Skocz do zawartości
Forum

CAVAN Irlandia poród


Gość polka w Irlandii

Rekomendowane odpowiedzi

Gość polka w Irlandii

cześć!
jestem na końcówce 16 tygodnia ciąży, za tydzień wylatuje z narzeczonym do Irlandii, dokładniej do Cavan. zamierzamy tam zostać na dłużej, a na pewno na poród. moje pytanie, czy są tu dziewczyny, które mieszkają w Cavan lub po prostu w Irlandii?
mój problem polega na tym, ze nie znam kompletnie języka, angielski to dla mnie męka, no o irlandzkim nie wspomnę.. na milion procent nie dogadam się tam. wiem, ze do lekarza mogę chodzić polskiego, spoko fajnie. aczkolwiek co z porodem? co, gdy narzeczony nie będzie mógł być cały poród obok? czy przysługuje mi jakiś tłumacz? bądź możliwość załatwienia sobie położnej znającej język polski? stres jest to dla mnie ogromny, chociaż do porodu ogrom czasu niby..

Odnośnik do komentarza
Gość Mama z irlandii

Cześć ! Nic się nie martw kochana , będzie wszystko dobrze :) Jeśli jesteś jeszcze w Pl to zabezpiecz się w Luteinę tak w razie czego, a dokładnie gdyby Ci się jakieś krwawienie przytrafiło. Teraz w Irlandii jest mnóstwo Polaków pracujących w szpitalach , a poza tym masz prawo do tłumacza.
Rodziłam pierwsze dziecko w 2006 roku w Dublinie i też nie znaliśmy z mężem angielskiego .Za miesiąc ma się urodzić nasz kolejny syn tyle, że w Wexford ;)
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę samych przyjaznych Irlandczyków wokół siebie :)

Odnośnik do komentarza
Gość polka w Irlandii

hej! ojej, jak fajnie, ze ktoś mi odpisał! luteinę mam pełen zapas już w razie czego. oswoiłam się już z wizja wyjazdu, ale o porodzie staram się nie myśleć, bo naprawdę przyprawia mnie o zawrót głowy haha :D myślałam, ze boje się porodu jak była wizja porodu w Polsce, teraz okazuje się, ze samego porodu się nie boje, tylko kwestii porozumienia się! mam nadzieje, ze jest tak jak mówisz, i trafie albo na jakiegoś polaczka albo będę mogła skorzystać z pomocy tłumacza!
oo ale super! w takim razie życzę pomyślnego rozwiązania! :)

Odnośnik do komentarza
Gość polka w Irlandii

dzięki za polecenie strony! pewnie zajrzę, być może skorzystam, aczkolwiek większość z tych rzeczy mam zapewnione na miejscu już na szczęście :) ale dobrze wiedzieć, ze istnieje taka strona :)
wyjazd już niedługo - w niedziele! a stres chyba co raz większy

Odnośnik do komentarza

W Irlandii raczej nie chodzi sie po urzedach, jeszcze w szpitalu odwiedzi Cie pracownik socjalny, ktory zbierze wszystkie informacje wlacznie z nr konta na jakie chcesz zeby Ci wplywal "child benefit". Po kilku dniach dostajesz informacje gdzie masz sie zglosic po irlandzki akt urodzenia. Pozniej mozesz napisac do Ambasady o wizyte i wtedy mozesz tam aplikowac o Pl paszport dla dziecka, z reguly jest to ok 6 tyg.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...