Aktualności

Powrót pozytywki

Małgosia

Małgosia

Nastrojowe i delikatne dźwięki, harmonijna muzyka i przyjemne dla każdego ucha melodie. Magiczne pudełeczko, z którego serca płyną nuty. Łączą się one w spokojne kołysanki
i ciepłe piosenki, które rozpozna każda mama. To niesamowite urządzenie to pozytywka. Znana naszym dziadkom, a obecnie trochę zapomniana.
Wczoraj …
„Mam takie cudowne wspomnienie z mojego dzieciństwa – mówi Agata – Zawsze, gdy odwiedzałam dom moich dziadków, babcia zabierała mnie po obiedzie do swojego pokoju, gdzie znajdowały się prawdziwe skarby. Zawsze czekałam na moment, gdy babcia zdejmie z kredensu magiczne pudełeczko. Jak tylko otwierała wieko, ukazywała mi się maleńka, porcelanowa balerina. Obracała się wokół własnej osi przy cudownych dźwiękach pozytywki. Babcia opowiadała mi przy tym wymyślone i prawdziwe historie. To cudowne chwile – wspomina - Pozytywkę z baleriną dostałam później od babci, gdy wyprowadzałam się z domu rodziców. Dziś umila ona chwile moim dzieciom.
… i dziś
Obecnie pozytywki nie są już tak powszechne. Wirujące nad łóżeczkiem dziecka karuzele bawią zaledwie przez chwilę. Nie mają w sobie tej magii i tajemnicy. Miniaturowe, kolorowe i roztańczone figurki zaciekawią natomiast każdego maluszka. Spokojna muzyka delikatnie wprowadzi naszą pociechę w świat kolorowych snów. Historie, które możemy opowiedzieć naszemu dziecku przy dźwiękach pozytywki pobudzą jego wyobraźnię. Magia spędzonych wspólnie chwil pozostanie w pamięci dziecka na bardzo długo.
W prezencie …
Pozytywka to znakomity pomysł na prezent z okazji narodzin dziecka lub jego chrztu. Kolejny miś, grzechotka lub lalka nacieszą maleństwo zaledwie przez chwilę i trafią na półkę z resztą zabawek. Pozytywka to magiczny przedmiot. Stanie więc w miejscu specjalnie dla niej wybranym. Z pewnością będzie towarzyszyła dziecku przez długie lata. „Zieloną pozytywkę w kształcie koła, dostałem od mojej cioci. W środku obracały się figurki żołnierzyków – wspomina Robert – Melodia, z tej pozytywki do dziś kojarzy mi się ze spokojem i ciepłem. Dlatego właśnie postanowiłem mojemu chrześniakowi sprezentować na pierwsze urodziny jego własne magiczne pudełko. Chciałbym, by on też jak dorośnie miał takie pozytywne skojarzenia.
… i bez okazji
Modę na pozytywki starają się wskrzesić Agnieszka i Sebastian Strzałkowscy, właściciele firmy Abrakadabra. „Nasi klienci odwiedzają nas zwykle w poszukiwaniu ubranek do chrztu. Oglądają przy okazji nasze pozytywki. Ich dźwięki przypominają im zwykle dzieciństwo i ich własne magiczne pudełka – mówi Pani Agnieszka Strzałkowska – Zabawne jest to, że wszyscy po odsłuchaniu melodii zastanawiają się, dlaczego do tej pory w pokoiku ich dziecka nie stoi jeszcze pozytywka. Wybierają wtedy pudełeczko, które najbardziej pasują do ich pociechy: ze zwierzątkami, lalkami, żołnierzykami, albo w formie książeczki.
Magiczne pudełeczko dla naszej pociechy
Wróćmy na chwilę do czasów naszego dzieciństwa, przypomnijmy sobie melodie, które najmilej nam się kojarzą. Przypomnijmy sobie nasze pierwsze spotkanie z pozytywką
i wrażenie jakie w nas zostało. Zadbajmy o to by również nasze dzieci mogły mieć tak cudowne wspomnienia i swoje niezapomniane magiczne pudełko.

***
Firma Abrakadabra powstała w 2004 roku. Zajmuje się projektowaniem i produkcją ubranek do chrztu dla dziewczynek i chłopców. Do produkcji wykorzystywana jest włóczka bawełniana i akrylowa oraz len i bawełna wyłącznie polskich producentów. Wszystkie wyroby powstają w Polsce. Znak firmowy Abrakadabra jest zastrzeżony w Urzędzie Patentowym. Wszystkie ubranka projektowane przez polskich projektantów i wykonywane według obowiązujących norm jakości. Ponadto firma Abrakadabra oferuje szeroki wybór akcesoriów do chrztu oraz pomysłów na prezenty dla niemowlaków.

