Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2020®


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry Dziewczyny!
Zamieszalam z tymi kasztanami ;D Klaudia nie, to niestety inne kasztany :/ w sumie to jestem ciekawa, czy one w ogole u nas rosna.. We Francji, Niemczech i Austrii spotykam je przy winnicach. Troche podobny klimat przeciez. Pod Krakowem teraz tez sa winnice. We Wloszech praktycznie naszych kasztanowcow nie ma, za to wszedzie rosna te, co maja jadalne owoce.. W miesiacach zimowych na kazdym kroku, sa sprzedawane takie prosto z pieca. W Wiedniu tez. Jesli chodzi o smak to w sumie nie jest to jakis wyjatkowy rarytas :) to jest raczej tradycja. Tak jak grzaniec ;) trudno jest je do czegos porownac.. Sa lekko slodkie, w smaku troche podobne do orzechow, ale nie sa tak twarde. Maja zbita, ale troche macznista konsystencje. W tej ciazy kompletnie mnie na nie wzielo ;)
W Austrii bardzo popularne sa desery z masy kasztanowej. Bardzo slodkie, ciezkie i zwykle laczone z gorzka czekolada.

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny!

Dawno mnie nie było - urwanie głowy w pracy i tak leci dzień za dniem. Odliczam już czas do następnego badania żeby mieć pewność, że wszystko jest ok :)

Ady ja się wybieram na prenatalne. Te akurat robię prywatnie, a normalnie chodzę na wizyty do Medicover

Widziałam, że któraś z Was wrzucała linka do biustonoszy do karmienia z AliExpress, będę się na nie czaić 11.11 :)

Ja zakupiłam sobie poduszkę do spania w ciąży, taką w kształcie "7" i bardzo polecam. Myślę, że lepiej sprawdzi się jak będę miała trochę większy brzuszek, ale już teraz jestem zadowolona

Zazdroszczę tym Dziewczynom, które już są pewne, że czują ruchy dzieciaczków. Ja niby coś tam czuję, ale nie jestem pewna, czy to dziecko, czy tylko jakieś ruchy jelit itp...

https://www.suwaczek.pl/cache/755cdd8336.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny! :)
Co słychać? Jak się czujecie?
U mnie dziś na szczęście spokojna noc, śniło mi się, że już urodziłam :D
Klaudia z chęcią wpadnę na kawę i ciacho :D u mnie dzisiaj też szaro i pada, więc dziś raczej dzień w domu, chociaż poszłabym na basen, może wyciągnę mojego. Miałam tyle spokoju, już myślałam, że mdłości poszły w niepamięć a dziś rano znowu mnie naciągło :/
Ady mi z automatu przy pierwszych prenatalnych wyznaczyli termin na kolejne 18.12 - oczywiście prywatnie :/
Halaszka z tego co wyczytałam to w Polsce raczej ich nie ma :(
Laura ja póki co biorę drugą kołdrę/poduszkę między nogi, bo zdecydowanie mniej wtedy boli mnie kręgosłup. Też chciałabym już tak na 100% pewnie poczuć chociaż takie delikatne ruchy

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vikgnznlu1mdk.png

Odnośnik do komentarza

Black Panter kochana mi też wyznaczył termin na 20 listopada, oczywiście prywatnie. Ale to nie są obowiązkowe Badania i nie trzeba na nie iść :) U mnie to pierwsze kosztowało 400 , następne bo bez pappa z krwi 300 zł. Pytam pewnie i tak pójdę , no ale mam wątpliwości czy jest sens je robic. Oczywiście nie przez pieniążki, tylko stresują mnie takie badania.

https://www.suwaczek.pl/cache/ac370dc569.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny
Do mnie właśnie przyszedł detektor i udało mi się zlokalizować maluszka. Serduszko bije 158 na minutę. Dzidzia jest nisko pod pępkiem po lewej stronie. Co za ulga i radość :)
U mnie noc bardzo kiepska. Spanie na boku powodowało drętwienie aż w pośladku. Chyba będę musiała wybrać się do fizjoterapeuty bo nie wiem jak ogarnę to do końca ciąży :/

U nas dzisiaj też deszczowo i brzydko. Musze pojechać tylko na małe zakupy.
W lidlu są kasztany jadalne jakbyście chciały spróbować. Ostatnio właśnie zwróciłam uwagę ale jakoś bez przekonania :D

Patrzyłam na stronie Lidla na te ciuszki ciążowe ale nie ma już rozmiarów. Musze polować bo niby dostępność wkrótce.

