Skocz do zawartości
Forum

Działalność gospodarcza


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam pewne pytanie natury formalnej, może któaś z Was była w odobnej sytuacji i może mi coś pdpowiedzieć.

Jestem nauczycielem i pracuję w szkole, uczę angielskiego... w wakacje się przeprowadzamy do miejszego miasteczka i planowaliśmy tam otworzyć własną szkołę językową, jest zapotrzbowanie więc pewnie by wypaliło. Działanośc miała być na mnie zarejestrowana i to ja miałam się wszustkim zajmować. Zamiar był taki żeby zalożyć działanośc po koniec obecnego roku szkolnego i reklamować sie przez wakacje a od września zacząć prowadzić lekcje. Wiedzieliśmy że mogę zajść w ciążę więć plan był taki żeby kogoś zatrudnić do prowadzenia lekcji, nauczycieli jest pod dostatkiem :) ale nie spodziewaliśmy się żę uda nam się tak szybko z ciążą i nie wiem jak wygląda sytuacja z zakładaniem działalności przez kobietę w ciąży... muszę dodac że nie rzucam pracy w szkole, będę nadal tam pracować jak dotąd i wszystkie składki szkoła bęzie płacić, umowę z nauczycielem podpiszę na początku września lub pod koniec sierpnia więc jeszcze przed urlopem macierzyńskim.

Może orientujecie sie jak to wygląda z formalnego puntku widzenia?
Czytała posty na stronie ekspertów -kadrowa- ale ta Pani przyznaje że nie zna się na działanościach gospodarczych bo ktoś już o cos podobnego zapytał. Gdzie jeszcze oge uzyskać informacje na ten temat?

Odnośnik do komentarza

nie ma problemu żebyś założyła firmę będąc w ciąży ...
główną skladkę Zusowską bedzie nadal za ciebie szkoła płacić, Ty tylko ubezpieczenie zdrowotne. Warto opłacać dodatkowo dobrowolną składkę zdrowotną. Bo w razie L4 czy macierzyńskiego można wtedy od Zus dostać pieniądze.

życzę powodzenia ;)

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...