Aktualności

Powrót pozytywki

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Małgosia

Małgosia

Niemal każde dziecko chciałoby się przenieść w magiczny świat. Niektóre wolą czarodziejskie ludki, inne walkę ze smokiem czy wyprawę na dziki zachód. Rodzice chcąc spełnić marzenia swoich pociech zamieniają ich pokoiki w świat nieodkrytych wrażeń, pełen kolorowych postaci. Co zrobić, by dekorowanie dziecięcej sypialni było przyjemnością nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców?

Zmiana wystroju pokoju wiążę się najczęściej z czasochłonnym planowaniem, zabezpieczaniem mebli i dużymi kosztami. Dawniej sięgano po farby, trudno jednak samemu namalować świat wyśniony przez naszego malucha. Z kolei zatrudnienie malarzy jest bardzo kosztowne. W dodatku trzeba uważać na zawartość szkodliwych substancji lotnych w farbach. Niektórzy rodzice decydują się na tapety. Mają one bogatą gamę kolorów i są doskonalą alternatywą dla farb, jednak również w tym przypadku należy zwracać uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane. Inną opcją, coraz powszechniej stosowaną, jest korzystanie z gotowych naklejek. Jest to znacznie wydajniejsza i bezpieczniejsza metoda. Co więcej takie dekorowanie pokoju to sposób na świetną zabawę ze swoim dzieckiem.

Naklejki wykonane są na folii samoprzylepnej z nadrukiem bezpiecznym dla zdrowia. W dodatku są proste w użyciu. Wystarczy wyjąć arkusze z tuby i rozwinąć je na płaskiej powierzchni. Po zaplanowaniu kompozycji i oczyszczeniu ścian można przystąpić do dekorowania pokoju. Naklejki można wielokrotnie odklejać i przeklejać w inne miejsce. Można np. przenosić je między pomieszczeniami. Dobrze jest zmieniać wystrój pokoju co jakiś czas, tak, by dziecko mogło poznawać nowe barwy i kształty. Zwłaszcza, że jest z czego wybierać. Na przykład firma flymybutterfly.com przygotowała już 3 różne zestawy, 2 kolejne będą gotowe do końca marca. Przy pomocy naklejek można w ciągu kilku chwil zamienić pokój naszej pociechy w błękitną toń pełną kolorowych rybek. Na malca czeka wiele innych stworzeń takich jak żółwie, kraby, koniki morskie, a nawet wieloryby. Mali odkrywcy będą mieli także skrzynię pełną skarbów. Dla tych, którzy marzą o afrykańskiej przygodzie dostępny jest zestaw kolorowych naklejek z sympatycznymi zwierzakami na tle bujnej afrykańskiej przyrody. Mali miłośnicy motoryzacji znajdą tu duży terenowy samochód z podróżnikiem i małpką na pokładzie. Jest też spokojniejsza opcja – zestaw z serii "Łąka" pozwoli na przekształcenie dziecięcego pokoju w bajeczny ogród, pełen barwnych kwiatów oraz wielu wesołych mieszkańców, takich jak żaba, wielobarwne motyle, pszczółki, biedronki, ślimaki.
Taki bajkowy świat może stać się otoczką do snucia opowieści przez rodziców. Co wieczór, oglądając ściany swojego pokoju dziecko może słuchać np. o przygodach motylka. Widząc tylko jeden rysunek stworzy w swoim umyśle cały ciąg zdarzeń, co z pewnością wpłynie pozytywnie na jego wyobraźnię. Warto pomyśleć w jaki bajkowy świat chciałoby się przenieść nasze dziecko.
Magdalena Czarnecka

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa
Małgosia

Małgosia

Idzie wiosna i nowe konkursy w parenting.pl
Teraz jest dobry czas by zadbać o swój organizm zmęczony zimą i brakiem słońca. Pomocne w tym mogą być innowacyjne suplementy diety Sensilab Żelazo+C Strona glowna Produkty zelazo+C Dla kogo? oraz Sensilab Q10 Koenzym Młodości – źródło piękna Strona glowna Produkty ť Q10 ť Dla kogo?

