Ankiety, sondy

Koszty utrzymania rocznego dziecka?

wela1308

wela1308

Witam wszystkie mamusie i tatusiów :)

Mam do Was wielką prośbę z uwagi że piszę pracę między dotyczącą zależności zarobki/pomoc pańśtwa a utrzymanie dziecka w pierwszych latach życia.

Chciałabym żebyście przedstawili swoje faktyczne wydatki na swoją pociechę w zakresie wieku 7mcy-18mcy
Interesowałyby mnie koszty:
1 wyżywienia (co się na to składa oraz jaki orientacyjny koszt)
2 ubiór (jak często co się kupuje oraz jaki jest koszt)
3 kosmetyki (wszystko czego Wasze pociechy potrzebują od oliwki po szampon do włosów również z orientacyjnymi cenami, mile jakbyście chcieli tu wypisać orientacyjnie co taki maluch potrzebuje)
4.inne niezbędne rzeczy takie jak pieluchy etc, nie wiem dokładnie co taki maluch potrzebuje więc liczę na Waszą pomoc (co do pieluch to średnio ile miesięcznie sztuk się zużywa)
5 zabawki (jakie to zabawki orientacyjnie czy edukacyjne,zwykle jakieś, może coś większego jak rowerek ;/ nie wiem również proszę o pomoc)

Jeśli o czymś zapomniałam to proszę o dopisanie od siebie będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam

--

22923 wela1308 Kobieta, 0 lat, WaWa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~izd

~izd

To co oferuje państwo wola o pomstę do nieba
Dziękuje Bogu, że stać mnie na dziecko

Pamiętaj ze ceny są orientacyjne zależy od miasta w którym żyjesz, od Marek produktów itp.

Moja Ula ma 7 miesięcy a koszty są już bardzo wysokie
1.wyżywienie: puszka na tydzień 30 zł
Sloiczki/ gotowane zupki ok.3zl dziennie
Deserki/ jogurty ok 3 zł dziennie
Jakieś chrupki, ciasteczka, owoce raz na jakiś czas ok5-7 zł

2. Szkrab rośnie niebywałe szybko wiec body, pajacyki, spodnie, bluzki, sukienki, spiochy i inne a ja troszkę rozpieszczam moja Ule to dla mnie koszt ok 500- 700 zł miesięcznie

3. Szampon, płyn do kąpieli, linomag, puder, zel na zabki, oliwki czyli niezbędne minimum to jakieś 200 zł miesięcznie.

4. Pieluchy to koszt miesięczny ok 200-250 zł

5 ja na zabawki wydaje potworne pieniądze i wiem ze to za dużo ale cóż... Ok 1000zl miesięcznie.
I wiele wiele wiecej ale to cieżko spamietac

zonia

zonia

hmm..powiem tak nie wydaję więcej niż wtedy kiedy nie miałam mojego Krzysia.To moje drugie dziecko i tak czy siak idą dwie pensje miesięcznie ;-)
tak orientacyjnie:
mleko modyfikowane 12 zł puszka ( na receptę) na jakieś 3 dni
zupka dziennie 5 zł
deserek 3 zł
soczek, herbatka, chrupaczki, kaszka jakieś 3 zł dziennie
mój jeszcze nie ma roczku więc nie wszystko jeszcze je, ale jak gotuję zupkę sama to penie taniej
pampersy jakieś 80 zł miesięcznie,może 100
ciuszki-większość na allegro albo z drugiej ręki jakieś 100 zł miesięcznie(góra!)
kosmetyki jakieś 70 zł miesięcznie ( i to kupuję drogie oliatumy, bo myślę,że jak nie ma problemu ze skórą to mniej, butla wystarcza na 6 tyg. kosztuje 50 zł. kremy które kupiłam pół roku temu jeszcze mam)
zabawki jakieś 50 zł, ale to zalezy czasem 0 czasem 200 zł ;-)
Do IZD nie państwo ma nam dzieci wychowywać :-)
Myślę,że kazdy wydaje tyle ile ma

--

7188 zonia Kobieta, 0 lat
~Szani84

~Szani84

izd
To co oferuje państwo wola o pomstę do nieba
Dziękuje Bogu, że stać mnie na dziecko

Pamiętaj ze ceny są orientacyjne zależy od miasta w którym żyjesz, od Marek produktów itp.