Napisała - Kasia Pawłowska z baby-shower

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Małgosia

Małgosia

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE:
25.01.2009 Kino Muranów- Warszawa

11:30 W holu kina odbędzie się spotkanie z autorami książki „O mamie, która połknęła budzik” Moniką Tutak i Mateuszem Goll.

12:00 Milczenie Lorny, reż. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, Belgia/Francja/Włochy/Niemcy 2008, czas trwania: 105 min.

Tytułowa Lorna (Arta Dobroshi ) jest mieszkającą w Belgii emigrantką z Albanii. By stać się prawowitą obywatelką Europy, dziewczyna zawarła fikcyjne małżeństwo z Claudym (Jeremie Renier, znany z Dziecka), narkomanem i życiowym nieudacznikiem. Świat, w którym żyje Lorna jest brutalny. To dżungla, w której wygrywają jedynie najsilniejsi i najbardziej wytrwali
Równocześnie w holu kina odbywać się będą zabawy tematyczne dla dzieci przygotowane przez profesjonalne animatorki. W tym tygodniu tematem jest „Budzik”.
Cena biletu: 13 zł (dzieci za darmo)

************************************************************************************************
Fundacja Mama i kino Muranów serdecznie zapraszają na seanse z cyklu Z dzieckiem w kinie, stworzone specjalnie z myślą o matkach, ojcach i opiekunach z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja do obejrzenia nowości i nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają niemowlę lub przedszkolaka. Na czas seansu dla starszych dzieci w holu kina zorganizowany jest "Kącik Jak się bawić" wyposażony w gry, zabawki, kredki i książki. Doświadczone animatorki opiekują się dziećmi podczas oglądania filmu przez dorosłych. Barek kina jest zaopatrzony w dziecięce menu. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu (na sali kinowej przyciszany jest dźwięk oraz stonowane światło, dostępne są również przewijaki i pieluchy w różnych rozmiarach). Dla rodziców przygotowaliśmy niespodzianki.

Przed każdym seansem odbywają się spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin (lekarze, dietetycy, autorzy poradników) - start o 11.30. (pierwsze spotkania w w lutym).

Zdrowy i pyszny poczęstunek dla wszystkich maluchów gwarantuje firma Candia, a dla nieco starszych restauracja Sadhu. Restauracja słynie z tego, iż nie stosuje polepszaczy żywności, glutaminianu sodu, żelatyny, wywarów mięsnych do zup ani sztucznych sosów, przypraw i bulionów.

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa
Małgosia

Małgosia

W ciąży też warto dbać o skórę, trzeba jednak pamiętać, że to, co na co dzień nam nie szkodzi, może zacząć uczulać, a pewne substancje zawarte w kosmetykach i niektóre zabiegi będą w ciąży zupełnie niedopuszczalne. Sprawdź które!

Reakcja skóry na ciążę jest nieprzewidywalna. Najczęściej kobieta pięknieje, ale czasem zaczyna mieć kłopoty z cerą. Przyczyną tego jest podwyższony poziom estrogenów, które powodują przesuszenie cery, świąd i zwiększoną podatność na podrażnienia. U niektórych osób, zwłaszcza tych, które w młodości borykały się z trądzikiem, skóra zaczyna się przetłuszczać. Sebum zatyka pory, co prowadzi do powstania wyprysków. Ale dla większości właścicielek przetłuszczającej się cery ciąża jest okresem wyciszenia łojotoku. Przyszła mama jest wrażliwa na bodźce zapachowe - ulubione perfumy mogą stać się nie do zniesienia. Zwiększone wydzielanie estrogenów i hormonu pobudzającego melanocyty sprawia, że w okresie ciąży zwiększa się pigmentacja skóry. Pod wpływem promieni UV u ok. 70 proc. kobiet w ciąży pojawiają się plamy. Do tego nasila się cellulit, gromadzi się większa ilość tkanki tłuszczowej i dochodzi do mechanicznego rozciągnięcia i ścieńczenia skóry brzucha, ud i piersi.

cały artykuł możesz przeczytać tutaj :
Pielęgnacja w ciąży

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa
Małgosia

Małgosia

Od chwili narodzin dziecko bardzo szybko rozwija się i rośnie. Od najbliższych wymaga stałej, codziennej pielęgnacji, zmieniającej się wraz ze wzrostem malucha. Na każdym etapie rozwoju zmieniają się też wymagania dotyczące wychowania i opieki nad maleństwem.

Jeden z przełomowych momentów w życiu każdego dziecka rozpoczyna się w ósmym miesiącu życia. Jest to okres, który charakteryzuje się większą zmiennością emocjonalną maluszka.
Z uśmiechniętego malucha dziecko może zmienić się w małego marudę; w jednej chwili płacze, by za chwilę śmiać się głośno, bywa, że źle znosi rozstania z mamą. Dlaczego pojawiają się zmiany
w zachowaniu malucha? Jednym z najważniejszych odkryć tego okresu życia jest rodząca się samoświadomość. Dziecko zaczyna rozumieć, że mama i ono to nie jedność, istnieją inne przedmioty i ludzie, i ono również istnieje samodzielnie. To ważne dla psychiki odkrycie niesie ze sobą także pewne obawy, bo przecież "jeśli jestem sam, to znaczy, że nie zawsze i nie wszędzie moja mama jest ze mną".