Te nagrody można wygrać w konkursie fotograficznym „Wiosna, wiosna… „ organizowanym wraz z Sensilabem.
Więcej informacji: Tutaj

Nasz II konkurs
Na zwycięzców drugiego konkursu czekają książki „ Zimowe popołudnie” i „Owadzie opowieści” ufundowane przez Wydawnictwo Czerwony Konik. Wydawnictwo "Czerwony Konik"
Szanse na otrzymanie jednej z nagród mają te osoby, które poprawnie odpowiedzą na pytanie konkursowe i będą spełniały wymogi regulaminu

Rozpoczęliśmy współpracę z portalem Qlturka.pl - dziecko i kultura . Na naszej stronie głównej możecie czytać o o ciekawych wydarzeniach dla dzieci.
I już teraz planować wspólnie spędzony czas nie tylko w parku ;)

Oczekującym potomka
polecam tekst o najpopularniejszych imionach w 2008 roku: Jakie imie dla dziecka? | parenting.pl

Wielkanoc coraz bliżej, przeczytajcie więc jak można rodzinnie przygotować się do świątecznego czasu Przepis na rodzinna Wielkanoc | parenting.pl

Pamiętajcie, że 29 marca śpimy krócej - przestawiamy zegarki z 2 na 3 w nocy.

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa
Małgosia

Małgosia

Poniedziałki godz. 10:00-13:00

Aktywny Poniedziałek to dzień, kiedy zapraszamy maluszki z rodzicami do wspólnych aktywności oraz zabaw. Czasem urządzać będziemy również Leniwe Poniedziałki, w trakcie których będziemy wspólnie leniuchować, oddawać się przyjemnościom wymagającym mniejszej energii fizycznej
Chcemy pokazać, że ze wspólnie spędzonego czasu korzyści mogą mieć zarówno dzieci jak i ich rodzice.

We wszystkich zajęciach rodzice towarzyszą swoim dzieciom

Chcemy, by proponowane zajęcia były jak najlepiej dostosowane do możliwości i potrzeb zarówno maluchów jak i rodziców, dlatego w opisie konkretnych zajęć zaznaczamy do jakiego przedziału wiekowego dzieci są one kierowane.

Najbliższy termin:

6 kwietnia – poniedziałek godz. 10:00 – 13:00

Rodzice z maluchami mogą wziąć udział w „Klubiku Małego Odkrywcy” oraz w zajęciach „Dmuchanie i parskanie, czyli jak przez zabawę ćwiczyć z dzieckiem mowę?”. Aktywny poniedziałek jest częścią programu Dobry Rodzic - Dobry Start (Dobry Rodzic - Dobry Start) realizowanego przez Fundację Dzieci Niczyje (Fundacja Dzieci Niczyje).

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Dmuchanie i parskanie, czyli jak przez zabawę ćwiczyć z dzieckiem mowę?

Jeśli jesteś rodzicem maluszka do 3. roku życia i chcesz, wiedzieć jak od pierwszych dni jego życia możesz mu pomagać w przygotowaniu i ćwiczeniu aparatu mowy, tak by łatwiej mu było wymawiać różne trudne dźwięki w przyszłości, to zapraszamy na spotkanie, które z pewnością Cię zainteresuje

Będziemy pokazywać rodzicom proste zabawy i ćwiczenia, które będą mogli wspólnie z dzieckiem wykonywać również w domu.
Celem tych zabaw ma być zarówno ćwiczenie mięśni buzi i języka, kształtowanie prawidłowego oddechu, potrzebnego do prawidłowej wymowy ale także dostarczanie dziecku przyjemności i radości ze wspólnie z rodzicem spędzonego czasu

Na najbliższe spotkania zapraszamy:
6 kwietnia - poniedziałek
I grupa - godz. 10:30 – 11:30
II grupa – godz. 12:00 – 13:00

Zapraszamy pół godziny wcześniej, tak by przed zajęciami znalazła się chwila na wypicie herbaty lub kawy i pokazanie maluchom naszego Centrum

Miejsce:
Fundacja Dzieci Niczyje
Praskie Centrum Dziecka i Rodziny
ul. Walecznych 59
03-926 Warszawa
Wejście B

Zapraszamy!
------------------------------------------------------------------------------------------------

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa
Małgosia

Małgosia

Zapraszamy rodziców z maluszkami od 1,5 do 3 lat.
W trakcie zajęć skupiamy się na tym, by stymulować rozwój dziecka. Maluchy uwielbiają odkrywać nowe przedmioty, poznawać otaczający je świat, ćwiczyć swoje nowe umiejętności, a najwięcej uczą się podczas ciekawej zabawy – stwórzmy im wspólnie taką możliwość!