Moja Ula ma 7 miesięcy a koszty są już bardzo wysokie
1.wyżywienie: puszka na tydzień 30 zł
Sloiczki/ gotowane zupki ok.3zl dziennie
Deserki/ jogurty ok 3 zł dziennie
Jakieś chrupki, ciasteczka, owoce raz na jakiś czas ok5-7 zł

2. Szkrab rośnie niebywałe szybko wiec body, pajacyki, spodnie, bluzki, sukienki, spiochy i inne a ja troszkę rozpieszczam moja Ule to dla mnie koszt ok 500- 700 zł miesięcznie

3. Szampon, płyn do kąpieli, linomag, puder, zel na zabki, oliwki czyli niezbędne minimum to jakieś 200 zł miesięcznie.

4. Pieluchy to koszt miesięczny ok 200-250 zł

5 ja na zabawki wydaje potworne pieniądze i wiem ze to za dużo ale cóż... Ok 1000zl miesięcznie.
I wiele wiele wiecej ale to cieżko spamietac

sądze ze z kosztami zabawek troche przesadziłaś. To jest Twój wybór że tyle wydajesz niepotrzebnie więc wydaje mi sie ze to nie powinno byc wliczone w koszta utrzymania dziecka.

tinka_30

tinka_30

Witam
Zgadzam się Zonia i Szani w 100% każdy wydaje tyle ile ma, ale chyba koszty z pierwszego posta są trochę naciągnięte.

Moja obecnie ma 2 lata, ale jak miała 12-18miesiecy to wydatki wyglądały tak.
1. Mleko na receptę 10zl - na kilka dni + kaszka 6zl.(soczki, deserki, owoce jak wyżej)

2. Ubranka nowe na promocjach kupowane raz na kilka miesięcy( np bodziaki, rajstopki, skarpetki oraz buty) reszta rzeczy używana - allegro lub ciucholand - miesięcznie 20-50.

3. Kosmetyki - jak ZONIA

4. Pampersy około 100zl + paczka chusteczek 5zl + podkłady do przewijania (paczka 12zl starcza na bardzo dlugo).

5.Zabawki - od 5zł do 30zł.Niektóre zabawki tez używane - np. rowerek 100zl.(wartość rynkowa 450zl.)

Czasami niektóre osoby decydują sie na płatne szczepionki (kosztów nie podam, bo nie wiem).
A także wizyty u lekarzy, lekarstwa, badania , dodatkowe akcesoria to czasem po 7 miesiącu to spacerówka, kojec czy zmiana fotelika.

--

http://lb5m.lilypie.com/8OQ1p1.pnghttp://lb2m.lilypie.com/Pmy5p2.png

959 tinka-30 Kobieta, 13 lat, w
~Szani84

~Szani84

tinka troche????/ jak dla mnei to bardzo.....

jak kamiś miał roczek to koszty mniej wiecej:

mleko nan activ - puszka 26 zł (ale to był nasz wybór bo można było tańsze kupic)

ubrania to albo allegro albo po kimś albo dostał z różnych okazji - około 30-200 ( w zależności od pory roku)

słoiczki- 3-4 zł dziennie (ale często kupowaliśmy na promocji wiec dużo taniej wychodziło)

zabawki od 10-200 tez zależało co kupiliśmyw danym miesiącu.

kosmetyki jak kupiłam przed urodzeniem komplet dużych penatenów na allegro za 100 zł to przez rok miałam....... tylko sporadycznie się cos dokupowało.

pampersy no każdy wie jak jest - 100-200 zł

więc bez przesady że koszt jest taki jak podano w 1 poście.... to jest kogoś "widzimisie "

więc

tinka_30

tinka_30

Szani napisalam "trochę" żeby kogoś nie urazić, bo napisze Wam, ze znam osobę, która kupuje nowe ubranka w sklepie Next zakłada raz no czasem dwa i sprzedaje na allegro. Czyli tu dałoby rade.