Samoświadomość początkowo ogranicza się do wiedzy, że dziecko istnieje, potem zaś także do tego jakie jest, kim jest. W pierwszym okresie życia najważniejsze poszukiwania dziecka koncentrują się wokół podstawowych cech, takich jak na przykład płeć. Maluch określa siebie jako chłopca bądź dziewczynkę. Świadomość płciowa jest ważnym wymiarem tożsamości i ma duże znaczenie w rozwoju emocjonalnym i społecznym dziecka.

Według teorii Berna (1972) najważniejsze informacje dotyczące samego siebie zdobywamy na podstawie zewnętrznej obserwacji własnego zachowania i zewnętrznych okoliczności. Bardzo ważną rolę odgrywa najbliższe środowisko - początkowo są to rodzice, którzy mają wpływ na kształtowanie tożsamości seksualnej swoich dzieci poprzez to, co do nich mówią, jakie uczucia wyrażają wobec ich zachowań "płciowych" oraz także tym, jak organizują jego przestrzeń fizyczną.

Nieprzypadkowo większość rodziców kupuje zabawki typowo chłopięce dla chłopców i typowo dziewczęce dla dziewczynek, ubiera dzieci w kolory stereotypowo przynależne do płci. Bardziej zbuntowani wobec stereotypów rodzice szybko przekonują się bowiem, że chłopiec z długimi włosami lub w różowym sweterku wraca z placu zabaw z nieszczęśliwą miną i pytaniem "dlaczego jestem inny".

W tym okresie życia malucha zaczyna rosnąć jego potrzeba niezależności i eksploracji otaczającej rzeczywistości, często już bez tak aktywnego udziału dorosłego. Jest to związane
z rozwojem motoryki, przygotowaniami do "stania na własnych nogach". Dziecko mogące coraz bardziej oddalać się od swojego rodzica z jednej strony odczuwa lęk, z drugiej zaś ogromną ciekawość poznawczą, którą coraz częściej samodzielnie zaspakaja. Wszystkie te zdobycze (radosna eksploracja terenu, wykonywanie nowych czynności, sprawniejsza motoryka) umacniają
w dziecku jego poczucie pewności i powoli rodzącej się autonomii, która zapoczątkuje
w nadchodzących miesiącach (ok. 1. roku życia) nowy etap rozwoju, w którym to samodzielność będzie najważniejszym motorem działań.

Ważne jest, aby tożsamość płciowa malucha kształtowała się od początku w atmosferze radości
i akceptacji, a otaczające go przedmioty stanowiły wsparcie dla prawidłowego rozwoju. Gdy maluch zaczyna rozumieć, że jest istotą samodzielną, szczególnie warto zatroszczyć się
o odpowiednie wsparcie jego rozwoju płciowego oraz kształtującej się samodzielności dziecka.

Małgorzata Ohme - psycholog rozwojowy, psychoterapeuta dziecięcy i rodzinny, wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.
źródło -www.pampers.pl

