Skocz do zawartości
Forum

Otyłość u 17mies dziewczynki


Monixowata

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, chciałabym prosić o pomoc. Córka dwa tygodnie temu skończyła 17 miesięcy waży 14,5kg i ma 87cm (ważona i mierzona w domu) . Urodzona SN w 40tyg 54cm i 3600g. Rozwija się prawidłowo (zaczęła sama chodzić zaraz przed skończeniem 11 mies) Czy obecna waga jest aż tyle za duża że jest to otyłość? Waga jest powyżej 97centyla, ale i wzrost jest delikatnie ponad 97centylem. Gdy wyraziłam moją obawę pediatra zakazała picia soków i jedzenia słodyczy, ale córka nie pije soków w ogóle. Jeśli chodzi o słodycze to przyznam, że nie wiem dlatego, że oboje z mężem pracujemy i mała zostaje z dziadkami ( ok 4godz co drugi dzień) Niby twierdzą, że nie dają ale już parę razy przyłapałam 'dziadka' na kłamstwie w tej kwestii.

Córka budzi się ok 6-7rano wówczas wypija 150-180ml MM
-ok godz.11 serek lub jogurt z owocami ok 150g
-ok godz 14 obiadek (np spagetti_ mielone z łopatki z sosem pomidorowym w marchewce z piertuszką, papryką i selerem + makaron) trudno mi powiedzieć ile zjada podaje jej w bulionówce 500ml i zapełniam ja do 3/4 i zawsze coś zostawia.
-ok godz.17 np płatki ryżowe na wodzie z jabłkiem i cynamonem (jabłko surowe starte)
-ok godz. 20 kasza manna na MM zje 180-270ml

Nie robię jej obiadków dwu daniowych, bo ich po prostu nie zjada. Jeśli dam jej rosołek to jest głodna dopiero koło tej 17.

Czasami zje tylko trochę tych owocków (dwie, trzy łyżeczki ) o 17 wówczas zje całą kaszę (270ml). Pije tylko wodę , czasem napije się z kubka trochę herbaty.

Od kiedy zaczęła chodzić wszystkie spacery są tylko chodzone, nie wożę jej w wózku. Niestety nie jestem w stanie kontrolować wszystkiego co je bo mimo próśb dziadek częstuje wnuczkę czym mu się spodoba.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...