9 miesięcy, ciąża

Ciąża a aktywność fizyczna

~milaczek

~milaczek

Czy w czasie ciąży macie ochotę na ruch, ćwiczenia fizyczne, czy uczestniczycie w jakiś zajęciach?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

MadziaK83

MadziaK83

Ja siedzę ze starszakiem w domu, a ćwiczenia jako takie mnie nudzą, jednak żyje aktywnie, sprzątam dom, skręcam mebelki dla drugiego dziecka, kopie w ogródku i jeżdżę na wycieczki.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/zud3dqk3c4q16tbz.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqprj44jr7rdz2pr.png

52759 madziak83 Kobieta, 36 lat, Kraków
~tośka.c

~tośka.c

Jak w domu jest starsze dziecko to ruchu i ćwiczeń fizycznych nie brakuje. Taką aktywność rozpoczynam już od 6:45 od sprintu do kuchni ;), później są przysiady, skłony i podnoszenie ciężarów, bo dziecko należy ubrać i nakarmić. W ciągu dnia jest jeszcze bieg na 3 km z przeszkodami, bo przecież musi być spacer, do tego jeszcze są zapasy, skok wzwyż i w dal. I tak przez cały dzień. Natomiast w sobotę mam 1 godzinę na "regenerację" i korzystam z basenu. Polecam taką formę aktywności.

~asterek

~asterek

Jak najbardziej, ćwiczę i polecam każdą aktywność fizyczną. Dzięki ruchowi dotleniamy swój organizm, a to wpływa na lepsze jego funkcjonowanie. A jeśli zwiększymy swoja wydolność to przy porodzie będzie nam łatwiej.

~marikasz

~marikasz

Wg położnych ze szkoły rodzenia prenalen aktywność fizyczna poprawia ogólną sprawność organizmu, przygotowuje ciało do porodu, pomaga kontrolować wagę, redukuje ryzyko wystąpienia cukrzycy ciążowej a także poprawia nastrój, lepiej dotlenia organizm zarówno kobiety jak i organizm dziecka. W czasie wysiłku fizycznego naczynia krwionośne rozszerzają się i transportują więcej tlenu. Tyle zalet , że tylko ruszać się.

~alicja.w

~alicja.w

W pierwszej ciąży bardzo chętnie podchodziłam do ćwiczeń fizycznych, spacery, basen czy rozciąganie były codziennie. Bez dziennej dawki świeżego powietrza ciężko było mi zasnąć. Natomiast teraz w drugiej ciąży dodatkowo uczestniczę w aqua aerobiku, po prostu jest super.

~inga321

~inga321

Jeśli masz wątpliwość czy ćwiczyć zapytaj swoją położne, ona zapewne przedstawi ci zalety ruchu.

~efkae

~efkae

Co za pytanie, oczywiście że tak, jeśli chcesz być zdrowa i żeby dziecko się prawidłowo rozwijało powinnaś zaprzyjaźnić się z aktywnością fizyczną

~321

~321

Jest takie przysłowie w zdrowym ciele zdrowy duch, a przenosząc na nasz stan to zdrowe dziecko.

~ewelinna

~ewelinna

To wszystko zależy od samopoczucia, u mnie niestety kiepsko z nim. Mdłości męczą mnie praktycznie przez cały dzień, jakieś pobolewania i brak ochoty na jakąkolwiek aktywność.