Zapraszamy rodziców do uczestniczenia w zajęciach, podczas których maluchy będą mogły w małej grupce bawić się ciekawymi przedmiotami, ugniatać, przesypywać, grzechotać, budować, układać, rozwalać, przebierać się, turlać, fikać, brykać, chować się i szukać, a także wziąć udział we wspólnych tańcach i śpiewaniu. A co najważniejsze być w otoczeniu innych dzieci, a równocześnie w towarzystwie mamy lub taty.

Zajęcia koordynuje trener grup zabawowych, a chętnych rodziców zaprosimy do aktywnego współtworzenia programu zajęć.

Co mogą zyskać dzieci?
 czas z rodzicami poświęcony tylko im,
 bezpieczne warunki do działania, poznawania, uczenia się,
 inspirujące otoczenie i pomysły na nowe zabawy,
 kontakt z innymi niż rodzice osobami (dziećmi, dorosłymi) w zupełnie nowym miejscu,
 możliwość rozwoju własnych zdolności, naturalnych predyspozycji,
 budować poczucie własnej wartości.
Co mogą zyskać rodzice?
 dostrzec wartość wspólnego czasu spędzanego z dzieckiem,
 nowe ciekawe miejsce dla aktywności swojego dziecka,
 aktywnie spędzony czas z dzieckiem, będący podstawą do budowania się pozytywnej więzi,
 pomysły na twórcze, sprzyjające rozwojowi zabawy z dzieckiem,
 możliwość zobaczenia swojego dziecka w kontakcie z innymi dziećmi i dorosłymi,
 możliwość rozmowy i wymiany doświadczeń z innymi rodzicami,
 ćwiczenia kreatywnego podejścia do wspólnie spędzanego z dzieckiem czasu,
 możliwość ćwiczenia własnych umiejętności komunikacji i umiejętności wychowawczych,
 poczuć się pewniej w roli rodzica,
 odnaleźć w sobie dziecko

Nasz pomysł na Klubik wzbogacamy doświadczeniami pilotażu programu „Grupy Zabawowe” Fundacji Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego, który cieszył się wielką popularnością wśród dzieci i rodziców.

Na najbliższe zajęcia prosimy o przyniesienie kocyka dla swojego maluszka. W sali jesteśmy bez butów – warto zadbać o swój i dzieci komfort przynosząc kapcie na zmianę lub ciepłe skarpety.

Jeśli w godzinach od 10:00- 13:00 macie zwyczaj jeść jakiś posiłek zachęcamy do przyniesienia pysznego jedzonka – przewidujemy możliwość podgrzania go i czas na wspólne pałaszowanie
My zapewnimy dla wszystkich uczestników chrupki kukurydziane, obrane i pokrojone owoce oraz wodę z sokiem. Dzieci, które w ty czasie zwykle mają drzemkę, będą miały zapewnioną możliwość odpoczynku.

Zajęcia są bezpłatne – przeznaczone są dla rodziców z dzieciaczkami od 1,5 do 3 lat.

Na najbliższe spotkanie zapraszamy w:
6 kwietnia – poniedziałek –
I grupa godz. 10:30 – 11:30
II grupa godz. 12:00 – 13:00

Miejsce:
Fundacja Dzieci Niczyje
Praskie Centrum Dziecka i Rodziny
ul. Walecznych 59
03-926 Warszawa
Wejście B

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa
Małgosia

Małgosia

27 kwietnia 2009, Warszawa

Macie już jedno dziecko, a teraz z niecierpliwością oczekujecie kolejnego? Przepełnia Was radość, ale też martwicie się, o to, jak starsza pociecha zareaguje na braciszka lub siostrzyczkę? Zastanawiacie się, jak to zrobić, aby nikt nie poczuł się skrzywdzony? Macie wątpliwości, czy da się kochać oboje dzieci równie mocno? Co zrobić, aby nie czuły się o siebie zazdrosne, ani pomijane?

