Akademia Zdrowego Brzuszka

Kolki

~Maśka

~Maśka

Już nie daję rady... Codziennie wieczorem i prawie przez całą noc ta sama sytuacja - płacz nie do utulenia, krzyk, prawie pisk.. Nic nie można zrobić. Nie działa przytulanie, głaskanie, masowanie, espumissan... Pysia ma 2 miesiące. Czy można zrobić cokolwiek, by jej pomóc? Lekarz mi powiedział, że wyrośnie z tego, ale naprawdę już brakuje mi sił...

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dr n. med. Agnieszka Krzywicka

Dr n. med. Agnieszka Krzywicka

Odpowiedź eksperta

Dobry wieczór,
głównym celem postępowania jest, poza próbą skrócenia czasu trwania napadów płaczu, wspomaganie rodziców w radzeniu sobie z objawami występującymi u dziecka, mogącymi mieć wpływ na dalszą relację pomiędzy rodzicami a dzieckiem. Pierwszymi interwencjami powinny być modyfikacje
potencjalnie nieprawidłowego schematu karmienia dziecka oraz zmniejszenie stymulacji. Warto omawiać problem z pediatrą i wracać do tematu ze zwróceniem uwagi na karmienie dziecka.

55663 dr-n-med-agnieszka-krzywicka Kobieta, 47 lat, Katowice
aniablw

aniablw

Hej. Rozumiem, co przechodzisz, bo mój maluch borykał się z kolkami niemal do 6 miesiąca. W teorii po 3 miesiącu zazwyczaj przechodzą, u nas trwało to dłużej choć z czasem coraz mniej.
U nas mało co pomagało, najbardziej to chyba chuchanie gorącym powietrzem na brzuch, w okolicach jelitek, to z jednej strony, to z drugiej. Lub bujanie na rękach, góra-dół lub jakoś tak, żeby pomóc gazom się przemieścić. Ponoć pomaga też kładzenie dziecka na brzuszku (ale nie wtedy, kiedy ma kolkę, tylko w ciągu dnia), bo wtedy łatwiej pozbyć się gazów. Może coś z tego pomoże i Tobie choć w ułamku?
Używaliśmy też kropelek na rozbicie pęcherzyków powietrza, ale mieliśmy wrażenie, że mało co pomagają.

--

BLWpapu.pl

57900 aniablw Kobieta, 34 lata, Łódź
matyska45

matyska45

Mieliśmy to samo. Przeszło dopiero po kropelkach esputicon. spróbuj . Na pewno nie zaszkodzą a maluszkowi ulży. Ty się w końcu wyśpisz. Wiadomo wyspana mama to podstawa.

57992 matyska45 Kobieta, 32 lata, katowice