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa
Ann

Ann

Zwrot towaru, który się już nie podoba? Możliwe, ale tylko przy sprzedaży przez Internet – to podstawowe prawo różniące zakupy wirtualne od tradycyjnych. W Dniu Bezpiecznego Internetu, obchodzonym w Polsce po raz piąty, UOKiK zwraca uwagę na zasady obowiązujące w Sieci
Zakupy on-line cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Z badań przeprowadzonych przez firmę Gemius w 2008 roku wynika, że aż 66 proc. internautów co najmniej raz dokonało zakupów za pośrednictwem Internetu. Jednak wybierając tę formę zakupów konsumenci powinni więcej uwagi poświęcić na sprawdzenie sprzedawcy – unikną wówczas problemów z nieuczciwymi przedsiębiorcami.
W 2008 roku UOKiK prowadził 13 postępowań w sprawach przedsiębiorców oferujących swoje towary i usługi w Internecie. Najczęstsze nieprawidłowości dotyczyły nieudzielania konsumentom rzetelnej, prawdziwej i pełnej informacji o istotnych warunkach umowy: zasadach składania reklamacji, towarach i usługach oferowanych drogą elektroniczną, a także nazwie i adresie sklepu. Zastrzeżenia Urzędu wzbudziły także klauzule w regulaminach uprawniające do dokonania zmian w ofercie bez poinformowania o tym konsumentów.
Również kontrole przeprowadzone w 2008 roku przez Inspekcję Handlową wykazały podobne nieprawidłowości w funkcjonowaniu sklepów internetowych. Kontrolerzy IH najczęściej kwestionowali brak: danych przedsiębiorcy, informacji o możliwości odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni od jej zawarcia, sposobie reklamowania towaru czy kosztach, terminie i sposobie dostawy zamówionego towaru lub usługi. Zastrzeżenia dotyczyły 74 sklepów (62 proc. skontrolowanych).
Warto więc, zanim skorzystamy z zakupów przez Internet, upewnić się, kto jest sprzedawcą i jak do niego dotrzeć. Nie bez znaczenia jest ustalenie ile ostatecznie będzie nas kosztować kupiony wirtualnie produkt, dlatego należy nie tylko sprawdzić cenę, ale również dodać do niej dodatkowe koszty, np. wysokość opłaty za dostarczenie, pakowanie i wysłanie przesyłki.
Kupując w tradycyjnych sklepach nie mamy możliwości zwrotu towaru bez wad, czyli takiego, który przestał się nam podobać. Tylko od dobrej woli sprzedawcy zależy, czy zgodzi się przyjąć nieudane z naszego punktu widzenia zakupy. Natomiast wirtualne sklepy mają obowiązek przyjąć taki towar. Pamiętajmy, mamy prawo odstąpić od umowy zawartej na odległość bez podania przyczyny i żadnych konsekwencji finansowych. Wystarczy złożyć odpowiednie oświadczenie na piśmie i przesłać je w ciągu 10 dni do przedsiębiorcy. Ma on z kolei 14 dni na zwrot wpłaconych przez nas pieniędzy. Prawo to nie przysługuje w określonych przypadkach, m.in. nagrań audio-wizualnych oraz zapisanych na nośnikach programów komputerowych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania oraz w przypadku aukcji internetowych, z wyjątkiem zakupu towaru od przedsiębiorcy w trybie „kup teraz”.
Jeszcze przed dokonaniem zakupu lub zawarciem umowy konsument powinien otrzymać dane dotyczące m.in.: przedsiębiorcy (pełna nazwa oraz siedziba), całkowitej ceny lub wynagrodzenia obejmującego wszystkie składniki, a w szczególności cła i podatki, zasad zapłaty w tym kosztów, terminów i sposobu dostarczenia, uprawnieniu do odstąpienia od umowy w terminie 10 dni, miejsca i sposobu składania reklamacji oraz prawie wypowiedzenia umowy. Informacje te przedsiębiorca powinien potwierdzić na piśmie. Jeśli tego nie zrobi konsument ma trzy miesiące, a nie 10 dni, na odstąpienie od umowy.
W przypadku niezgodności towaru z umową (nie posiada on cech, o których zapewniał sprzedawca), podobnie jak w przypadku tradycyjnych placówek, konsument ma prawo reklamować wadliwy produkt kupiony w Sieci. Może to zrobić w ciągu dwóch lat od zakupu i najpóźniej w ciągu dwóch miesięcy od chwili wykrycia usterki. Dobrze jest zgłosić reklamację na piśmie. W pierwszej kolejności towar zostanie naprawiony lub wymieniony na dobry, w ostateczności mogą zostać nam zwrócone pieniądze. W dochodzeniu praw pomogą nam dowody zakupu – np. paragony, które powinniśmy otrzymać niezależnie od tego, gdzie i na jakich warunkach nabyliśmy towar. Gdy do produktu dołączona jest gwarancja, wtedy możemy zgłosić się do jej wystawcy – najczęściej jest to producent lub dystrybutor towaru. Prawo wyboru między obiema możliwościami należy do konsumenta.
Urząd przypomina również, że w przypadku każdej spornej sytuacji z przedsiębiorcą lub wątpliwości związanych z zawarciem umowy konsumenci mogą liczyć na pomoc miejskich i powiatowych rzeczników konsumentów czy organizacji pozarządowych współfinansowanych przez UOKiK – Federacji Konsumentów i Stowarzyszenia Konsumentów Polskich. Bezpłatne porady udzielane są również pod numerem infolinii 0 800 800 008. W rozwiązywaniu problemów w transakcjach na terenie UE oraz Norwegii i Islandii warto zwrócić się do Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

W tym roku, już po raz piąty, obchodzony jest w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu, poświęcony tym razem bezpieczeństwu dzieci podczas zabaw w Sieci. Więcej informacji pod adresem: www.saferinternet.pl.

