Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kwiatuszek9876

Ja stosowałam do 4 miesiąca później lekarz powiedział że nie muszę ale jakoś pod koniec też zaczełam go brać . Może spytaj się na wizycie u lakarza jak będziesz , bo praktycznie każdy lekarz moze powiedziec coś innego

Odnośnik do komentarza

z tego co koleżanka mi pisała która jest w ciąży to gdzies w 3-4 miesiącu lekarz jej zabronił brać......
a w artykule pisze tak : "Kwas foliowy - zanim dziecko zostanie poczęte (i w 1. trymestrze ciąży, gdy tworzą się narządy układu nerwowego), należy zażywać kwas foliowy. To witamina z grupy B zapobiegająca powstawaniu u dziecka wad układu nerwowego. W późniejszym okresie ciąży również pomocna w leczeniu niedokrwistości. Kwas foliowy można kupić bez recepty (Folik) lub może go też zapisać lekarz (Acidum folicum)."

Odnośnik do komentarza

Witajcie Kobietki
Wyczytałam na forach,że kwas foliowy nie jest groźny i można go brać 3 miesiące przed zajściem w ciążę jak i przez całą ciążę-można go brać i nie ma żadnych przeciwwskazań,aby był szkodliwy!

http://nasze-wesele.net.pl/phototicker/tickers/jfen5817.png

13.02-II różowe kreseczki
27.04-usłyszałam pierwsze bicie serduszka
06.05-pierwsze USG
25.05-Badania prenatalne....
28.06-będzie córeczka

http://s2.pierwszezabki.pl/038/0380839b0.png?2394

Odnośnik do komentarza

Gdy kwas foliowy szkodzi - Ciąża - Jestem w ciąży - Onet.pl Dziecko
tu jest napisane dokladnie to co moj lekarz mi powiedzial ze kwas jest zalecany przed planowana ciaza i w pierwszym trymestrze, ale pod koniec ciazy ok 30 tyg powinno sie zaprzestac przyjmowania suplementow i wzbogacic siete o naturale zrodla kwasu foliowego.... ja sie zastosowalam ale co lekarz to inna opinia

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cha00x1cmcm3g.png

Odnośnik do komentarza

justynab53
Witam:) czy ktoś wie do którego miesiąca ciąży należy stosować kwas foliowy??

W 3 tygodniu ciąży, u płodu pojawia się struna grzbietowa. W 4 tygodniu nastepuje zamknięcie cewy nerwowej - aby proces ten przebiegł prawidłowo, niezbędny jest kwas foliowy. Jeżeli tego kwasu będzie zbyt mało, może dojść do niedomknięcia cewy i wtedy w tym miejscu tworzy się przepuklina. Tak naprawdę kwas foliowy powinno się brać przed zajściem w ciąże oraz przez cały okres ciąży (gdyż układ nerwowy płodu rozwija się cały czas).

Odnośnik do komentarza

a teraz kilka słów od dietetyka:

Dla człowieka głównym źródłem kwasu foliowego jest pokarm. Niewielkie jego ilości sysntetyzuje mikroflora jelitowa.
Spośód pokarmów cennym źródłem tej witaminy stanowią surowe i mrożone warzywa liściaste (głównie sałata, szpinak, kapusta, brokuły, szparagi, kalafiory, brukselka), a także bób, zielony groszek, pomidory, buraki, orzechy, słonecznik, pełne ziarna zbóż, owoce cytrusowe.

Podczas gotowania następują liczne straty kwasu foliowego.

Kwas foliowy jest nie tylko ważny dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego dziecka, ale również dla przebiegu ciąży.

Niedobór kwasu foliowego w organizmie kobiety oczekującej dziecka może być przyczyną niebezpiecznychkomplikacji, jak odklejenie się łożyska, czy poronienia, a także mała masa urodzeniowej noworodków oraz występowanie anemii megaloblastycznej.

Tak więc odpowiednia dieta bogata w surowe warzywa oraz stosowanie odpowiedniego kompleksu witamin jest bardzo ważne dla przebiegu ciąży i rozwoju płodu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...