Skocz do zawartości
Forum

Zamknięcie firmy w Niemczech


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy jest może ktoś , kto jest w temacie i mógłby podzielić się informacjami?
Mąż ma założoną firmę (Gewerbe) w Niemczech, jest prywatnie ubezpieczony tam, ma czasowe zameldowanie.. Jak to wygląda, od czego zacząć - ma co prawda księgowego, ale zanim do niego się uda to chcielibyśmy być w temacie...

Będę wdzięczna za odp

Odnośnik do komentarza

Iwonka@
Witam,

czy jest może ktoś , kto jest w temacie i mógłby podzielić się informacjami?
Mąż ma założoną firmę (Gewerbe) w Niemczech, jest prywatnie ubezpieczony tam, ma czasowe zameldowanie.. Jak to wygląda, od czego zacząć - ma co prawda księgowego, ale zanim do niego się uda to chcielibyśmy być w temacie...

Będę wdzięczna za odp

jakbys to samo napisala po niemiecku to moglabym pokazac mojemu moze by cos pomogl

Trzy serca, jeden rytm
Kjære Gud, hvis du ikke kan gjøre meg tynn....
så vær så snill å gjør mine venner tykkere
:na:

Odnośnik do komentarza

mąż w ogóle nie zna :-) pracują dla Niemca , ale mają tylko jedną osobę , która potrafi się tylko dogadać w sprawach - co zrobić, co jest źle ... itp. .. w urzędowych zero - dlatego mają księgowego - napewno powie nam jak to wszystko pozałatwiać ale należę do osób które nie wierzą w uczciwość takich osób w 100 % - to jest w końcu ich interes i rozstając się myślę że mogą z nas ściągnąć kasę ....

wiem że samo zamknięcie nie wiąże się z ogromnymi kosztami (ok 50 EUR), zamknięcie rach. osobistego ( 0 EUR) , wymeldowanie ( jakieś drobne opłaty) ...

ale jak wygląda zerwanie ubezpieczenia prywatnego ? do końca roku jest mąż ubezpieczony - gdzieś czytałam że można je zerwać gdy przedstawi się stałe zameldowanie w Polsce , wymeldowanie się z Niemczech i zamknięcie firmy ale nie wiem ... czy to prawda ?

i zastanawia mnie jak wygląda rozliczenie z Fiskusem niemieckim ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...