Aktualności

Powrót pozytywki

Odpowiedzi znajdują się poniżej

zubek67

zubek67

Dzieci je lubią i znajdują w nich mnóstwo cennych dla zdrowia składników. Nie może ich zabraknąć w menu brzdąców, nawet gdy na dworze mróz.

Dostarczają wielu witamin i składników mineralnych, wzmacniają organizm, pozwalają zapobiec zaparciom i pobudzają apetyt...

To zaledwie kilka z długiej listy zalet, przypisywanych owocom. Które z nich warto zaproponować maluchom w zimowych miesiącach?

Więcej na stronach:
Owoce zimą - Pierwsze miesiące - Dziecko w INTERIA.PL - ciąża i wychowanie dzieci, planowanie ciąży, forum dla rodziców

--

278 zubek67 Kobieta, 0 lat, Szczecin
zubek67

zubek67

Wychowanie dziecka to trudna sztuka, w której łatwo się pogubić. Jak więc mówić do malucha, aby wyrósł na dobrego i jednocześnie silnego człowieka? Jak stać się dobrym wzorem do naśladowania? Oto kilka refleksji na ten temat...

O ileż mniej człowiek miałby problemów, gdyby umiał być konsekwentnym... Piąłby się systematycznie w górę po szczeblach kariery, schodziłby systematycznie w dół w skali miar i wag. Stałby się piękny, bogaty, mądry i niewątpliwie zadowolony z siebie i swoich dzieci. Przez swoją determinację życiową pozbawiłby pracy armię psychologów, psychiatrów, dietetyków oraz wydawców poradników wszelkiej maści.
Jednak żeby słowo stało się ciałem nie wystarczy wizualizować pół godziny przed snem a rano afirmować się słowami "jestem wielki i mam moc sprawczą". Życie to nie film science fiction tylko film czeski, gdzie nikt nic tak naprawdę nie wie i nikt nikomu nic nie obiecywał.

Więcej na stronach:
Wychowanie dziecka > charakter > refleksje o wychowaniu dziecka - w-spodnicy.pl

--

278 zubek67 Kobieta, 0 lat, Szczecin
zubek67

zubek67

Bycie rodzicem nie oznacza zamknięcia się w czterech ścianach. Dziecko może nam towarzyszyć w zdobywaniu świata tak, jak w zmywaniu czy oglądaniu telewizji.

Z niemowlakiem w bibliotece

Zabierałam Amosa na zajęcia na studiach podyplomowych Gender Mainstreaming [studia dotyczące równouprawnienia ze względu na płeć], bo chciałam karmić piersią, a on ciągle jadł, poza tym był za mały, żeby zostawić go w domu na dłużej.

Kierowniczka moich studiów bardzo chętnie się na to zgodziła: stwierdziła, że gdzie jak gdzie, ale na naszych studiach to wręcz pożądane. Byłam jej za to bardzo wdzięczna.

Także panie w bibliotece były bardzo przychylne - gdy przychodziłam tam przewinąć Amoska, pytały, czy mogą mi jakoś pomóc.

Amos jest spokojnym, ciekawym świata dzieckiem. Każda nowość, także nowi ludzie, jest dla niego bardzo atrakcyjna. Nie lubi jedynie ubierania i rozbierania, więc w zimie przy tym marudzi.

Jestem wielką zwolenniczką żłobków przyuczelnianych, gdzie można zostawić dziecko i skoczyć na zajęcia czy do biblioteki, cały czas będąc w pobliżu. To szokujące, że w Polsce nie ma takich instytucji, mimo że tak wiele jest studentek i pracownic naukowych.

Więcej na stronach:
Z dzieckiem pod pachą

--

278 zubek67 Kobieta, 0 lat, Szczecin
zubek67

zubek67

Nareszcie! W Polsce nastał tak długo wyczekiwany baby boom. Dzieci rodzi się coraz więcej, a co za tym idzie – nasze wydatki na maluchy rosną w lawinowym tempie. Przed urodzeniem dziecka warto otworzyć w banku rachunek z nieograniczonym limitem.

Zaczyna się od wydatków „ciążowych” i związanych z przygotowaniami do przyjęcia nowego członka rodziny.

- Jeśli nie chcemy czekać w kolejkach u państwowego ginekologa, trzeba się liczyć z wydatkiem ok. 200 - 250 zł miesięcznie. Dodatkowo, w czasie ciąży dochodzą jeszcze inne zakupy. Podręczniki – dla chętnych, sporo owoców – wskazane, no i ubiory ciążowe. Myślę, że spokojnie można liczyć 200 zł miesięcznie – opowiada 30-letni Krzysztof, tata 2-miesięcznego Gucia. - Na szczęście szkoły rodzenia nie kosztują prawie nic, bo są one w 90% finansowane przez gminy. Ale już poród na pojedynczej sali kosztował nas 500 zł. Płatna sala poporodowa to kolejne pół tysiąca. Bardzo często rezerwuje się ginekologa i położne na sam poród. Jest to jednak forma łapówki, my z tego nie skorzystaliśmy – dodaje Krzysztof.

Więcej na stronach:
Dziecko, czyli studnia bez dna - - - Onet.pl Dziecko

--

278 zubek67 Kobieta, 0 lat, Szczecin
zubek67

zubek67

Większość maluchów uwielbia słodycze, ale te, które mają do nich szczególne upodobanie, mogą cierpieć na depresję - wynika z amerykańskich badań, o których informuje pismo "Addiction".