Co do prenatalnych drugich czyli połówkowych tak? To ja robie ale na razie mam problem z terminem w medicover. Będę dzwonić dzisiaj i najwyżej umawiać się poza. Nie wiem czy będę mi kazać robić też krew? Jak to wyglada ogólnie?

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoeflvaqdo.png

Odnośnik do komentarza

Ady u mnie cenowo identycznie. Kurcze, z jednej strony wiem ile nerwów i stresu kosztowało mnie pierwsze prenatalne, z drugiej strony poszłabym zobaczyć czy wszystko w porządku... starszny mętlik. Na tych jest oceniana jedynie anatomia płodu... kurcze no nie wiem
Agula zazdroszczę! Fajnie mieć taki gadżet pod ręką. U mnie z ciuchami z lidla to samo i muszę polować :D na badaniach prenatalnych 2 trymestru już nie pobierają krwi, oceniana jest tylko anatomia płodu

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vikgnznlu1mdk.png

Odnośnik do komentarza

Cześć mamuśki:-)

Właśnie odwiozlam swojego męża, wróci za 6 tygodni.. Masakra jakaś...
Myślałam, że nie wytrzymam w tym aucie.. Takie mnie mdłości dopadły.. Codziennie przynajmniej raz wymiotuję ale jakoś nachodzi i po zwróceniu przechodzi.. Ale od wczoraj znowu mnie męczą...

U nas 17 stopni ale ponuro i wietrznie...

Dzięki za przepisy.. Na pewno niebawem wykorzystam, bo uwielbiam gotować i piec...

Co do kasztanow, to przypominają trochę ziemniaki, mają orzechowy posmak... W sezonie jesienno/ zimowym w marketach są.. Biedra, Lidl, Kaufland itd... Często kupuje dla dzieciaków swoich i papugi lubią...

Z linków na Ali też skorzystam na pewno..

Śliczne brzuszki... Mój też w ostatnich dniach sporo urósł.. Ale jeszcze taki nieforemny.. W ogóle zaczął mi się spinać konkretnie, może dlatego że tak urósł szybko... Kupiłam dziś magnez i zobaczę.. Jak nie przejdzie do lekarza pójdę... Też mam manie sprawdzania po każdym siusianiu czy nie ma plam żadnych..
Myślałam, że czuję ruchy ale od kilku dni spokój... Nic się nie dzieje.. Rzeczywiście ułożenie łożyska ma wpływ na odczucia..
W ogóle chciałabym już mieć maluszka przy sobie...

https://www.suwaczek.pl/cache/82dae38ea7.png

Odnośnik do komentarza

Mama88 przykro bez męża i pewnie jemu też :/ Ja sobie nie wyobrażam bez mojego tyle czasu.
Planujecie tak jeszcze długo żyć? Czy mąż wraca kiedyś na stałe?
Martyna nawet nie wiesz jaki spokój mi dało usłyszenie serduszka. 7 tydzień bez usg to masakra! Za tydzień wizyta w końcu.

