Aktualności

Uprowadzenia dzieci – coraz poważniejszy problem w Polsce?

marietta80

marietta80

Od pewnego czasu jest coraz więcej słyszy się o sytuacjach uprowadzenia dzieci. Przecież kiedyś tak nie było. Dzieci same chodziły na wsiach kilka kilometrów do szkoły i nic im się nie działo. A teraz, dziecko bawi się samo na podwórku i trzeba co chwilę za nim wyglądać by sprawdzić co się z nim dzieje. Jak myślicie, co jest tego przyczyną ?

27985 marietta80 Kobieta, 39 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~mamama100

~mamama100

Mnie się wydaje, że uprowadzeń dzieci jest cięgle mniej więcej tak samo. Tylko kwestia tego, że kiedyś tak nie było to nagłaśniane. Teraz jak jakieś dziecko zaginie media od razu wkraczają do akcji, aby pomóc je odnaleźć. Kiedyś przecież tak nie było.

marietta80

marietta80

Tak jednak jakby patrzeć na statystyki z ostatnich 10 lat, kiedy to już media w Polsce były dość rozwinięte to i tak widać dwukrotny wzrost tych porwań. W 2004 roku uprowadzeń było ok 4 tysięcy, a w 2014 już ponad 8 tysięcy. Moim zdaniem przyczyną takiego wzrostu jest większe skupienie rodziców na pracy a mniejsze na dziecku. Większość z nas żyje w miastach, a tam nawet zwyczaje jest prościej się zgubić dziecku.

27985 marietta80 Kobieta, 39 lat, Warszawa
~gość1

~gość1

Ja się w większości z tobą marietta80 zgadzam, rodzice mają miej czasu dla dzieci przez pracę, dlatego ich mniej pilnują.Przy okazji na tej stronie sprawdziłam sobie różne gadżety pomagające rodzicom lepiej upilnować dziecko. Jednak nie jestem pewna, czy kupienie takiego nadajnika nie wprowadziłoby mnie w paranoję jakbym miała co chwilę sprawdzać gdzie jest moja córka.

~mamama100

~mamama100

Wiesz mnie się wydaje, że nie ma co popadać w paranoje, wręcz przeciwnie. Taki sprzęt ma cie utwierdzać w przekonaniu, że z twoim dzieckiem jest wszystko w porządku. Moim zdaniem to raczej zapewnia pokój ducha ;)

marietta80

marietta80

Mnie akurat z tej strony spodobał się pomysł z tym spyphonem albo gps-em w zegarku. Myślę, że mogłabym coś takiego kupić mojemu dziecku. Obsługa tego sprzętu nie wydaje się skomplikowana, a jak pomyślę, że mógłby mu pomóc w razie czego, to jestem skłonna przemyśleć zakup.

27985 marietta80 Kobieta, 39 lat, Warszawa
Kasia74

Kasia74

Ostatnio jakoś nie słyszałam o porwaniach dzieci, moze mniej ogladam telewizji. Ale jesli porwan jest tyle ile pisze marietta80 to jest to przerażajace.

46208 kasia74 Mężczyzna, 51 lat, Lublin
Jagodzia11

Jagodzia11

Kiedyś nie były chyba tak nagłaśniane uprowadzenia dzieci. Tak mi się wydaje.

55632 jagodzia11 Kobieta, 28 lat, Wrocław