Kosmetyki - nawet te najdroższe to czasem starczają na dłużej niż miesiąc.

Pieluchy - zmieniane co godzinę w sumie dało by taka kwotę.

A zabawki to już sama nie wiem.

--

http://lb5m.lilypie.com/8OQ1p1.pnghttp://lb2m.lilypie.com/Pmy5p2.png

959 tinka-30 Kobieta, 13 lat, w
agusia20112

agusia20112

1.jedzenie ok .10-15 zł dziennie-teraz odeszły obiadki to jakieś 5 zł mniej
2.ubranka ok.500 zł miesięcznie,kupuję nowe ciuszki....ale na pewno mozna takiej
3.pieluszki ok 150 zł plus chusteczki ok 30 zł-na miesiąc
4.kosmetyki ok 100 zł...olejek do kąpieli,balsam po kąpieli,krem na dwór,pasta do zębów
5.leki ok 100 zł-witaminki,tran,bio-gaja,
jak mała chora to wiecej
6.lekarz ok 50 zł wizyta
7.szczepienia płatne plus pneumokoki i rota wirusy ok 1800 zł
8.jednorazowo wózek 1850 z fotelikiem
drugi fotelik wiekszy 450
nawilżacz powietrza 400
kołyska plus łóżeczko 450
spacerówki 450 i 300
9.zabawki kupowałam edukacyjne typu
karuzela z pilotem
mata do zabawy
huśtawka na baterię
różne zabawki z dźwiękiem odpowiednie do wieku
głownie pfisher price

nie jest to oczywiście obowiązkowy zakup
i nie wszystko jest dziecku niezbedne

--

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

6120 agusia20112 Kobieta, 40 lat, szklarska poreba
~Szani84

~Szani84

racja z tym ze stac kogos to wydaje dużo ale dla meni i tak nei realne to ......
i bzdurne. Ale jak stac to każdego wybór ile na co wydaje.

tylko wtedy nei piszmy że taki jest koszt utrzymania dziecka, bo potem ludzie nie chcą dzieci bo twierdza że utrzymanie jest drogie

drucilla

drucilla

no to lecimy:
1) Jak mała miała rok jadła powoli to, co my, więc ze słoiczków powoli schodziliśmy.
mleko - ok 20zł/tydzień
kaszka - ok 15 zł/ tydzień
słoiczki ogółem *obiadki + owoce - ok 40 zł/ tydzień
danonki itp - ok 15zł/ tydzień
do tego dochodzi śniadanie - kanapki
herbatka raz na jakiś czas - powiedzmy, że razem daje ok 100 tygodniowo a na miesiąc mniej więcej 450zł
2) do roku wymienialiśmy garderobę co 3 m-ce - i to było trzeba wszystko. bo wyrasta. czasem szła i stówa/mc.a jak przyszło kupować ciuchy zimowe czy jesienne, to buty koło stówy a kombinezon też niewiele mniej. a wiadomo,że potrzeba jeszcze kurtke na zmianę i spodnie też. i to nie jedne a dla spokoju ze 2 pary.
3) kosmetyki nie idą tak szybko. tutaj głównie szampon (10 zł ale wystarczy na długo), płyn do kąpieli (ok 15 zł wystarczy na długo), balsam ( 20-30zł wystarczy na długo), pasta do zębów (20 zł i na długo wystarczy). szczoteczki grzebyki - mało i wydatek jednorazowy. Pampersy ok 100/mc
4)zabawki - różnie. coś tam zawsze idzie ale to zależy od tego ile mogę przeznaczyć

--

http://davm.daisypath.com/FUImp1.pnghttp://lpmf.lilypie.com/gFDDp2.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/018/018223982.png
http://lbyf.lilypie.com/FTMSp2.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/018/018223980.png?8870
http://pl.lennylamb.com/sliders/show/1_2009_7_27_slider.jpg

2612 drucilla Kobieta, 112 lat, R-ów
~Szani84

~Szani84

tylko troche zbaczamy z tematu bo koszty liczą sie dziecka 7-12 miesiecznego a nei od urodzenia. Więc np szczepienia odpadają i wózek w sumei też no chyab ze spacerówka :)