Któraś z dziewczyn pytała jaki serial oglądam - The afair na hbo go ;)
Już 5 sezon skończyłam, teraz odcinki na bieżąco już.
Musze znaleźć coś nowego. Ja się zbieram na szybkie zakupy chociaż dziś też trochę mnie mdli :/

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoeflvaqdo.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was kochane:) u nas dziś deszczowo i pochmurnie, udało mi się z synkiem wyskoczyć do południa na chwilę na zakupy, chociaż i tak nas trochę deszczyk zmoczyl. Ale tak jak mówi Mery, cały dzień w domu z ruchliwym dwulatkiem to katastrofa, więc jak tylko mogę, to gdzieś wychodzimy.
Halszka no narobiłaś wszystkim apetytu na kasztany:) jak mi się uda upolować w lidlu, go kupię;)
Agula bardzo się cieszę, że detektor się sprawdził i że możesz się teraz uspokoić:) mam nadzieję, że teraz Ci będzie lżej do wizyty:)
Ady trzymam kciuki za wizytę, o której masz?

Jeśli chodzi o drugie prenatalne, to ja mam termin na 26 listopada i też się wybieram. Wiadomo, zawsze się człowiek trochę stresuje, ale można dokładnie obejrzeć maluszka:) no i tak jak mówi Martyna, na drugim już bez pobierania krwi.
A u mnie wróciły bóle pleców, chyba muszę trochę więcej odpoczywać, tylko kiedy?:)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.
Czytam Was w sumie od rana ale nie moglam zebrać sie i napisać do Was. Ja dzis mam ponury humor jak i zreszta wyglada pogoda. Bylam na zakupach z biedronce i kasjer aż pieniędzmi mi rzucał bo to nie jest jego praca marzeń i mam przyjść i zobaczyć jak to wygląda... Eh mowie Wam tak mnie wkurzył, ze az skarge złożyłam no bo kurde...
Klaudia wlasnie w moim piekarniku piecze sie ciasto bananowe. Nie odpuściłam takiego smaka mi narobiłaś.
Agula ale zazdroszczę Ci tego detektora. Chciałabym tez kupić bo często świruje. Ciezko bylo znaleźć maleństwo? Bo ja to sie wlasnie tego boje.
Martyna co do ruchów to jeszcze spokojnie w koncu ty dopiero 14 tc. A teraz tez u mnie z ruchami kolorowo jest. Po pierwszym razie jak poczułam to znowu dopiero po kilku dniach. I teraz tez codziennie nie jest. Tzn ostatnio bylo dwa dni pod rząd ale znowu dziś no cisza. Az sie zastanawiam jak ja mam te łożysko ale na kartkach informacyjnych nic nie widzę na ten temat. Zobaczę jeszcze na tej z prenatalnych.
Co do połówkowych to ja robie. W sumie dla mnie to normalna wizyta za którą zamiast 250 zapłacę 300 wiec głupio bylo by nie zrobic. A przynajmniej przez ok pol godziny będę oglądać moje maleństwo. Plus wydaje mi sie ze jednak połówkowe to takie najważniejsze badanie w trakcie ciąży bo niektóre nieprawidłowości mozna skorygować jak maleństwo jest jeszcze bezpieczne w brzuszku.
Nie wiem czy odniosłam sie do kazdego tematu bo troche dzis ich bylo. A teraz wracam patrzeć jak zaczarowana w piekarnik :D Plus potem robie jeszcze gołąbki bo chodza za mna bezlitośnie.

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8vfxmuewun2k6.png

Odnośnik do komentarza

Teska na 16.40 :)
Trochę się denerwuje , jak zwykle zresztą :* no i w końcu będę miała jakieś tabletki na tego kamienia z nerki choć odpukac odkad pije prawie 4l dziennie to sikam co chwila ale od kilku dni cisza jeśli chodzi o bol :) tylko macica ciagnie, ale to znacie wy też i da się przeżyć :)

https://www.suwaczek.pl/cache/ac370dc569.png

Odnośnik do komentarza

Haha, no faktycznie ;) Teska jesli sie na nie zdecydujesz pamietaj tylko, zeby mocno naciac lupinki przed pieczeniem. Inaczej pod skorupka zbiera sie para wodna i... wybuchaja!!