Także dzieci obciążone rodzinnym ryzykiem alkoholizmu chętniej sięgają po słodycze.
Naukowcy kierowani przez psychologa dr Julie Mennellę z Monell Chemical Senses Center w Filadelfii doszli do takich wniosków po przebadaniu 300 dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Miały one spróbować 5 wodnych roztworów o różnej zawartości cukru i wybrać ten, który smakuje im najbardziej.

Więcej na stronach:
Łasuchy ze skłonnością do depresji - Rzeczpospolita

--

278 zubek67 Kobieta, 0 lat, Szczecin
zubek67

zubek67

Naukowcy z Harvard Medical School odkryli trzecią, kluczową przyczynę nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt – niedobór serotoniny.

Niezrozumiała i niespodziewana śmierć zdrowego niemowlęcia spędza sen z powiek wielu młodym rodzicom. Dotychczas stwierdzono jedynie, że pierwszy rok życia dziecka jest czasem podwyższonego ryzyka, okresem krytycznym dla jego prawidłowego rozwoju.

Jednakże, pomimo coraz większej świadomości rodziców i przykładania większej wagi do badań kontrolnych w pierwszych miesiącach życia, przypadki zgonów niemowlaków, bez jakiejkolwiek zdiagnozowanej przyczyny, ciągle się zdarzają.

Więcej na stronach:
Znamy przyczynę nagłej śmierci łóżeczkowej - Odkrywcy - WP.PL

--

278 zubek67 Kobieta, 0 lat, Szczecin
zubek67

zubek67

Przedszkolaki z grup starszaków już pod koniec tego roku szkolnego dostaną świadectwa oceniające ich chęć do nauki, grzeczność i samodzielność. Pedagodzy boją się, że mogą przyczynić się do segregacji maluchów.

Na pomysł, by świadectwa otrzymywały już pięcio - i sześciolatki, wpadło Ministerstwo Edukacji Narodowej, które od zeszłego roku z mizernym efektem promuje reformę obniżenia wieku szkolnego, wchodzącą w życie za dwa lata. Do czasu jej wprowadzenia to sami rodzice mają decydować, czy sześciolatek pójdzie do zerówki, czy do pierwszej klasy.

Więcej na stronach:
MEN chce wprowadzić segregację przedszkolaków?

--

278 zubek67 Kobieta, 0 lat, Szczecin
zubek67

zubek67

Na samą myśl o nim bledniesz, bo panicznie boisz się bólu? Nie musisz cierpieć. Sprawdź, co może przynieść ci ulgę.

Niektórzy twierdzą, że ból jest potrzebny kobiecie, by wydała dziecko na świat. Sprawia on, że w organizmie przyszłej mamy wzrasta poziom hormonów niezbędnych do prawidłowego przebiegu porodu.

Narastające skurcze zaś doprowadzają do rozwarcia szyjki macicy, dzięki czemu dziecko może urodzić się naturalnie. W tej teorii pewnie jest sporo racji. Jednak to nie znaczy, że musisz cierpieć na porodówce.

Więcej na stronach:
10 sposobów na łatwiejszy poród - Poród - Dziecko w INTERIA.PL - ciąża i wychowanie dzieci, planowanie ciąży, forum dla rodziców

--

278 zubek67 Kobieta, 0 lat, Szczecin
zubek67

zubek67

Wygląd kupki twojego maluszka już w ciągu pierwszego roku wielokrotnie zmieni się. Niektóre z tych zmian będą dla ciebie wiadomościami, że niemowlę jest chore, ma problemy z układem trawiennym czy alergię.

Jednak często zmiany w konsystencji i kolorze kupki nie są objawami choroby, ale tylko konsekwencjami zmiany diety lub rozwoju układu wydalniczego.

Czarne początki

Pierwsza kupka noworodka, tzw. smółka, jak na to wskazuje jej nazwa – jest czarna jak smoła. Pojawia się w pierwszej lub drugiej dobie życia maleństwa, a swój kolor zawdzięcza wodom płodowym, połykanym przez maleństwo jeszcze w brzuchu mamy. Zrobienie przez noworodka pierwszej kupki świadczy o tym, że jego układ pokarmowy jest na właściwym etapie rozwoju.

Więcej na stronach:
Niemowlęca kupka – kiedy niepokoić się jej wyglądem? - dziecko24.pl

--

278 zubek67 Kobieta, 0 lat, Szczecin
zubek67

zubek67

Były kupy śniegu, teraz zostały tylko kupy. Właściciele niechętnie sprzątają po swoich psach. Straszące na chodnikach odchody to nie tylko sprawa estetyki i porządku, ale również poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi.

Każdego roku w miastach przybywa zwierząt, przez co zwiększa się także liczba kup na ulicach. W samej Warszawie jest ok. 120 tysięcy psów, które produkują dziennie ponad pięć ton nieczystości. Coraz więcej właścicieli sprząta po swoich pupilach. Jednak wciąż niewielu ma świadomość, że chodzi nie tylko o higieniczny wygląd chodników, ale również o zdrowie zwierząt i ludzi.

Początkowo niespecyficzne objawy, takie jak bóle brzucha, głowy, mięśni oraz rozwolnienie, bardzo rzadko są rozpoznawalne przez lekarzy pierwszego kontaktu. Przeważnie leczenie objawowe nie przynosi zamierzonego rezultatu. Dopiero szpitalne testy wykazują obecność w organizmie przeciwciał przeciwko toksokarom, czyli, mówiąc prościej, gliście psa lub kota.

Więcej na stronach:
Od psiej kupy twoje dziecko może oślepnąć! - Wiadomości - WP.PL

--

278 zubek67 Kobieta, 0 lat, Szczecin