Skocz do zawartości
Forum

Dieta w ciąży


martibi

Rekomendowane odpowiedzi

Martibi, słodycze nie są najlepszym sposobem na głód, często jednak są dobrym sposobem na poprawę humoru. :) Dlatego właśnie, o ile zachowamy umiar w ich spożywaniu, może po nie sięgać także przyszła Mama.

Jeśli masz ogromną ochotę na słodycze, możesz także spróbować przechytrzyć swój apetyt. Zamiast tabliczki czekolady polecam kakao naturalne z ewentualną łyżeczką miodu, zamiast zwykłego ciasta – ciasto marchewkowe z pełnoziarnistej mąki lub z dodatkiem otrębów, zamiast chipsów - warzywa krojone w słupki, wafle ryżowe, czy chrupkie pieczywo żytnie. Napoje gazowane możesz zastąpić sokiem wyciskanym ze świeżych warzyw lub owoców. Słodycze warto także zastąpić suszonymi owocami.

Co do kawy - zawarta w niej kofeina podnosi ciśnienie krwi, wypłukuje z Twojego organizmu cenne witaminy i minerały, a także przyczynia się do niskiej masy urodzeniowej dziecka. Przyszła Mama może sobie pozwolić na małą filiżankę słabej kawy dziennie.

Martibi, więcej porad dotyczących żywienia w trakcie ciąży znajdziesz w sekcji Zdrowa dieta mamy na stronie BoboVita Ciąża | BoboVita - Zawsze z Tobą, Mamo!. Jest tam także propozycja menu – mam nadzieję, że Cię zainteresuje.

Życzę radosnego oczekiwania na maluszka i szczęśliwego rozwiązania. Pozdrawiam i zachęcam do zadania kolejnych pytań.

Odnośnik do komentarza

Na szczęście cola i chipsy są mi obce. Po prostu ich nie lubię :) Na pewno jak już pojawia się polskie owoce: truskawki, maliny, jagody będzie łatwiej nie skusić się na słodycze. Mam jeszcze pytanie odnośnie szynki parmeńskiej. Wiem, że nie mogę jeść surowego mięsa tj. tatara czy carpacio. Czy faktycznie szynki parmeńskiej również nie można jeść?
Pozdrawiam,
Marta

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...