Jeśli jesteś rodzicem małego dziecka i chcesz się dowiedzieć, co może Ci pomóc w przeżywanych trudnościach, zapraszamy na spotkanie pod okiem psychologa i w gronie innych rodziców, którzy podobnie, jak Ty szukają odpowiedzi na powyższe pytania.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Termin i miejsce: 27 kwietnia 2009 r. o godz. 14.30,
Praskie Centrum Dziecka i Rodziny.
ul. Walecznych 59 (wejście B – II piętro)

Spotkanie prowadzą – Marlena Trąbińska-Haduch i Agnieszka Zobolewicz

Zapisy tydzień przed spotkaniem pod numerem telefonu 022 616 16 69

Spotkanie organizuje Fundacja Dzieci Niczyje (Fundacja Dzieci Niczyje)
w ramach programu
"Dobry Rodzic - Dobry Start" (Dobry Rodzic - Dobry Start).

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa
Małgosia

Małgosia

Baranki w pieluchach - dla Mamy i Malucha

w każdy czwartek w kinie pod baranami

czwartek, 23 kwietnia, godz. 11.00

VICKY CRISTINA BARCELONA | VICKY CRISTINA BARCELONA
reż. Wood Allen, Hiszpania 2008, 96`

Zapraszamy na pokaz z cyklu: Baranki w pieluchach, dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Seans stworzony jest z myślą o mamach, które chcą być na bieżąco z nowościami filmowymi, ale nie chcą zostawiać swoich małych pociech pod niczyją opieką. Nasze kino stwarza możliwość przybycia na seans nawet z najmłodszymi.
Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

Wśród zakupionych biletów na ten cykl raz w miesiącu odbywać się będzie losowanie nagród ufundowanych przez Pieluszkarnię lub Sklepik Naturalny.

BILETY TYLKO 10 zł.

czwartek, 23 kwietnia, godz. 11.00
VICKY CRISTINA BARCELONA| VICKY CRISTINA BARCELONA
reż. Wood Allen, Hiszpania 2008, 96`

Najnowszy film Woody’ego Allena, którego premiera była wydarzeniem ubiegłorocznego festiwalu w Cannes, został entuzjastycznie przyjęty przez krytykę i publiczność. Film został obsypany nagrodami na wielu festiwalach filmowych. Za kreację w tym filmie, Penelope Cruz została uhonorowana Oscarem oraz wieloma innymi prestiżowym nagrodami. Jednocześnie film odniósł największy komercyjny sukces spośród wszystkich obrazów Woody’ego Allena.

Vicky Cristina Barcelona ukazała zupełnie nowy wymiar twórczości Allena - klimat znany dotychczas bardziej z filmów Pedro Almodóvara, ale cały czas nacechowany wyjątkowym poczuciem humoru mistrza.

Oscary 2009: najlepsza aktorka drugoplanowa - Penélope Cruz
Złoty Glob 2009: najlepszy film - komedia lub musical

Seans polecają:

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa
Małgosia

Małgosia

http://m.forum.parenting.pl/galeria/data/500/medium/logo_akcji.jpg

Chcesz być mamą ? Jesteś w ciąży? Lekarze biją na alarm: zbyt mało kobiet wie, jak ważne są badania diagnostyczne. Ich propagowaniem zajęła się sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA Spółka z ograniczona odpowiedzialnością Sp.k, która organizuje ogólnopolską akcję społeczno-medialną adresowaną do wszystkich przyszłych Mam.
Kolejne spotkanie z cyklu „Diagnostyka dla Twojej ciąży” odbędzie się:

27 kwietnia 2009 w Katowicach, w Hotelu Qubus przy ul. Uniwersyteckiej 13
w Sali Turkusowej o godzinie 18:30.


Akcji patronuje miesięcznik M jak Mama.

