Skocz do zawartości
Forum

Szkarlatyna u dziecka?


Gość kwiatuszek9876

Rekomendowane odpowiedzi

kwiatuszek9876

Szani84
panna-em

a mnie sie wydaje że ona jest pewna bez konsultacji z innym lekarzem....

zdrowia dla dziecka!!!

a ja mysle że Jej chodziło o to czy jak wizyta u prywatnego lekarza potwierdzi jej przypuszczenia to wtedy czy ma isc i jej powiedzieć.

Szani dziękuje myślisz tak jak ja , bo inni nie

i co? wybierasz sie do poprzedniego lekarza powiedziec jej że najwidoczniej minela sie z powołaniem wybierając zawód lekarza??

Tyś moje dziecie, ja Twoja mama!!:wink:

Tyś mój mąż, ja Twoja żona!! :mdr:

Odnośnik do komentarza

W zasadzie choroby nie leczy się tak jak innych. Powinna być to:
obserwacja
dużo odpoczynku
izolacja
oraz leki antyzapalne na obniżenie gorączki, ból brzucha i ból gardła, a także nawadnia organizm wycieńczony na skutek intensywnych wymiotów.
Lekie pożywienie
nawadnianie

Więcej informacji znajdziesz tutaj: szkarlatyna.info.pl/

Odnośnik do komentarza

Pierwsze objawy szkarlatyny są typowe dla anginy. Choroba jest zaraźliwa, a ewentualne powikłania mogą okazać się bardzo groźne. Jest to nadal popularna choroba. Dlatego trzeba wprowadzic leczenie jak najszybciej jest to mozliwe. Wtedy powikłania są o wiele mniej znaczące i mniej groźne. Najbardziej znanym objawem jest wysypka. ysypka w szkarlatynie lokalizuje się na tułowiu (na brzuchu, plecach, piersiach, a także na pośladkach i w pachwinach), w zgięciach łokciowych oraz podkolanowych. Na twarzy występuje na policzkach; okolice nosa i ust pozostają blade, co tworzy tzw. trójkąt Fiłatowa.
Polecam tak jak tutaj wspomina koleżanka powyżej duuuuzo odpoczynku oraz oczywiśćie leki przypisane przez lekarza. Zerknij sobie tutaj: https://zdrowie.tvn.pl/a/szkarlatyna-objawy-leczenie-czy-jest-zarazliwa-mozliwe-powiklania-po-szkarlatynie - na stronie jest sporo informacji o szkarlatynie ( jak leczyć i jak pielęgnować malucha).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...