Skocz do zawartości
Forum

woda filtrowana


Rekomendowane odpowiedzi

Korzystam w domu z dzbanka filtrującego Brita, różnica w smaku i zapachu wody jest wyczuwalna. Zgodnie z zalecaniem producenta woda, która jest wykorzystywana przez dziecko jest gotowana.

drucilla najlepsza dla dziecka do picia jest woda mineralna (zgodnie z zalecaniami Instytutu Matki i Dziecka dla niemowląt - woda nisko zmineralizowana, dla dzieci powyżej 1 roku życia - średnio zmineralizowana), woda filtrowana nie zawiera mikroelementów jest to li i jedynie woda oczyszczona z zabrudzeń oraz związku chloru.

Odnośnik do komentarza

mafinka

drucilla najlepsza dla dziecka do picia jest woda mineralna (zgodnie z zalecaniami Instytutu Matki i Dziecka dla niemowląt - woda nisko zmineralizowana, dla dzieci powyżej 1 roku życia - średnio zmineralizowana), woda filtrowana nie zawiera mikroelementów jest to li i jedynie woda oczyszczona z zabrudzeń oraz związku chloru.
Mafinka, to chyba nie do końca tak... Woda zawsze zawiera w sobie naturalne mikroelemoenty o ile nie zostanie poddana ostrej obróbce. A filtry dzbankowe mają właśnie dość łagodne działanie i w odróżnieniu od innych rodzajów filtrów nie powodują zupełnego wyjałowienia wody. Choć oczywiście na pewno nie można porównywać jej z woda mineralną.

Odnośnik do komentarza

ida

Mafinka, to chyba nie do końca tak... Woda zawsze zawiera w sobie naturalne mikroelemoenty o ile nie zostanie poddana ostrej obróbce. A filtry dzbankowe mają właśnie dość łagodne działanie i w odróżnieniu od innych rodzajów filtrów nie powodują zupełnego wyjałowienia wody. Choć oczywiście na pewno nie można porównywać jej z woda mineralną.

Zgadzam się dlatego niemowlęciu jak najbardziej do picia może być podawana woda filtrowana z dzbanka (po przegotowaniu), gdyż minimalnie różni się ona od wody nisko zmineralizowanej (oczywiście na względzie należy mieć także to gdzie mieszkamy, bo nie wszędzie woda jest identyczna i jej skład może być rożny, nie mówiąc już o twardości). Jednak dla większego dziecka polecane są wody z większą ilością jonów magnezu, który bardzo korzystnie wpływa na układ nerwowy naszych pociech, zwłaszcza tych w wieku szkolnym.

Odnośnik do komentarza

Wiem, ze w wielu miejscach w Polsce woda z kranu nie jest zła, jednak sama nie mam zaufania do swojej. Mieszkam w niewielkiej wsi gdzie jakość wodociągów nie jest dobra. Tak wiec nie piję takiej wody, nie daje jej też swoim dzieciom. Początkowo kpowałam wodę butelkową, w ostatnim czasie korzystam z domowego dytrybutora:

https://dystrybutory.eu/wynajem-pm-34.html

Nie wiem czy widzialaś ale jest możliwość wynajęcia dystrybutora z wodą i wypróbowania jak Ci się to rozwiazanie sprawdza. Dla mnie osobiście jest wygodne. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...