Skocz do zawartości
Forum

Ciąża a aktywność fizyczna


Gość milaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w domu jest starsze dziecko to ruchu i ćwiczeń fizycznych nie brakuje. Taką aktywność rozpoczynam już od 6:45 od sprintu do kuchni ;), później są przysiady, skłony i podnoszenie ciężarów, bo dziecko należy ubrać i nakarmić. W ciągu dnia jest jeszcze bieg na 3 km z przeszkodami, bo przecież musi być spacer, do tego jeszcze są zapasy, skok wzwyż i w dal. I tak przez cały dzień. Natomiast w sobotę mam 1 godzinę na "regenerację" i korzystam z basenu. Polecam taką formę aktywności.

Odnośnik do komentarza

Wg położnych ze szkoły rodzenia prenalen aktywność fizyczna poprawia ogólną sprawność organizmu, przygotowuje ciało do porodu, pomaga kontrolować wagę, redukuje ryzyko wystąpienia cukrzycy ciążowej a także poprawia nastrój, lepiej dotlenia organizm zarówno kobiety jak i organizm dziecka. W czasie wysiłku fizycznego naczynia krwionośne rozszerzają się i transportują więcej tlenu. Tyle zalet , że tylko ruszać się.

Odnośnik do komentarza

W pierwszej ciąży bardzo chętnie podchodziłam do ćwiczeń fizycznych, spacery, basen czy rozciąganie były codziennie. Bez dziennej dawki świeżego powietrza ciężko było mi zasnąć. Natomiast teraz w drugiej ciąży dodatkowo uczestniczę w aqua aerobiku, po prostu jest super.

Odnośnik do komentarza

Ostatnia rozmowa z położną oświeciła mnie. Wiedziałam, że powinnam ruszać się, szczególnie na świeżym powietrzu, ale nie zdawałam sobie jak dotlenione ciało kobiety wpływa na rozwój dziecka. Niby są informacje, ale "suche" w internecie które nie zawsze dochodzą do człowieka, ale gdy ktoś wyłoży w sposób prosty i przejrzysty, od razu inaczej myślisz. Ja jestem na TAK na wszelki ruch fizyczny.

Odnośnik do komentarza

Bardzo chętnie bym pospacerowała, zrobiła kilka skłonów czy pobiegła do sklepu po masło, ale niestety jedyny ruch to przewroty na łóżku i od tygodnia pozwolenie wyjścia do toalety. Czasami trzeba poświecenia aby maleństwo pojawiło się na tym świecie.

Odnośnik do komentarza

Moja położna omawiała ze mną fizjologię ciąży i porodu, i muszę stwierdzić, że nie tylko na podstawie zdjęć można znaleźć różnice w rozwoju dziecka kobiet ćwiczących i nie ćwiczących. Jestem wzrokowcem i to do mnie dotarło.

Odnośnik do komentarza

Hej
Karolina to chyba kwestia bardzo indywidualna. Zależy jaki tryb życia miałyśmy przed ciążą. Ja od 10 lat biegałam regularnie i od paru lat crossfit, więc teraz za trzy dni zaczynam trzeci trymestr i wciąż ćwiczę parę razy w tygodniu. Biegam też ale tylko podczas zajęć crossfit więc nie są to jakieś długie dystanse, nie biegam już tylko aby biegać.
Czuję się super. Były tygodnie gdy czułam się słabo wtedy odpoczywałam. Ćwiczenia też mam adaptowane pode mnie przez trenerki. Jest już wiele ćwiczeń których nie mogę robić ale nie wyobrażam sobie nie uprawiać sportu w ciąży. To moja pierwsza ciąża i chyba mam szczęście bo mimo że nudności wymioty zgagi senność wszystko to przechodziłam, to nie trwało to jakoś szczególnie długo. Najgorszy był pierwszy trymestr. Pozdrawiam i życzę dobrego dnia :)

https://www.suwaczek.pl/cache/6781bf581c.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...