w 13 -15 dniu (zależy od cyklu). Wczoraj temperatura spadła mi do 36,3°, a dziś rano skoczyła do 36,7° - 12 dc. Do tego od rana mam potworny ból podbrzusza (zresztą prawie zawsze mam w okolicach owulacji). W takim razie jestem w trakcie jajeczkowania? Skoro temperatura wzrosła rano, to może to już trwać np. od wczoraj i skoro owulacja trwa 24 h to dziś wieczorem jest ostatni dzwonek na współżycie? No i jeżeli dziś jest owulacja w 12 dc to @ powinnam dostać w 26 dc?

Odnośnik do komentarza

Przyjmuje sie ze przy 28 dniowych cyklach owulka wypada ok 14 dnia ale wiadomo ze bywa roznie, bywaja nawet bezowulacyjne cykle.Owulacja moze tez sie spozniac.
Bol podbrzusza moze oznaczac owulacje.
I nie ma czegos takiego ze w ciaze mozesz zajsc tylko w ciagu 24 godz trwania owulacji w trakcie calego miesiaca.Mowi si enawet ze wspolzycie przed owulacja kilka dni to sposob na dziewczynke a kilka dni po to na chlopca :)

Zasadnicze pytanie - od kiedy stosujesz NPR ? Mierzysz tylko tempke czy badasz tez sluz i szyjke ?

Tak od siebie juz napisze ze jesli staracie sie o dziecko to nie ma co patrzec kiedy owu a kiedy nie, kochajcie sie kiedy macie na to ochote a nie kiedy wskazuje na to kalendarz.
Oddajcie sie uczuciu i przyjemnosci a nie mysleniu - "Kurde jest owu - trzeba dzialac ". Pozwolcie sobie na chwile zapomnienia - to najlepsza i najskuteczniejsza metoda :)

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Marciella
Czy ktoś mi może napisać kiedy dokładnie jest owulacja? Mam regularne cykle (27 -29) i wg wykresu owulacja mi wychodzi w 13 -15 dniu (zależy od cyklu). Wczoraj temperatura spadła mi do 36,3°, a dziś rano skoczyła do 36,7° - 12 dc. Do tego od rana mam potworny ból podbrzusza (zresztą prawie zawsze mam w okolicach owulacji). W takim razie jestem w trakcie jajeczkowania? Skoro temperatura wzrosła rano, to może to już trwać np. od wczoraj i skoro owulacja trwa 24 h to dziś wieczorem jest ostatni dzwonek na współżycie? No i jeżeli dziś jest owulacja w 12 dc to @ powinnam dostać w 26 dc?

marciella pytasz o owulacje. Metoda termina pozwala określić jedynie dni płodne. Nie określa momentu owulacji. Dzień owulacji możesz jedynie określić korzystając z monitorngu cyklu usg. Wtedy lekarz jest w stanie mniej wiecej określić kiedy nastąpi owulacja

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Nie robimy niczego na siłę, aczkolwiek przez ostatni tydzień brałam lekarstwa przeciw ureoplażmie i miałam skończyć je brać wczoraj, a od dziś na weekendzie mieliśmy "działać". Podczas leczenia nie powinno się współżyć. Prowadzę obserwacje od kilku miesięcy i zawsze mam wyraźny skok 15 lub 16 dc. W zeszłym miesiącu miałam 13-tego, a w tym już 12-tego. Dlatego pomyślałam, że 14 dc to może być juz 2 dni po owu i może być już za późno - dlatego zadałam pytanie. Wczoraj jednak współżyliśmy, a dziś już nie wzięłam ostatniej tabletki. Owulację raczej powinnam mieć, tydzień temu Pani doktor powiedziała mi podczas USG, że będzie z prawego jajnika.
Czy z tego wynika, że dzień skoku temperatury wcale nie musi być dniem owulacji? Czytałam, że ból podbrzusza może być 2 -3 dni przed owu, ale wszędzie piszą, że po skoku zaczyna się już faza lutealna.

Odnośnik do komentarza

Czy to dużo pewiejsze ? Dla Ciebie możliwe dla mnie wcale :) W tym cyklu sprawdzałam sobie testami owu ani razu nie było II kresek jednakowych (czyli owulacji wg testów brak)po obserwacji tempki, sluzu i szyjki wiem że była. Pozatym, czesto jest tak że testy długo długo są cały czas pozytywne, bądź wcale takie nie wychodzą mimo że na USG jasno wyszło że owulacja nastąpiła. Ja osobiscie na monioringu cyklu nie byłam. Wiec na jego temat rozwodzić się nie będę. Kocham się dlatego że chce a nie dll=atego że musze i tutaj nie jest nic na siłę. Nawet USG myśle nie byłoby w stanie tego zmienić :D

Odnośnik do komentarza

antalis myślisz że ja znawca szyjek ? też nie ale z czasem przychodzi że rozróżniasz bez problemu kiedy wysoko kiedy nisko kiedy miekka otwarta a kiedy twarda zamknięta. Wiesz ja też nigdy nie byłam jakość szczególnie za NPR myślalam że to bardziej skomplikowane. Ważne żeby sprawdzać od początku cyklu kiedy szyja jest nisko i twarda. Pozniej różnice poznaje się bez problemu :D

Odnośnik do komentarza

Kupowałam niedawno Ovu control – w sumie to zachęcona przez siostrę – i zobaczymy co z tego będzie jeśli chodzi o ciążę, ale samo badanie proste w zrobieniu, nie zajmuje dużo czasu, bardzo wygodne. Test wygląda jak szminka także można sobie spakować do torebki i mieć zawsze przy sobie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...