Skocz do zawartości
Forum

Czy mozna latac w ciazy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do wszystkich, którzy w jaki kolwiek sposób moga mi odpowiedziec czy mozna latac w ciazy?
Do którego tygodnia mozna latac bez zaswiadczenia od lekarza, jak to jest z ta roznica cisnien i czy ona nie zaszkodzi dziecku?
Zaznacze ze jestem w 18 tygodniu ciazy. Mieszkam w Anglii.
Bede wdzieczna za wszelkie wyczerpujace odpowiedzi.
pozdrawiam
Wiola

Odnośnik do komentarza

Dziekuje wam za odpowiedz, i za informacje w krótkim filmiku. troche sie uspokoilam... przeczytalam tez jeden artykul, w którym chyba jasno zostala wytlumaczona ta kwestia i chyba sie zdcyduje na lot. Cociaz mój maz nie jest zadowolony z tego pomyslu... musze tylko jeszcze jutro podejsc do mojej przychodni i zapytac sie o zaswidczenie ze moge latac.
pozdrawiam .
Wiola.

Odnośnik do komentarza

Witaj

Myślę, że samolot będzie najlepszym rozwiązaniem. Lot trwa 2-3 h, a jazda samochodem trwała by przynajmniej z 11h.
Ja leciałam w 4 tyg. i 8 tyg. W 4 tyg. jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży :) dowiedziałam się dwa dni po przylocie do Anglii. Strasznie bałam się wracać, bo ponoć najgorszy do latania jest pierwszy trymestr. Zadzwoniłam więc do gin w Polsce i powiedział mi, że lepiej bym leciała samolotem, niż tłukła się tyle godzin samochodem. Tak też zrobiłam.
Zabierz tylko ze sobą garść landrynek, by nie odczuwać zmiany ciśnienia, wtedy nie będziesz się tak denerwowała. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

cześć ja dotychczas uważałam że najbezpieczniejsza podróz to samolotem ale od jakiegoś czasu tyle się nasłuchałam że teraz bym sie bała latać otóż jedna z frumowiczek leciała ostatnio samolotem w 27 tc i co 2 dni po loie dostała krwawień nie wiadomo z czego i lekarze stwierdzili że to od zmiany ciśnienia nastąpiło tro krwawienie i jeszcze jedna z ostatnich historii co mi sie nasuwa jedna kobieta z powodu zmian ciśnienia zaczeła rodzić w samolocie w 26 tc wiec ja narzie wystrzegam sie lataniem ale decyzja należy do ciebie Oczywicie to zależy od organizmu człowieka Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja leciałam w 23 i wracałam w 25 tc zaświadczenie miałam wypisane tak w razie czego od lekarza.

Zazwyczaj do 27-30 tc można bez zaświadczenia chociaż czasami mogą się przyczepić i żądać dokumentu bo nie będą oceniać po rozmiarze brzucha. Ja miałam dość duży jak na ten tydzień wiec wolałam zaświadczenie mieć.

U mnie nie wpłynęło różnica ciśnień na dziecko i jeśli jest wszystko dobrze to nie ma przeciwwskazań chyba że ciąża jest wysokiego ryzyka, a najlepiej jak porozmawiasz o tym z lekarzem.

http://malenki.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png http://s2.pierwszezabki.pl/024/0243779c0.png?4257http://img16.imageshack.us/img16/2507/dsc00544sh.jpg

Odnośnik do komentarza

Każde linie określają indywidualnie do kiedy wpuszczają ciężarne bez zaświadczenia, od kiedy zaświadczenie jest niezbędne, a kiedy o locie już nie ma mowy, wszystkie informacje zazwyczaj dostępne są na stronach internetowych. Na pewno rozsądnie jest wcześniej odwiedzić lekarza i upewnić się, czy lot nie jest przeciwwskazany. Ja leciałam w 30 tc, nic złego się nam nie stało, choć przyznaję, że Mały był później nieco pobudzony, a mi dały się w nocy po locie we znaki koszmarne skurcze łydek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...