9 miesięcy, ciąża

Majówki 2020

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Black_Panter28

Black_Panter28

Kath mamy teraz wyczulony węch i stąd ta nietolerancja niektórych zapachów. Co do spiętego brzucha to po takich właśnie pracach domowych itp tak się dzieje, bierz nospę i magne b6, magnez po to by nie mieć skurczy a nospa właśnie wtedy tak już zepnie brzuch i pobolewa.
Blanka cześć :)
PinkRose znaczy mi bardziej chodziło o to, że w ciąży jak macica się powiększa to się prostuje, ale później wraca do swojej poprzedniej formy, ale tak jak mówię, tylko słyszałam więc nie wiem jak jest w praktyce. Lekarz Ci o tym powiedział od razu czy sama pytałaś? Bo mi jedna dziewczyna powiedziała, że przy moich dolegliwościach ciążowych z rwą kulszową mogę mieć zgięcie i że lekarz wcale nie musiał mnie o tym informować

--

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vikgnznlu1mdk.png

66315 black-panter28 Kobieta, 19 lat, Neverland
PinkRose

PinkRose

Black_Panter28 o moim tyłozgięciu wiem od kąd poszłam do lekarza pierszy raz. Wtedy tamta pani doktor mówiła, ze mam tyłozgięcie i moze byc ze ciężej mi sie zajdzie w ciaze. No i wszystkie pozycje od tyłu bolą :( teraz moj lekarz do ktorego chidze od 2 ciąży badając mnie przed ciąża mówił że mam tyłozgięcie i tak zostanie taka moja uroda. w tej ciąży też wspomniał że to się nie wyprostuje i ciężko mi zrobić usg przez brzuch bardzo długo muszę mieć robione dopochwowe. Rwe kluczową(chyba) mialam z drugą córką około 30 tygodnia. Nawet nie widziałam że to to. Bolał mnie jakby posladek z nogą ciężko mi się chodziło. Jeszcze kilka miesięcy po porodzie mi to doskwieralo Ale żyłam z tym.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/7v8r3e3kfbw67eve.png

66371 pinkrose Kobieta, 8 lat, Gdzieś
Black_Panter28

Black_Panter28

PinkRose no to widzisz jakie mity są w tym temacie :/ no właśnie ja mam czasami od 1 trymestru tak, że mnie boli od odcinka ledźwiowego przez pośladek i na nogę stanąć nie mogę, na kolejnej wizycie muszę o tym powiedzieć, bo teraz oczywiście zapomniałam, skleroza nie boli :D

--

homar

homar

Witam ponownie Gdzieś tam na początku watku ujawniłam sie i dziś wracam U mnie dzis 11t2d Czuje się okropnie Od kilku tygodni mam całodobowe mdłości Wykańcza mnie to Tym bardziej że na głowie mam dwójkę rozbrykanych dzieci (3l i 5l) Zaraz nadrobię trochę wpisów i postaram się być aktywniejsza

66370 homar Kobieta, 35 lat, Biała Podlaska
Black_Panter28

Black_Panter28

homar cześć, miło Cię widzieć ;) Już niedługo mdłości powinny odpuścić i będzie Ci trochę lżej. Kiedy masz wizytę?

--

homar

homar

Boje się że nie odpuszcza W poprzedniej ciąży męczyły mnie do samego końca Przez te mdłości siedzę w domu jak kocmoluch Żadnego makijazu, włosy w nieładzie Tylko na dzieci warcze i odliczam godziny do powrotu męża z pracy Wizytę mam 26.11 To będą prenatalne

Poczytałam trochę o waszych perypetiach mieszkaniowych My zmieniliśmy mieszkanie na dom przy drugiej ciąży i to był strzał w 10 Taszczenie wózka i dziecka na 3pietro to był koszmar

homar

homar

Doczytalam ciut więcej i nie rozumiem jak można przetrwać noc bez siku?????

Powyginana macica? U mnie to chyba od tylozgiecia przeszło do przodozgiecia w tej ciąży Tak coś lekarz wspomniał Czy to czymś grozi?

Aleksandra20 o co chodzi z tym szwem? Masz jakieś problemy?
A któraś żylaki? Cos z tym robicie?

Black_Panter28

Black_Panter28

homar trzymam kciuki żeby w tej ciąży jednak odpuściły. Oj jak widać da się wytrzymać bez siku :D zgięcie macicy chyba niczym nie grozi, trudniej zrobić jest usg przez brzuch i trudniej jest zajść w ciążę, ale w tym temacie niewiele wiem

--

~Aleksandra20

~Aleksandra20

homar a jak sobie pomagasz na te mdłości? Imbir? Małe porcyjki jedzenia? Powolne wstawanie? Ma Ci kto pomoc przy dzieciach za dnia?

Z moim szwem chodzi o to że mam niewydolność ciesniowo-szyjkową i w poprzedniej ciąży w 30tc już nie miało mi co trzymać dziecka. Szyjka się zaczyna skraca powoli od pewnego momentu ciąży i rozwierac na krótko przed porodem. U mnie to się zaczyna w połowie ciąży i trzeba założyć szew na szyjke, żeby donosic do jakiegoś bezpiecznego momentu, najlepiej do 36tc. Poprzednio miałam założony jak już było niebezpiecznie po 20 tygodniu i dlatego z uwagi na to, że to się powtarza w kolejnych ciążach, dr chce mi teraz założyć profilaktycznie w 16tc.

homar

homar

Olka współczuję Będę trzymała kciuki
Na mdłości nic nie pomaga Imbir w każdej postaci (herbatki, kandyzowany, nawet w lekach z Wit B6) Dzieci powinny być w przedszkolu ale chorowały więc drugi tydzień wściekają się w domu A ja razem z nimi