Skocz do zawartości
Forum

Obowiązkowy basen na lekcji WF w szkole


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28/1/2010 o 5:56 PM, Gość ida napisał:

A czy nie wydaje Ci sie, że jeśli dziecko się czegoś boi to rozwiązaniem nie jest uciekanie przed problemem ???? Jeśli teraz załatwisz dziecku zwolnienie z basenu to za jakiś czas może będzie chciało zwolnienie np. z matematyki bo działa na niego stresująco??
Nie zrozum mnie źle-nie piszę tego złośliwie, po prostu miałam podobny problem-moi rodzice kiedy się czegos bałam to strali się mnie odizolować od źródła lęku zamiast mnie z nim oswajać i uwierz mi do dzisiaj się to na mnie mści. Może powinnaś np. pomówić z nauczycielką wf-u, że jest taki problem i że syn potrzebuje trochę czasu na oswojenie się z basenem??? A jeśli nauczycielka jest niezbyt "kumata" (co znajac polskich wf-istów jest bardzo prawdopodobne :/) to może sprobuj poszukać dla syna jakiś dodatkowych zajęć na basenie oswajających z wodą?? Wiesz mi-naprawdę warto, bo po pierwsze basen jest bardzo zdrowy dla rozwoju fizycznego dziecka, a po drugie zobaczysz, że syn poczuje się lepiej jeśli nie bedzie w ten sposób odstawał od rówieśników :).
Przemyśl to sobie, może mam troszkę racji;) A może właśnie rozmowa z dobrym psychologiem coś by pomogła???

A może nie podważaj kompetencji rodzuca. Mój syn ma identyczny problem I to nie jest ucieczka od problemu. Ciekawe czy tym co mają lek wysokości każesz skakać ze spadochronem albo klaustrofobika zamykasz w skrzyniach. Nie wiem nie mam kompetencji ale będę internetowym specj8sta id wszystkiego. Porażka. Najpierw się doucz potem radź innym 

Odnośnik do komentarza

Gra w dwa ognie, ileż można. No i komentarze nauczycieli w-f na forum klasy odnośnie umiejętności poszczególnych dzieci. Brak wsparcia indywidualnych talentów. Wszyscy do jednego wora. Oczywiście, wiem, że zdarzają się wyjątki i są super nauczyciele, którym się zwyczajnie chce. Ale to dotyczy każdego przedmiotu.

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...