Skocz do zawartości
Forum

Poród w domu


Gość dorota231

Rekomendowane odpowiedzi

Zamknęli oddział ginekologiczny w moim szpitalu, wożą kobiety do innego ośrodka mniej przyjaznego. Z mężem zastanawiamy się nad porodem w domu. Będąc w Holandii zauważyliśmy, że tam kobiety rodzą przede wszystkim w domu a nie w szpitalach. Może u nas również powinno być taki rozwiązanie ciąży?

Odnośnik do komentarza

Moja koleżanka we wrześniu rodziła w domu,trochę było oczywiście strachu, ale położna przyjęła dziecko superowo. Fakt ciąża była książkowa. My również zastanawiamy się nad takim rozwiązaniem ciąży, koleżanka przetarła ścieżki i teraz wiemy już więcej na ten temat.

Odnośnik do komentarza

Nie w chwili poczęcia nie musimy się kłaść do szpitala. Szpital nie jest dobrym miejscem dls ciezarnej. Ale zawsze trzeba być przygotowanym. Ja miałam książkowa ciążę A poród....dziecko 2 razy owinięte pepowina utknelo w kanale rodnym i na szybko robili mi cesarke. Więc różnie bywa.

Odnośnik do komentarza

Aby urodzić w domu wg szkoły prenalen to: "ciąża musi przebiegać bez żadnych problemów, wyniki badań muszą być dobre, a sama kobieta musi być zdrowa. Jest szereg przeciwwskazań do rodzenia w domu. Jeśli jednak zdecydujecie się na taki poród koniecznie zadbajcie o odpowiednią opiekę medyczną. Porody domowe najczęściej odbywają się w asyście położnej - ona kwalifikuje przyszłą mamę do porodu domowego, omawia z nią takie kwestie jak plan porodu czy przygotowanie domu na narodziny, przyjmuje maluszka na świat a także wypełnia wszystkie niezbędne dokumenty związane z narodzinami dziecka. Położna obejmie Was również po porodzie - sprawdzi jak obkurcza się macica, pomoże przystawić maluszka do piersi, zważy go i zmierzy. W chwili obecnej porody domowe nie są refundowane przez NFZ i za asystę położnej będziecie musieli zapłacić."

Odnośnik do komentarza

Pierwszy poród w w szpitalu , drugi w domu (nie zdążyłam :), a teraz również w domu. Mam porównanie i zdecydowanie wolę domowe warunki. Położna jest tylko "moja" nie ma na głowie innych rodzących. Wszystkie zabiegi okołoporodowe wykonuje położna spokojnie i profesjonalnie. Nie ma nerwowych ruchów i zachowań.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...