--

http://lbym.lilypie.com/JHppp2.png http://lbym.lilypie.com/WD48p2.png

MamaNaZakupach - dzielimy się opiniami
Wyprawa Mama - dla aktywnych rodziców

4 ann Kobieta, 48 lat, Warszawa
Anulka

Anulka

Z prawa do obniżenia wymiaru czasu pracy można korzystać w okresie, w którym pracownik lub pracownica mogłaby korzystać z urlopu wychowawczego.
Oznacza to, że można z niego korzystać maksymalnie przez okres trzech lat na jedno dziecko. Górną granicą jest ukończenie przez dziecko lat czterech. Korzystanie z prawa do obniżenia czasu pracy nie wyklucza korzystania w urlopu wychowawczego, choć oczywiście z obu uprawnień nie można korzystać jednocześnie czytaj więcej

359 anulka Kobieta, 43 lata, Warszawa
Małgosia

Małgosia

Dbasz o zdrową i zrównoważoną dietę swojego dziecka? Zwracaj uwagę nie tylko na to, co je, ale także co pije w ciągu dnia. Nowe soki Pysio to świetna alternatywa dla dosładzanych i niezdrowych napojów. Dostępne w 11 pysznych smakach, które
z pewnością polubi Twoja pociecha.
Jedzenie warzyw i owoców kilka razy dziennie ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci,
ponieważ rozwój ich organizmu generuje dodatkowe potrzeby nie tylko w zakresie substancji budulcowych, ale także regulujących metabolizm. Dlatego doskonałym uzupełnieniem ich codziennej diety są soki, które nie tylko zachowują wartości odżywcze świeżych owoców
i warzyw, ale też świetnie smakują.

Bez dodatku cukru
Przy zakupie soków dla dzieci warto jednak zwracać uwagę na informacje o ich składzie. Należy też pamiętać, że do wielu gotowych soków, do wszystkich nektarów i wszystkich napojów produkowanych na bazie soku owocowego, "dla polepszenia smaku" dodawany jest biały cukier lub syrop glukozowo – fruktozowy, które spożywane w zbyt dużych ilościach mogą mieć u dzieci negatywne skutki zdrowotne.
"Zarówno cukier stołowy, jak i syrop glukozowo-fruktozowy spożywane w nadmiarze sprzyjają nadwadze. Trzeba pamiętać, że dodawane do soków są źródłem pustych kalorii, co oznacza, że dostarczają jedynie składników energetycznych, które nie zużyte na pracę zamieniane są w organizmie w tłuszcz. Soki zawierają wystarczające ilości cukrów występujących naturalnie w owocach, a zatem ich dosładzanie jest zbędne" - uważa prof. dr hab. Anna Brzozowska z Katedry Żywienia Człowieka SGGW

Bezpieczny wybór
Sięgając po Pysia możesz być pewna, że wybierasz bezpiecznie. To jedyna popularna marka soków dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, w której cała linia nie jest niczym dosładzana. Z myślą o małych konsumentach, Pysio zdecydował o zmianie formuły swoich produktów. Dodał do nich owoce i warzywa, a wyeliminował biały cukier. Nowe soki Pysio zawierają teraz wyłącznie naturalną słodycz z owoców i są bogate w wartości odżywcze. Nie dostarczają organizmowi „pustych” kalorii i w przeciwieństwie do napojów, nie ma w nich konserwantów ani sztucznych barwników.


Do wyboru, do koloru

Pysio to nie tylko najzdrowszy wybór, ale także pyszny sok, po który chętnie sięgnie Twoje dziecko. Nie będziesz musiała go przekonywać. Dostępnych na rynku 11 kompozycji smakowych zadowoli nawet najbardziej wybrednego małego konsumenta. Jeżeli nie jest miłośnikiem marchewki, spróbuj zaproponować mu któryś z wariantów owocowych. Soki Pysio to także bogactwo kolorów – Twój maluch na pewno będzie miał w czym wybierać!

Linia soków marchewkowych:
• marchewka - jabłko - banan
• marchewka - jabłko - brzoskwinia
• marchewka - jabłko - truskawka
• marchewka - jabłko - pomarańcza
• marchewka - jabłko - malina

Linia soków owocowych:
• banan - ananas - kokos
• banan - truskawka - czerwona pomarańcza
• banan - jabłko - kiwi
• banan - brzoskwinia - gruszka
• banan - truskawka - jagoda
• banan - malina - poziomka

Cena:
PYSIO z dodatkiem marchwi
• butelka 985 ml - 3,50 zł
• butelka 300 ml - 1,60 zł
PYSIO owocowy
• butelka 985 ml - 3,50 zł
• butelka 300 ml - 1,70 zł

Więcej informacji:
Marzena Jaworska, RC2, 022 435 11 60, +48 504 126 777, marzena.jaworska@rc2.pl

http://m.forum.parenting.pl/galeria/data/500/medium/300banan-jab-kiwi.jpg http://m.forum.parenting.pl/galeria/data/500/medium/300banan-trusk-jagod.jpg http://m.forum.parenting.pl/galeria/data/500/medium/985banan-brzosk-grusz.jpg

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa
Małgosia

Małgosia

Miniony tydzień ( 15-20.02.09 )przyniósł wiele ważnych wydarzeń w naszym serwisie. Rozpoczęliśmy współpracę z przychodnią DORMED Centrum Zdrowia Rodziny z warszawskiego Tarchomina. Dzięki temu grono naszych ekspertów poszerzyło się o pediatrę - Annę Kubaszewską http://parenting.pl/pediatra/oraz położną - Dorotę Czuba Położna - Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl.

