Akademia Zdrowego Brzuszka

Biegunka u dziecka

~Kiciak90

~Kiciak90

Pani Doktor,

moja córka od czterech dni ma biegunkę. Podejrzewam, że pojawiła się po zjedzeniu deseru lodowego, bo to była ostatnia "nie-domowa" rzecz, jaką jadła przed pojawieniem się biegunki. Myślałam, że problem sam przejdzie, ale mija czwarty dzień, a sytuacja nadal jest taka sama. Czy są jakieś sposoby na biegunkę, które mogę stosować w domu? Czy lepiej udać się od razu do pediatry?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dr n. med. Agnieszka Krzywicka

Dr n. med. Agnieszka Krzywicka

Odpowiedź eksperta

Dobry wieczór,
nie napisała Pani w jakim wieku jest Córeczka, ale zakładam, że przynajmniej kilkuletnia, skoro jada lody. Najważniejsze w leczeniu biegunki jest nawodnienie odpowiednie do liczby stolców. Zazwyczaj dla kilkuletniego dziecka powinno mieścić się między 1000 a 1500ml na dobę. Dodatkowo podaje się probiotyki. Objawy mogą trwać do 7-10 dni. Konsultacji z pediatrą wymaga znaczne osłabienie dziecka, niechęć do picia, wymioty, wysoka gorączka czy obecność krwi w stolcu.

55663 dr-n-med-agnieszka-krzywicka Kobieta, 47 lat, Katowice
~kodma

~kodma

Trzymajcie się po prostu zasad, jakie zostały opisane o tutaj - http://stopbiegunce.pl/tag/jak-zatrzymac-biegunke-u-dziecka/ Naprawdę biegunka wymaga poważnego podejścia i natychmiastowej reakcji - a już na pewno nie bawcie się w testowanie nowych metod. Sprawdzone leki i powinno być ok. Jeśli odpuścicie leczenie, to możecie doprowadzić dziecko do znacznie poważniejszych problemów.