Spotkanie adresowane jest do kobiet dbających o zdrowie i kondycję, które świadomie przygotowują się do macierzyństwa, chcąc tym samym bezpiecznie przejść przez ten piękny, ale zarazem trudny czas. Celem organizatorów jest przybliżenie wiedzy dotyczącej diagnostyki laboratoryjnej oraz uzmysłowienie, jak wielkie ma ona znaczenie, szczególnie w momencie, gdy kobieta przygotowuje się do tej ważnej życiowej roli – roli Mamy.


Do udziału w spotkaniu zaproszono wybitnych specjalistów-ginekologów.
Poza rozmową z ekspertami spotkanie będzie obfitowało w różnorakie atrakcje: porady Pań ze szkoły rodzenia, wskazówki trenera jogi, pokaz mody ciążowej i wiele innych. Na wszystkie Panie będą czekały również upominki kosmetyczne. Wszystko po to, aby w przyjaznej atmosferze uświadomić przyszłym Mamom znaczenie badań laboratoryjnych nie tylko dla ich zdrowia, ale również dla ich przyszłych pociech.

Chcesz wziąć udział w spotkaniu ?

Zarejestruj się na stronie

Z Diagnostyką o ciąży - Strona Główna

SPOTKANIE MA CHARAKTER OTWARTY I JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNE!
Zapraszamy wszystkie Panie!

Organizatorem spotkania jest Diagnostyka spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k – największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych, która oferuje swoim Pacjentom najszerszą ofertę badań – ponad 800 różnego rodzaju testów, a poprzez dzielenie się wiedzą o swoich metodach, ich roli i znaczeniu, stara się pomagać ludziom w dbaniu o zdrowie.

Patronat medialny nad imprezą objął również

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa
Małgosia

Małgosia

Porcja zdrowia na każdą okazję – jak nie zapominać o warzywach,
owocach i sokach w domu, w szkole i w pracy

Każdego dnia mamy mnóstwo rzeczy, o których należy pamiętać. Jak w natłoku obowiązków nie zapomnieć o racjonalnym i zdrowym odżywianiu? Duża ilość zobowiązań nie usprawiedliwia sporadycznej konsumpcji warzyw, owoców i soku, która niestety ma miejsce w naszym życiu. Wydaje się, że pamiętanie o ich spożywaniu jest problematyczne, a tak naprawdę przy odrobinie chęci niewiele wysiłku trzeba w to włożyć. Wychodząc do pracy, wystarczy przecież wziąć ze sobą np.
jabłko, banana, kilka rzodkiewek lub po prostu sok z warzyw czy owoców. Tą metodą zapewnisz sobie porcję witamin każdego dnia, bez względu na sytuację, w której się znajdujesz.
Ale to dopiero początek….
Najtrudniej wykonać pierwszy krok ku zmianie. Wykształcenie nowych przyzwyczajeń żywieniowych wiąże się przede wszystkim z uświadomieniem sobie, jak ważne jest dostarczanie do naszego organizmu 5 porcji warzyw, owoców lub soku. Kolejnym krokiem do sukcesu będzie odpowiednie zaprogramowanie dnia tak, by nie zapominać i konsekwentnie zjadać codziennie 5 zdrowych porcji. Wystarczy, że zapiszesz przypomnienie na kartce i umieścisz ją na lodówce, bądź w innym widocznym miejscu, albo nawet ustawisz przypomnienie w telefonie. W ten sposób, każdego dnia,
będziesz informować siebie i swoją rodzinę o systematycznym sięganiu po naturalne witaminy zawarte w warzywach, owocach i sokach.
Odwiedzaj sklepy, gdzie zaopatrzysz się nie tylko w najpotrzebniejsze produkty, ale miejsca, w których będzie szeroki wybór warzyw i owoców. Widząc stoiska pełne różnobarwnych darów natury czy też regały z sokami o różnorodnych smakach, szybko przypomnisz sobie o ich codziennym spożywaniu.
Zachętą do jedzenia warzyw i owoców oraz picia soków może być chęć poznania nowych smaków.
Na dobry początek sięgnij po egzotyczne pyszności, których moc jest ukryta w sokach. Następnie zastanów się, jakich owoców lub warzyw jeszcze nigdy nie próbowałaś. Sporządź listę nieznanych smaków i postaraj się poznawać je po kolei. Wprowadzając nowe owoce i warzywa do swojej kuchni, urozmaicisz jadłospis całej rodziny i sprawisz, że codzienne posiłki będą wędrówką przez kuchnie świata.
Warzywa i owoce najczęściej są stosowane jako dodatki do dań głównych. Nieliczni zdają sobie sprawę z tego, że mogą one stać się nie tyle uzupełnieniem, ile podstawowym składnikiem posiłków.