Powstał kącik „Nasze recenzje”, w którym będziemy polecać książki, jakie naszym zdaniem warto mieć w domowej biblioteczce. Wydawnictwa zapraszamy do współpracy.

Jak się okazuje zimowy czas sprzyja ożywionym wirtualnym pogaduchom. W piątek 13 na forum pojawiły się 2242 posty – to nowy rekord dzienny. Dzień wcześniej przekroczyliśmy milion odsłon.

Jeszcze do wtorku (17 lutego) macie szansę wziąć udział konkursie bajkowym i wygrać jedną z płyt „Bajki w trasie i na czasie” http://parenting.pl/konkursy/5592-nowy-konkurs-bajkowy.html.

Również do wtorku można oddać swój głos na najciekawsze zdjęcia w konkursie „Pomocy, jestem tatą”.

Niebawem kolejny konkurs fotograficzny.
Cały czas trwają konkursy recenzenckie w serwisie Mama na Zakupach. Pomagajmy sobie wzajemnie w podejmowaniu decyzji przy zakupach nowych produktów. Niech nasze opinie o tym co znamy, czego używamy, będą pomocne dla innych.

Co tydzień nagradzamy aktywnych recenzentów. Piszcie recenzje i wygrywajcie książki.

Szykującym się do narodzin malucha polecamy nowy artykuł w naszym serwisie Co warto kupić zanim urodzi się dziecko?l
Czas rozliczeń z fiskusem trwa, więc przypominamy o http://parenting.pl/nowe-artykuly-w-portalu/5175-ulga-na-dziecko-2009-a.html.

Nie zapomnijcie o tłustym czwartku (19 lutego), sprawdzony przepis na faworki znajdziecie w naszym dziale kulinarnym http://parenting.pl/kulinarnie/5326-karnawalowo.html

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa
Małgosia

Małgosia

Wystartował nowy konkurs fotograficzny „Kocham Cię”. Do 27 lutego czekamy na zdjęcia.
Regulamin konkursu: http://parenting.pl/konkursy/5822-konkurs-pt-kocham-cie.html

Zima za oknem a u nas gorąco, 2308 – to nowy rekord postów, który padł w miniony piątek.

W tygodniu rozpoczynającym się 23 lutego aktywni recenzenci serwisu Mama na Zakupach zostaną nagrodzeni książką ufundowaną przez sklep Ekodzieciak „Noś swoje dziecko. Dlaczego, jak i w czym, o chustach i nosidłach miękkich”. Piszcie recenzje i wygrywajcie książki.

Podpowiadamy tym którzy przygotowują się do zakupu wózka :

i

We wtorek koniec karnawału. Smakoszom śledzi polecamy: http://parenting.pl/kulinarnie/5799-sledziki-pod-pierzynka.html#post431109

Zachęcam też do rozmów o roli tzw. kury domowej, a wcześniej do lektury

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa
Małgosia

Małgosia

informacja prasowa:

Jedną z częstszych dolegliwości w wieku dziecięcym jest zaparcie stolca i związane z nim nawracające bóle brzucha. Dotykają one dzieci we wszystkich krajach świata, mimo niezwykle zróżnicowanych diet, odmiennego sposobu życia i różnego poziomu cywilizacyjnego. Przyczyną zaparcia stolca są najczęściej czynnościowe zaburzenia przewodu pokarmowego - CZPP (ok. 95%), a tylko sporadycznie choroby organiczne. Zaparcie czynnościowe (nawykowe) jest rozpoznawane zwykle powyżej 3. roku życia. W tym wieku większość dzieci nabywa umiejętności świadomej kontroli odruchu defekacyjnego. Szacuje się, że ok 15% dzieci i młodzieży cierpi z powodu zaparć.

Przyczyny takich dolegliwości mogą być różne. Czasami wynikają ze zmiany trybu życia (np. stres związany z pójściem dziecka do przedszkola) lub przyjmowania środków farmakologicznych. Najczęściej jednak CZPP jest skutkiem nieprawidłowej i ubogiej w błonnik diety.

Nowością na rynku jest Dicoman JUNIOR – Błonnik GNN, który

w naturalny sposób obniża ryzyko zaparcia, poprawia perystaltykę jelit

i zmniejsza częstotliwość występowania bólu brzucha towarzyszącemu zaparciom. Według wytycznych NASPHGAN1 z 2006 roku, korzystne

w leczeniu zaparcia stolca u dzieci jest podawanie błonnika Glukomannan (GNN). Zawarty w preparatach Dicoman Junior Błonnik GNN posiada potwierdzoną w badaniach klinicznych skuteczność działania oraz status bezpieczeństwa GRAS2 przyznany przez FDA.

