Skocz do zawartości
Forum

Kiedy wprowadzić do diety ryby?


11gusiaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam półtoraroczną córeczkę i chciałabym się dowiedzieć kiedy będzie można wprowadzić do diety ryby. Jest to dla mnie o tyle ważne, bo wiem, że ryby są bardzo wartościowe i korzystnie wpływają na nas, więc chciałabym aby moje dziecko regularnie jadło ryby. Kiedy można zacząć wprowadzać ryby i jak przygotować taką rybkę dla dziecka?
Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza

Witaj

Zgodnie z zaleceniami w najnowszym schemacie żywienia niemowląt, ryby, jako źródło pełnowartościowego białka, mogą być wprowadzone po ukończeniu 5. miesiąca (gdy dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym) lub miesiąc później (gdy karmisz piersią) - jeśli dziecko nie przejawia skłonności do alergii pokarmowych.

Mięso ryby zawiera bogactwo łatwo przyswajalnego białka, tłuszczów, witamin oraz kwasów omega-3, które wywierają dobroczynne działanie m.in. na układ nerwowy i wspierają rozwój intelektualny dziecka. Szczególnie dużo kwasów omega-3 jest w rybach morskich, z których łatwiej jest także usunąć ości. Zaczynamy od gatunków "białych": sola, dorada, dorsz; potem - pstrąg, szczupak, halibut. W połowie drugiego roku życia można wprowadzić ryby tłuste: sardynkę, makrelę, tuńczyka czy śledzia. Niemowlętom i małym dzieciom poleca się rybę gotowaną lub pieczoną w folii w piekarniku.

Najbezpieczniej podać dziecku przygotowany specjalnie dla niego posiłek z rybą (np. Obiadek BoboVita warzywa z delikatną rybą, po 9. miesiącu).

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza

[quote

Najbezpieczniej podać dziecku przygotowany specjalnie dla niego posiłek z rybą (np. Obiadek BoboVita warzywa z delikatną rybą, po 9. miesiącu).

Pozdrawiam serdecznie!

często kupuje jedzonko w słoiczkach, ale tego z rybą nie widziałam. Muszę dokładnie poszukać bo ta rybka mnie zainteresowała, a staram sie też podawać synkowi rybę.
Dziękuję za podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...