Dietetyk

Czym zastąpić słodycze?

zieloona9

zieloona9

Mam niespełna roczną córeczkę i postanowilismy z mężem nie dawać słodyczy. Wiem, że z czasem będzie to nieuniknione, bo jak pójdzie do szkoły albo w odwiedziny do kogoś, to pewnie ktoś ją poczęstuje, ale póki jesteśmy razem, nie chcę dawac jej w ogóle słodyczy. Mimo to chciałabym aby dziecko miało jakąś przyjemność z jedzenia aby mogło jeść coś, co będzie zamiast słodyczy a nie będzie obiadem czy normalnym posiłkiem. Co Pani by mi poleciła w takiej sytuacji, co podawać i jak często? Myslałam nad deserami typu budyń, kisiel, czy to będzie odpowiednie jesli tak to od kiedy mozna je wprowadzac? Czy brak słodyczy może prowadzić do braku np. magnezu?
Pozdrawiam :)

--

28675 zieloona9 Kobieta, 33 lata, KK

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Mariola Darzycka

Mariola Darzycka

Witam, zamiast słodyczy możesz podać na przykład owocowy deser jogurtowy, owoce, kawałek domowego sernika, drożdżowego ciasta, budyń czekoladowy. Kisiel i budyń możesz podać już teraz pod warunkiem, że przyrządzisz go sama – przepis znajdziesz na: http://www.bobovita.pl/cms/images/clipart/PDF/Ksiazka_Kucharska_2011_09.pdf
Czekolada nie jest jedynym źródłem magnezu, więc nie ma powodów do obaw. Pozdrawiam serdecznie: )

--

Doradca BoboVita

28578 mariola-darzycka Kobieta, 32 lata, .
~lawenda

~lawenda

Zgadzam się z mariolą. Zdrowe desery będą najlepszym rozwiązaniem zarówno dla małej jak i dla was. Ja jako kompletna noga jesli chodzi o pieczenie i takie rzeczy poszłam najpierw na warsztaty kulinarne do cookup http://cookup.pl/ gdzie nauczylam sie jak prawidlowo łączyć składniki, co jest zdrowsze dla naszego organizmu, jak zrobic deser słodki i smaczny ale zdrowy bz kilogramów tłuszczu itd. Moje dzieciaki mają juz 4 i 7 lat i uwielbiaja jak mam wene na pieczenie bo zawsze wymysle cos smaczego kolorowego i nowego :D A ja przy okazji odkrylam nowe powolanie hehe

mamciaadamcia

mamciaadamcia

słodycze można zastąpić owocami, domowymi ciasteczkami wypiekanymi ze zdrowych składników, deserem z galaretką czy domowymi lodami z prawdziwego mleka.

u mojego smyka przechodzą ładnie ciasteczka owsiane z odrobiną kakao, powideł owocowych

--

Najpiękniejsze słowo na świecie? MAMA

59560 mamciaadamcia Kobieta, 28 lat, Sędziszów