Z badań wynika, że Polki i ich rodziny nie spożywają odpowiedniej ilości warzyw, owoców i soków.
Przeciętna Polka zjada warzywa i owoce tylko 2 razy dziennie, czyli o 3 za mało. Warto zwiększyć dzienne spożywanie warzyw, owoców i soku. Rano, planując, co na siebie włożysz, pomyśl o tym, co w ciągu dnia zjesz. W ten sposób nowym nawykiem stanie się dbanie o to, by każdego dnia zjadać 5 porcji warzyw, owoców lub soku.
Pamiętaj przy tym oczywiście o sobie, ale też o całej rodzinie. Wyznacz np. dziecko odpowiedzialnym za wybór i podanie soku do śniadania każdego dnia. Zróbcie sobie czasami rodzinną owocowo-warzywno-sokową ucztę na kolację. Pamiętaj też o dziecku, aby od najmłodszych lat pielęgnować w nim właściwe nawyki żywieniowe. Gdy idzie do szkoły, daj mu do tornistra jabłko i butelkę soku. W ten sposób zapewnisz mu w prosty sposób 2 zdrowe porcje na tę część dnia, kiedy jest poza domem.

KAMPANIA FINANSOWANA PRZY WSPARCIU UNII EUROPEJSKIEJ ORAZ RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

5 porcji - Kampania "5 porcji warzyw, owocĂłw lub soku"

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa
Małgosia

Małgosia

Biegunka to problem, którego nie wolno lekceważyć. Powoduje poważne spustoszenie w organizmie małego dziecka. Utrata znacznej ilości płynów skutkuje spadkiem poziomu soli mineralnych i zagęszczeniem krwi. To prosta droga do niedokrwienia mózgu, wątroby czy nerek, a niestety czasami również śmierci. Szybka reakcja i pomoc dla dziecka jest niezmiernie ważna.

Pierwszym i najważniejszym postępowaniem w biegunce jest nawodnienie organizmu. Należy zapewnić dziecku, w pierwszych kilku godzinach choroby, płyny bogate w składniki mineralne. Doskonale sprawdza się w takich sytuacjach doustny płyn nawadniający Humana Elektrolit. Skład Humana Elektrolit jest zgodny z zaleceniami, opracowanymi przez grupę specjalistów z Europejskiej Komisji ds. Żywienia przy Europejskim Towarzystwie Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci - ESPGHAN. Jednocześnie, przy swojej wysokiej skuteczności Humana Elektrolit, jest bardzo smaczna, co sprawia, że dzieci chętnie ją przyjmują.

W przypadku braku elektrolitu można jeszcze zastosować również lekko osoloną wodę lub osłodzone glukozą herbatki. Nie zaleca się podawania dziecku cierpiącemu na biegunkę Coca-coli, ani innych mocno słodzonych napoi, powszechnie dostępnych w sklepach. Nie tylko nie zawierają one bezcennych mikroelementów, ale co gorsze ich podawanie może jedynie nasilić objawy biegunki u dziecka. Mało skuteczna w przypadku biegunki u dziecka jest także woda mineralna.

W czasie biegunki należy zadbać również o odpowiednią dietę. Najlepiej podawać wówczas pełnowartościowe posiłki, które pozwolą odbudować zapasy utraconych mikroelementów. Doskonałą alternatywą posiłku w biegunce jest nowy produkt w Polsce - Humana HN z prebiotykiem, czyli zbilansowana dieta bananowo-mleczna. Humana HN z prebiotykiem wspiera normalizację stolca i jednocześnie usuwa toksyny z organizmu dziecka, a prebiotyk w nim zawarty pomaga odbudować fizjologiczną florę jelitową.

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa