Aktualności

Powrót pozytywki

Odpowiedzi znajdują się poniżej

zubek67

zubek67

Podpowiada Marlena Trąbińska-Haduch, psycholog z warszawskiej Fundacji Dzieci Niczyje.

Ustalcie wspólnie rodzinne zasady robienia zakupów. Przed wejściem do sklepu przedyskutujcie, po jakie towary wchodzicie (np. spożywcze) a po jakie nie (np. filmy DVD). Warto także zrobić wspólnie z dzieckiem listę zakupów.

Jeśli chcesz, aby zakup zabawki był nagrodą za jakiś uczynek, czy zachowanie dziecka – ustal jasne zasady, które będą zrozumiałe dla niego. Przedyskutujcie – kiedy i za co może liczyć na nagrodę.

Nauczmy, że to rodzic ustala granicę, na jaką zabawkę stać rodzinę, a kiedy mówi się „stop”.

Zanim kupimy zabawkę, zastanówmy się, na ile realizuje ona nasze potrzeby i wyobrażenia jako rodzica, a na ile autentyczne potrzeby dziecka. Zostawmy dziecku przestrzeń samodzielnej decyzji, aby miało poczucie, że coś zależy również od niego (np. kolor bluzki).

Więcej na stronach:
Jak radzić sobie z dziećmi, reklamą i zakupami? - Polityka.pl

--

278 zubek67 Kobieta, 0 lat, Szczecin
zubek67

zubek67

61 tys. Polek z wyższym wykształceniem porzuciło karierę zawodową na rzecz wychowywania dzieci.

Steffi Graf, kilka lat temu najlepsza tenisistka na świecie, rozpoczęła karierę kury domowej. - Wychowywanie dziecka i rola gospodyni domowej to nie upokorzenie, lecz druga odsłona mojej kariery, równie ważna jak ta związana z tenisem - mówi Steffi Graf. Aktorka Sharon Stone (m.in. "Nagi instynkt") twierdzi, że rodzina jest dla niej ważniejsza niż najbardziej kuszące role. Rodzinę, w której żona odpowiada za wychowanie dzieci, ceni też nawrócona skandalistka piosenkarka Madonna. Veronica Ferres, gwiazda niemieckiej telewizji, uważa, że najważniejsza jest dla niej rola żony i matki. Jak dowodzą badania prof. Jasona Fieldsa, przeprowadzone na 37-tysięcznej próbie amerykańskich rodzin, kobiety (w tym dobrze wykształcone) rezygnują z pracy zawodowej, by poświęcić się prowadzeniu domu. - Tradycyjna rodzina okazuje się nie tylko najbardziej efektywna w dziedzinie wychowania, ale też najskuteczniej chroni dzieci przed patologiami, zaś małżonkom pozwala łatwiej znosić stres i adaptować się w otoczeniu - mówi prof. Fields. Uosobieniem tradycyjnej amerykańskiej rodziny jest klan Bushów, a w Polsce rodzina byłego prezydenta Lecha Wałęsy.

Więcej na stronach:
Wprost 24 - Zapach kobiety

--

278 zubek67 Kobieta, 0 lat, Szczecin
zubek67

zubek67

Możesz podnieść iloraz inteligencji kilkulatka nawet o 15-20 punktów. To dość, by z przeciętniaka zrobić wzorowego ucznia.

Dzieci miały po cztery, pięć lat i były skrajnie zaniedbane. Ich matki (przeważnie bezrobotne) i ojcowie (niewykwalifikowani robotnicy) nie zawsze pamiętali, by je nakarmić, a kiedy popłakiwały, nie szczędzili im razów. Zrzekli się w końcu praw rodzicielskich i zgodzili na adopcję. Z grupą kilkudziesięciorga takich maluchów, którzy później szczęśliwie znaleźli nowych opiekunów, pracowała dwójka francuskich psychologów z uniwersytetu w Paryżu, Christiane Capron i Michel Duyme. Dzieci zaniedbywane w pierwszych latach życia, a potem wychowywane w troskliwych rodzinach, wydały im się naturalnymi kandydatami do badań, których celem było sprawdzenie, na ile otoczenie rodzinne może wpływać na rozwój inteligencji.

Więcej na stronach:
IQ dziecka może być wyższe. Zobacz jak - Wiadomości - Newsweek.pl

--

278 zubek67 Kobieta, 0 lat, Szczecin
zubek67

zubek67

Na wpojenie dobrych manier i przyzwoitego zachowania jest tylko jeden sposób: własny wzór. Dziecko przejmuje takie standardy, jakie widzi w domu.

Kindersztuba to wyniesione z domu staranne wychowanie, umiejętność zachowania się w rozmaitych sytuacjach, ogłada. W powszechnym odczuciu słowo to brzmi groźnie i rygorystycznie. Może dlatego, że pochodzi z twardo brzmiącego języka niemieckiego. Może kindersztuba kojarzy się z większą konsekwencją w przestrzeganiu norm? W samym słowie (kinder – dziecko, stub – pokój) kryje się sugestia, że zasady dobrego zachowania wynosi dziecko ze swojego pokoju, który jest symbolem dzieciństwa i domu rodzinnego.

Więcej na stronach:
Czy obstawać przy tradycyjnej kindersztubie? - Polityka.pl

--

278 zubek67 Kobieta, 0 lat, Szczecin
Małgosia

Małgosia

Kobieta ma prawo bać się bólu i po to jest znieczulenie przy porodzie. Ale kobiety z Opola zostały postawione w sytuacji bez wyjścia. One znieczulenia nie dostaną, bo NIK po przeprowadzonej w tamtejszym szpitalu kontroli stwierdził, że pobieranie opłat za znieczulenie przy porodzie jest nielegalne, więc szpital przestał je wykonywać. A na darmowe pieniędzy nie ma.

Do tej pory, jeśli nie było żadnych przeciwwskazań, bo znieczulenie zewnątrz oponowe jest poważnym zabiegiem medycznym, pacjentka mogła o nie poprosić, gdy była zmęczona i wyczerpana. Musiała jednak zapłacić 600 zł, bo jest to świadczenie dodatkowe
Teraz takiej możliwości nie ma, ponieważ Najwyższa Izba Kontroli twierdzi, że pobieranie opłat za taką usługę w placówkach publicznych jest niezgodne z prawem.
- Toczą się dyskusje. Ja żeby nie mieć problemów też wstrzymałam tą decyzję o pobieraniu opłat za znieczulenia - mówi Aleksandra Kozok, dyrektor Szpitala Ginekologiczno-położniczego w Opolu.

Rewolucja na porodówce

Sala porodowa z wanną jacuzzi, prysznicem, specjalną leżanką dla ojca i... czytaj więcej »
Poza tym dodatkowe porody ze znieczuleniem to konieczność zatrudnienia dodatkowych anestezjologów. Znieczulenie w tym opolskim szpitalu jest więc bezpłatne tylko wtedy, kiedy są specjalne wskazania medyczne np. patologia ciąży czy niski próg wytrzymałości na ból. Nie wystarczy jednak, że oceni to sama pacjentka.
- Próg bólu określa psycholog czy psychiatra i jeśli takie zaświadczenia mamy, to wtedy znieczulenie wykonujemy - mówi dr Bronisław Łabiak, ordynator Oddziału Patologii Ciąży opolskiego szpitala.

Czytaj więcej TVN24

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa
Małgosia

Małgosia

Ministerstwo Zdrowia opracowało własny program refundacji zapłodnienia in vitro - informuje "Gazeta Wyborcza".

W pracach nad nim brali udział m.in. wybitni specjaliści od pozaustrojowego zapłodnienia. Zdecydowano się na całkowite pokrycie kosztów, a więc zarówno leków stymulujących kobietę hormonalnie, jak i całej procedury medycznej.
In vitro będzie można stosować tylko po wyczerpaniu wszystkich innych metod leczenia. Określi się także, w jakim wieku pacjentki będą mogły o to leczenie występować i za ile prób państwo jest w stanie zapłacić.

Czytaj więcej TUTAJ

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa
zubek67

zubek67

Co trzecia zabawka dla dzieci nie spełnia wymagań bezpieczeństwa - wynika z raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Na zlecenie Urzędu Inspekcja Handlowa w pierwszym półroczu skontrolowała ponad 2 tysiące rodzajów zabawek.

Przedsiębiorców do kontroli wybrano w drodze losowania, powtórnej kontroli oraz na podstawie skarg konsumentów. Oprócz sprawdzenia wyglądu produktu w wielu przypadkach przeprowadzono także specjalistyczne badania laboratoryjne.

Lalki, misie, grzechotki, dziecięce przebrania (np. stroje wróżek, rycerzy, różdżki, miecze i maski), hulajnogi – to tylko niektóre zabawki skontrolowane przez Inspektorów. Zbadali oni łącznie 2 007 produktów stwierdzając nieprawidłowości w co trzecim.

Więcej na stronach:
Czym bawi się twoje dziecko? - Najważniejsze informacje - Informacje - portal TVN24.pl - 28.10.2010

Cały raport na stronach:
UOKiK - Urząd - Informacje ogólne - Aktualności

--

278 zubek67 Kobieta, 0 lat, Szczecin
zubek67

zubek67

Jeśli chodzi o seks, polskie dzieci wychowują się w schizofrenicznej atmosferze. Z jednej strony w bardzo wielu rodzinach panuje wciąż rygoryzm, seks jest absolutnym tabu. Z drugiej – dzieci otacza rzeczywistość rozerotyzowanych mediów i reklamy.

Ujmując rzecz skrajnie, może się zdarzyć, że w jednej klasie spotykają się uczniowie z domów, gdzie nikt nikogo nie widuje nago, i tacy, którzy wyrośli przy agencji towarzyskiej zatrudniającej mamę.

Ojciec uczennicy jednej ze szkół podstawowych w Poznaniu rozpoznał wśród matek przyprowadzających dzieci do szkoły prostytutkę świadczącą mu usługi. Zażądał bezzwłocznego usunięcia dziewczynki z klasy, do której chodziło także jego dziecko. Nie życzył sobie, aby stykało się ono z córką osoby pracującej w agencji „jako dziwka”.

Profesor Maria Beisert z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Mickiewicza w Poznaniu, która zajmowała się tą sprawą, stwierdza, że ma do czynienia coraz częściej z problemami dzieci osób związanych z seksbiznesem. Zgłosiło się na przykład małżeństwo prowadzące agencję towarzyską. Nauczycielka w szkole poprosiła dzieci o wzięcie udziału w pracy zawodowej rodziców i opisanie swych wrażeń. Rodzice zastanawiali się, czy powiedzieć nastolatce prawdę. Ojciec się nie zgadzał, matka uznała, że skoro ona poradziła sobie z informacją o charakterze firmy, to i córka da sobie z tym radę, a nawet może, tak jak ona, kiedyś będzie pracować w firmie w neutralnym charakterze. Powiedziała córce prawdę. Dziewczynka przeżyła szok, zadawała histeryczne pytania, próbowała uciekać z domu.

Więcej na stronach:
Dziecko, istota seksualna - Polityka.pl

--

278 zubek67 Kobieta, 0 lat, Szczecin
zubek67

zubek67

Oczekiwanie na dziecko kojarzy się z najszczęśliwszymi dla rodziców chwilami. Zdarza się jednak, że wizja ojca przerasta mężczyznę, boi się wziąć na siebie tak dużą odpowiedzialność. Kiedy odchodzi, kobieta zostaje w szczególnie trudnej sytuacji, bez wsparcia partnera i pytaniem: Jak sama wychowam dziecko?

Kiedy na teście ciążowym pojawiły się dwie kreseczki, Dorota była nieco zaskoczona, bo nie planowała dziecka, ale szybko pojawiła się też radość. Miała prawie 30 lat, stabilną pracę w dziale analiz jednej z dużych firm i związek z mężczyzną, którego kochała. Po roku związku planowali wspólne mieszkanie. Bawili się, chodziliśmy po klubach, ale coraz częściej mówili, że są na to za starzy, że czas się zatrzymać. Myślała: cóż więcej mogę chcieć od życia, jestem szczęściarą. Zadzwoniła do ukochanego, nie chciała zapeszać, zanim lekarz nie potwierdzi, ale zasugerowała, że wspólnie może zamieszkają we trójkę. Wyobrażała sobie, że się ucieszy. Widziała z jaką czułością traktuje swoich siostrzeńców. Oni też go uwielbiają, bo wujek godzinami bawi się z nimi, zasypuje je zabawkami. Powtarzał, że uwielbia dzieci. Ale po drugiej stronie usłyszała ciszę, a potem: „zadzwonię później”. Może już wtedy powinna być zaniepokojona, ale pomyślała, że pewnie jest w pracy i nie może rozmawiać. Tylko, że on nie zadzwonił tego dnia. Miał wyłączony telefon.

Więcej na stronach:
Porzucone w ciąży - Ciąża - - Onet.pl Dziecko

--

278 zubek67 Kobieta, 0 lat, Szczecin
ela84

ela84

Pieluchy jednorazowe, niemowlęce ubranka i buty dla dzieci – wszystko to niebawem podrożeje. Właściciele sklepów mówią o podwyżce w granicach 10 procent. (...) Zmienia się również VAT na ubranka niemowlęce. Dotychczas w ich cenę wliczony był 7-procentowy podatek. Od stycznia ma on wzrosnąć do 23 proc. Tę podwyżkę wymusiła na polskim rządzie Unia Europejska, ponieważ obniżona stawka VAT była niezgodna z prawem unijnym.

Wyższe stawki VAT: Dzieci będą nas więcej kosztować - Strefa Biznesu, Dziennik Wschodni - lokalny portal przedsiębiorców

--

Tomek ur. lipiec 2011 / Ola ur. wrzesień 2013

21836 ela84 Kobieta, 35 lat, Lublin