Osobiscie polecam organscreening. Tak jak pisze Black Panther, oceniana jest anatomia dziecka. Ale... Na tym etapie (glownie) serce oceniane jest juz bardzo dokladnie. W razie jakis problemow lekarze proponuja, zeby porod odbyl sie w szpitalu, w ktorym zaraz po porodzie dziecko zostanie przejete i zbadane przez zespol kardiologow dzieciecych. Wydaje mi sie, ze jest to baardzo wazne badanie, bo nie sprawdza tylko wielkosci dziecka, jak to jest w przypadku comiesiecznych kontroli w ciąży, ale moze juz pokazac ewentualne problemy, na ktore musimy sie przygotowac natychmiast po porodzie.

Dziewczyny, wspolczuje Wam tych ciezkich nocek. U mnie, odkad moj Janek zaczal przesypiac noce, zasypiam i budze sie na tym samym boku (z pecherzem tak pelnym, ze ledwo wyrabiam na zakretach do ubikacji ;)) mam nadzieje, ze corus bedzie lepiej spala niz jej brat, bo to jest zupelnie inna jakos zycia...

Odnośnik do komentarza

Teska Myśle, że teraz już na spokojnie do wizyty wytrzymam i zleci mi czas, tym bardziej że na weekend jedziemy do teściowej ☺️
Powiem Ci, że dodało nam to dzisiaj takich skrzydeł! Szczególnie mojemu partnerowi. Zanim pojechał do pracy chodził po domu i ciagle mi mówił „ słyszałaś tego naszego małego Myszka?” Hehe
On jest taki kochany, tak bardzo cieszy się na to dziecko :)
Magda zajęło mi to z minutkę może. Na początku źle szukałam bo myślałam, że dzidzia jest już wygrzej gdzieś w okolicy pępka ale potem zjechałam niżej i złapało. Super sprawa naprawdę. Tym bardziej w moim przypadku kiedy lekarz nie robi usg na każdej wizycie a dzidzia jeszcze nie kopie ;)
No i koszt używanego 50 zł mnie wyniósł wiec nie żałuje ani trochę :)

A co do kasjera to jeśli nie jest to jego praca marzeń to niech ja zmieni. Zawsze to powtarzam, że nikt nikogo na sile nie trzyma.
Pochwal się później ciastem :D jak zjemy szarlotkę to też upiekę. Akurat mam banany.
Ady Czekamy na info po wizycie :*
Mama88 No to jeszcze trochę czasu kurczę. Ale coś za coś. Teraz dopiero mąż zjeżdża przed świetami tak?

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoeflvaqdo.png

Odnośnik do komentarza

Magdaa cudownie wygląda!:):) Ja też je uwielbiam:) na wynikach prenatalnych na pewno powinna być informacja o łożysku, ja właśnie tam sprawdzałam. Co to za typ, żeby się tak zachowywać w pracy, i dobrze że zwróciłaś na to uwagę.
Halszka dzięki za dobrą radę:) ja mam wielką nadzieję, że mój synek w najbliższym czasie też zacznie lepiej sypiać w nocy, bo jak dojdzie jeszcze maleństwo, to chyba w ogóle przestanę spać, nie wyobrażam sobie tego:)

Odnośnik do komentarza

Magdaa07 mmm pychotka!! Ja już mam końcówkę i już dzisiaj skusilam się na kawałek. Dziwilam się że każdy zachwala ale na prawdę wyszedł pyszny :D

Agula teraz na pewno wytrzymasz, co jakiś czas posłuchasz sobie serduszka i będzie lżej :)

Dziewczyny widzę że bananowiec robi furrorę :D macie może jakieś szybkie przepisy na placki? Ja chyba dzisiaj zrobię na kolacje zupę krem z dyni tak za mną chodzi.

