Skocz do zawartości
Forum

Potrafisz szyć, cerować?


Margeritka

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szczęściarą, bo mam mamę, która posiada maszynę do szycia i z niej korzysta :p ja nie muszę.
Choć jak ostatnio syn pokazał mi dziurę w skarpetce i dodał, że babcia D. mu zaceruje, to dziwnie się poczułam. Jak wrócił z przedszkola, to miał już skarpety bez dziury ;)
Do babci będzie jeździł z trudniejszymi tematami jak np. skracanie, przeszycie zamka itp.
Ostatnio nauczyłam się korzystać z szydełka. Zrobiłam, córce opaskę :) wiem, że to najprostsza rzecz, ale ja byłam z siebie dumna. Później ją schowam do córeczki pudełka z pamiątkami.

Odnośnik do komentarza

To ja mam podobnie, szyć na maszynie nie potrafię, ale zacerować, zaszyć tak. Umiem też robić na drutach i szydełku. Zrobiłam szalik dla dzieci. Umiem też wyszywać i haftować, ale już dawno tego nie robiłam. Gdzieś jeszcze u mamy powinna być powłoczka na podusię wyszyta krzyżykami. Szyłam też ubranka dla lalek, bardzo dawno temu i trochę teraz dla dziewczynek.
Tylko tyle. Jakoś nie mam odwagi podjąć próby szycia na maszynie. Dobrze, że mój mąż to potrafi, więc w razie czego to zrobi.

Odnośnik do komentarza
Gość potworowa

ja szyć długo nie umiałam i broniłam się przed tym straszliwie (chociaż babcię mam krawcową i nie raz próbowało włożyć mi coś do głowy) dopiero jak się dzieciaków dorobiłam to zmądrzałam bo uznała że ubranka są tak słabej jakości że fajnie byłoby samej coś dla nich zrobić, zaczęłam szukać różnych porad, fajnych filmików w sieci bo czasu ani kasy na kursy nie miałam i tak znalazłam przepis na szycie, normalnie za darmo stronka z fajnymi poradami, inspiracjami, wszystko bardzo dobrze wyjaśnione no i teraz szycie już mi absolutnie niestraszne

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...