9 miesięcy, ciąża

Zachcianki czy można coś z tym zrobić?

~an.na

~an.na

Już prawie 3 miesiąc a ja ciągle jadam sałatkę śledziową i zagryzam mandarynkami. Połączenie dość wątpliwe, ale potrzeba takiego jedzenia jest silniejsza. Zastanawiam się czy to mija?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~bonka

~bonka

Chyba czasami mija, ale u mnie to nadal trwa (5 miesiąc ciąży). Moim zdaniem z hormonami nie wygrasz ;).

~stylik

~stylik

Bardzo często organizm daje znać, że czegoś mu brakuje. Powinnaś porozmawiać z lekarzem, może należałoby zrobić jakieś dodatkowe badania.

~liliannka

~liliannka

Znalazłam na innym forum. Zachcianki ciążowe to tak naprawdę sygnał od organizmu, informujący o konkretnym zapotrzebowaniu. Na przykład:

➡ zachcianka na czekoladę może być oznaką niedoboru magnezu,

➡ słone, tłuste przekąski mogą świadczyć o niedoborze wapnia, jodu, krzemu lub sodu,

➡ kwaśne smaki mogą być oznaką niedoboru witaminy C,

Informacje pochodzą ze szkoły rodzenia prenalen

~smaczek

~smaczek

W obecnej ciąży królują placuszki ziemniaczane na słodko z kwaśną śmietaną i cukrem , są po prostu pycha. Ciekawe jest to ,że nigdy w ten sposób takiego dania nie jadałem, przed ciążą zdecydowanie wolałam potrawę na słono. Oprócz tego nie mogę najeść się zupy ogórkowe, mogłabym jeść ją na zmianę z plackami :) .Takie zachcianki oczywiście są dla mnie zbawieniem gorzej z mężem gdy po raz musi jeść ogórkową w tygodniu.

~hancka

~hancka

Moja położna stwierdziła, że jeśli na coś nie mam wpływu to nie powinnam się tym przejmować, dlatego jem to na co mam ochotę, oczywiście wszystko z umiarem.

~go.rka

~go.rka

A może powinnaś ćwiczyć silną wolę, np. dzisiaj nie zjem śledzi ale zjem gulasz, czasami pomaga ;)