Halszka zazdroszczę nocek :) ja przez siusiu średnio co 1,5h się budzę ale to przez to że zaczęłam więcej wody pić bo wypijam ją 2l plus jakieś soki naturalne i jeszcze herbatę z miętą więc trochę tego jest. W ciągu dnia chodzę co godzinę jak nie częściej haha

Mama88 współczuję wyjazdów męża. Ale jak to się mówi 'jak mus to mus'. Ja na szczęście mam męża w domu, nigdy nie pracował za granicą więc od zawsze jesteśmy razem. Ale tak jak mówisz dom trzeba wykończyć to też ważne. My wzięliśmy kredyt prawie 300tys ale wiem że dużo osób buduje się z pieniążków zarobionych za granicą bez kredytu albo minimalnego. Zazdroszczę tym osobą życia i budowy domu bez kredytu na 30 lat ale ja zdecydowanie wolę kredyt na 30 lat i wspólne życie. Ja bym nie dała chyba rady bez męża na co dzień. Więc podziwiam takie kobiety które mają dom na głowie, dziecko/i i wszystko same ogarynają tutaj w Polsce :) ale też współczuję tych rozłąk z mężem/partnerem :(

Ady bardzo dobrze ze pijesz aż 4L wody! Jak Ty to robisz? :) :) ja maksymalnie 3L a średnio będzie takie 2L. Ja przy tych 2L chodzę co niecałą godzinę do toalety, ale Ty to chyba co 30min? :D cieszę się że ból minął i oby już nie wrócił! Trzymam kciuki za wizytę, więc jak będziesz po, daj szybko nam znać :)

Dziewczyny piszecie o kolejnych prenatalnych. Ja teraz 26.11 jak dobrze zrozumiałam to mam polowkowe, a 27.12 prenatalne. Ale nie wiem czy dobrze lekarza zrozumiałam :D tak czy siak coś tam będzie nie wiem dokładnie czy 26.11 czy 27.12 :P na pewno mówił o dokladniejszym USG. Bo szwagierka mi powiedziała że polowkowe i prenatalne to to samo a on mi gadał że najpierw zrobimy polowkowe a pod koniec grudnia te prenatalne więc sama nie wiem co jest co i jak to będzie wyglądać.

https://www.suwaczek.pl/cache/47fe60fbd7.png
https://www.suwaczek.pl/cache/cb65d4eb8d.png

Odnośnik do komentarza

Agula kurcze aż się zaczęłam zastanawiać czy go nie kupić.... ja wizyta w czwartek więc już niedługo na szczęście :)
Magda wiem, że na ruchy jeszcze muszę poczekać, ale normalnie chciałabym przyspieszyć czas :D My właśnie jesteśmy w kawiarni, jem sobie kołaczyka z serem i mogę Wam na spokojnie odpisać :)
Ady daj znać po wizycie!
Klaudia kurcze powiem Ci, że też nie mam pojęcia co lekarz miał na myśli :D

monthly_2019_11/kwietnioweczki-2020_79793.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vikgnznlu1mdk.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja już po :) dzidzia ma 14,87 cm waży 246g. Dzisiaj sobie tańcowała że hoho :) ale ginekolog mi zrobiła niezła niespodziankę bo powiedziała że jednak to może być dziewczynka, ale nie jest pewna. Dzidzia pokazywała się od tyłka strony :-) i ruchy jak najbardziej są prawdziwe bo Akurat i zobaczyłam na monitorze i poczułam naraz kopniaczka :)
Ale zdjęcia niestety nie mam tylko wymiary :)

A co do nerki to odradziła fitolizyne a zasugerowała że skoro przestało boleć jak więcej zaczęłam pić to nie brać tego leku bo jest okropny w smaku i mogłabym wymiotować po nim. A w razie kolki nospa, jak nie pomoże to szpital :)

https://www.suwaczek.pl/cache/ac370dc569.png

Odnośnik do komentarza

Ady ale super!!! Aż normalnie się nie mogę doczekać wizyty żeby zobaczyć Maluszka :D o proszę, to z początku mówili, że raczej chłopiec? Mi Agula jednak zmieniła myślenie i chyba jednak kupię ten detektor. Lekarz dobrze mówi, skoro póki co jest dobrze to nie ma co brać leków. Ja brałam przez 4 miesiące chyba z 10 różnych żeby mi pomogło jak miałam kamień aż w końcu sam cały zszedł jak odstawiłam wszystko

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vikgnznlu1mdk.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...