Skocz do zawartości
Forum

Dieta dziecka = spadek wody ale wzrost tkanki tłuszczowej


ajka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałabym się poradzić w takiej sprawie:
Poszłam z moja 9 letnia córką do dietetyka. Pani dietetyk ustaliła nam dietę i dała pełen jadłospis. Po stosowaniu diety 2,5 tygodnia poszłyśmy na kontrolę, gdzie wyniki wyszły takie, że woda w organizmie się zmniejszyła, ale niestety tkanki tłuszczowej trochę przybyło. Co może być przyczyną wzrostu tej tkanki? Nasza pani dietetyk nie umiała nam tego wytłumaczyć i odniosłam wrażenie jakby sama była bardzo tym zaskoczona. Córka przez ten okres stosowania tej diety schudła 0,5 kg.

Odnośnik do komentarza

Nie wydaje mi się by to był prawidłowy efekt, że Twoja córka przytyła po diecie. Być może dietetyk ułożyła nieprawidłową dietę. Najważniejsze zasady to po prostu ustalenie stałych godzin posiłków, ograniczenie słodyczy i urozmaicanie posiłków przede wszystkim dodatkiem warzyw i owoców. Warto też zachęcić dziecko do większej aktywności. Zamiast biernego spędzania czasu przed komputerem albo telewizorem idźcie na spacer albo pobawić się piłką. Jeśli pogoda jest nieodpowiednia to można wymyśleć w domu coś związanego z tańcem albo ćwiczeniami na macie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...