Sposób postępowania w zaparciach czynnościowych (CZPP)

Rodzice są najlepszymi obserwatorami dzieci. To właśnie na podstawie wywiadu z nimi lekarz ustanawia diagnozę w przypadku podejrzenia CZPP. W sytuacjach koniecznych (długotrwałe zaparcie), proces leczenia zaparcia stolca zaczyna się od podania leków przeczyszczających. Jednak ich częste stosowanie może wywołać tzw. błędne koło, którego następstwem jest uzależnienie i nawracanie objawów zaparcia stolca.

Podstawą eliminowania zaparcia czynnościowego u dziecka są zmiany nawykowe:

> zmiana diety (większe ilości błonnika i płynów),

> zwiększenie aktywności fizycznej (polepszenie perystaltyki jelit),

> trening wypróżnień (wyrobienie nawyku u dziecka korzystnia z toalety po każdym większym posiłku).

Jednak nowoczesnym i długotrwałym rozwiązaniem jest Dicoman JUNIOR (błonnik GNN), który usuwa przyczynę problemu. Dicoman JUNIOR w naturalny i bezpieczny sposób przywraca równowagę fizjologiczną wypróżnień poprzez:

> obniżenie ryzyka zaparcia stolca,

> poprawę mikroflory jelitowej,

> poprawę stanu nabłonka jelitowego,

> poprawę pracy jelit.

Czym jest błonnik glukomannan (GNN)?

Błonnik to części roślin (owoców i warzyw), które nie ulegają trawieniu i nie są wchłaniane w przewodzie pokarmowym człowieka. Najwyższa zawartość błonnika występuje w nieprzetworzonych produktach gruboziarnistych, warzywach strączkowych i niektórych owocach (np. śliwki, jabłka, pomarańcze). Nie każdy błonnik jest taki sam. I nie każdy błonnik działa tak samo w przewodzie pokarmowym. Błonnik można podzielić na dwie kategorie:

1) Błonnik rozpuszczalny w wodzie

2) Błonnik nierozpuszczalny w wodzie

Obydwa cechują inne właściwości. I tak skórka śliwki jest błonnikiem nierozpuszczalnym, który ściera ścianki jelit i zachowuje się jak tzw. „miotełka”. Natomiast pulpa śliwki jest błonnikiem rozpuszczalnym, który fermentuje, wytwarzając gazy, co jest zresztą częstą przyczyną unikania diety bogatoresztkowej (bogatej w błonnik)!

Błonnik GNN (Glukomannan) zawarty w preparatach Dicoman, jest błonnikiem rozpuszczalnym pochodzenia roślinnego, otrzymywanym

z bulw japońskiej rośliny Amorphophallus konjac.

Skuteczność produktów Dicoman JUNIOR

Redukcja zaparcia czynnościowego

u dzieci otrzymujących Dicoman JUNIOR (69%) w porównaniu

z grupą placebo (23%).3

Nawracający ból brzucha u dzieci otrzymujących Dicoman JUNIOR pojawiał się tylko u 8% w porównaniu

z 54% wśród dzieci z grupy placebo.3

Co wyróżnia Błonnik GNN?

Już niewielka ilość Błonnika GNN (zaledwie 3 g) ma potwierdzoną

w badaniach klinicznych skuteczność działania w obniżaniu ryzyka zaparcia stolca u dzieci. Jest to efektem jego wysokiej gęstości i zdolności do aż

200-krotnego zwiększania swojej objętości!

To powoduje, że jedna saszetka lub 3 kapsułki dziennie preparatu Dicoman JUNIOR zapewniają poprawę pracy jelit i obniżają ryzyko zaparcia stolca, przy jednoczesnej ubogobłonnikowej diecie dziecka.


Co wyróżnia Błonnik GNN?

> Działa prebiotycznie: korzystnie wpływa na zwiększenie stężenia bakterii probiotycznych Lactobacillus i Bifidobacterium;

> Odżywia nabłonek jelitowy korzystnie wpływając na jego regenerację, co jest szczególnie istotne u dzieci;

> Nie powoduje niedoboru składników odżywczych, takich jak wapń, żelazo, miedź, magnez, czy fosfor - bardzo ważnych dla prawidłowego odżywienia i rozwoju dziecka;

> Usuwa toksyny z organizmu: zapobiega ich wchłanianiu przez ścianki jelita i ułatwia ich wydalanie z organizmu;

> Zmniejsza ból przy defekacji: dzięki podwyższonej zdolności wchłaniania wody nawilża stolec i tym samym korzystnie wpływa na jego bezbolesne wydalanie;

> Nie uzależnia: może być bezpiecznie stosowany jako dodatek do codziennej diety;

> Skutecznie wspomaga leczenie farmakologiczne - może być stosowany równolegle z lekami przeczyszczającymi;

> Nie wykazuje działań niepożądanych, tj. wzdęć, bólów brzucha, gazów, przelewania w brzuchu.

Dawkowanie

W przypadku zaparć stosować 2 razy dziennie po 3 kapsułki lub 2 razy dziennie po 1 saszetce przed lub w trakcie posiłku. W celu poprawy pracy jelit i równowagi mikrofory jelitowej należy stosować 3 kapsułki lub 1 saszetkę dziennie. Kapsułkę można połknąć lub ją otworzyć i wysypać jej zawartość na posiłek. Każdą kapsułkę należy popić 100 ml wody/soku. Zawartość kapsułki stanowi czysty Błonnik GNN bez zapachu i smaku.

Saszetkę należy rozerwać i rozpuścić jej zawartość
w szklance letniej wody/soku i wypić od razu, popijając drugą szklanką wody/soku. Jeżeli dziecko ma problemy z wypiciem od razu drugiej szklanki wody/soku należy dopilnować, aby spożyło ją w ciągu kolejnych 2-ch godzin.


Dicoman JUNIOR

10 saszetek - 21.90 PLN


Dicoman JUNIOR

45 kapsułek - 21.60 PLN

1 NASPHGAN – North American Society for Pediatric Gastroenterology, Herpatology and Nutrition

2 GRAS - Generally Recognized As Safe, symbol nadawany przez FDA - Amerykański Instytut Leków i Żywności.

3 Błonnik (Glukomannan) wykazuje korzystne włściwości w leczeniu zaparć wieku dzicięcego - Vera Loening-Baucke, Erasmo Miele, Annamaria Staiano, Pediatrics Vol. 113, e259-e264, march 2004

http://m.forum.parenting.pl/galeria/data/500/medium/dicoman_45kaps_junior_21_60zl.jpg

Informacji udziela:

VeL

Vesna Lorenc kom. 605 366 906

vesna.lorenc@vel.com.pl

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa
Małgosia

Małgosia

Instytut Matki i Dziecka jest pionierem badań przesiewowych noworodków w Polsce. Tutaj też prowadzone są badania pilotażowe w kierunku rzadkich chorób metabolicznych. Pilotaż obejmuje 4 województwa: lubelskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie i podlaskie. Oznacza to, że próbka krwi każdego z około 100 000 noworodków, który urodzi się w szpitalach na tym terenie trafia do Instytutu Matki i Dziecka i poddawana jest badaniom.
„ Badania przesiewowe noworodków pomagają lekarzom w diagnostyce chorób, które nie dają objawów w pierwszych miesiącach życia dziecka” – mówi dr Mariusz Ołtarzewski, kierownik Zakładu Badań Przesiewowych Instytutu Matki i Dziecka. W Polsce bada się wszystkie noworodki w kierunku fenyloketonurii oraz wrodzonej niedoczynności tarczycy (hipotyreozy). Mniej więcej 2/3 z około 400 000 polskich noworodków poddawane jest badaniom w kierunku mukowiscydozy. Mało za to osób wie, poza środowiskiem medycznym, że w Instytucie Matki i Dziecka wykonywane są badania pilotażowe w kierunku rzadkich chorób metabolicznych. Finansuje je Ministerstwo Zdrowia, Fundacja „Nutricia” oraz sam Instytut. Badanie obejmuje około 20 rzadkich wad metabolizmu.

Wady metaboliczne są rzadkie (fenyloketonuria 1/7000 narodzin, hipotyreoza 1/3500 narodzin, 1/2300 mukowiscydoza, ale już inne wady metaboliczne to 1/10000 do 1/500 000). Mimo to zdaniem dr Barbary Radomyskiej, kierownika Kliniki Pediatrii Instytutu Matki i Dziecka, są to schorzenia poważne, zagrażające życiu i zdrowiu. Co więcej skutkują często nieprawidłowym rozwojem dziecka, jeśli leczenie nie rozpocznie się przed wystąpieniem objawów klinicznych. „To właśnie umożliwiają badania przesiewowe” – tłumaczy dr Radomyska. Wcześnie wykryte choroby łatwiej jest bowiem leczyć.

Prowadzenie badań przesiewowych noworodków w Instytucie nie odbiega od światowych standardów. Amerykański profesor Robert E. Ferrell, dyrektor Genetycznego Laboratorium na Uniwersytecie w Pittsburghu, po zwiedzeniu Zakładu Badań Przesiewowych w Instytucie Matki i Dziecka powiedział, że jeżeli ktoś chce nauczyć się organizacji tego rodzaju badań, powinien odwiedzić Instytut.

Całość materiału można przeczytać tutaj :
Pilotaż badań noworodków w Instytucie Matki i Dziecka

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa