Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2020®


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny:) Na mnie też pogoda się dziś odbija, od rana chodze wręcz podłamana bez powodu...
Co do włosów to tragedia, robie sie powoli łysa jestem tym przerażona, zapytan teraz lekarza czy cos moze na to poradzić bo strach myśleć co bedzie,do tego strasznie sie przetluszczac zaczęły, też macie ten problem?
O Krostkach tez nie trzeba mi nic mowic; twarz,dekolt, ramiona... Hormony buzują.
W ciągu dnia tez jestem głównie sama jak chłopak w pracy, niedawno odszedł mi piesek który byl dla mnie jak dziecko, myślę caly czas o nowym towarzyszu, ale wiem że potem problem z wyjazdami właśnie a nie zawsze miałam z kim zostawić.
Bolą was plecy dziewczyny?zawsze Myslalam, że ból plecow to w koncowej fazie ciązy jak brzuch już ogromny, a tu niespodzianka juz od poczatku co jakis c,as męczą mnie bóle pleców, zwłaszcza jak sie dużo nachodze,nasprzątam.

Odnośnik do komentarza

Mery super że impreza się udała i córka zadowolona :)

Agula nie ma co się męczyć. Zobaczysz jak teraz wizyta będzie wyglądać i najwyżej zmienisz. Ja z mojego też nie jestem zadowolona. Najpierw wysłał mnie do szpitala bo zwolnienia nie chciał mi dać. No teraz coś tam się z brzuchem zadziało u mnie ale na fotelu już jasno powiedział jeszcze przed badaniem że szpital bo tu znowu zwolnienie się skończyło a ZUS lepiej patrzy jak jest zwolnienie szpitalne... A co nastraszyl mnie z tą skróconą szynką to nastraszyl..... Strasznie się czułam.. Mówię 16 tydzień a tu jakieś skórcze i szyjka skrócona :/ na szczęście w szpitalu lekarz który mnie przyjmował powiedział że szyjka jest ok, nie ma zastrzeżeń. Więc też nie wiem czy ten mój trochę nie koloryzował bardziej że względu na to że zwolnienie mi się skończyło. Więc ja jutro jadę do nowego lekarza, zobaczymy.. Agula u Ciebie płeć znana? Bo teraz nie pamiętam.

Nika plecy od samego początku mnie bolą. A to też dlatego że ja pracę miałam stojącą po 10h dziennie więc pewnie też dużo od tego zależy. Stałam dzisiaj w kolejce w aptece to myślałam że nie wystoje tak mnie krzyże bolały :/ co do włosów to ja też będę chyba Łysa.. W pierwszej ciąży jak urodziłam to zakola mi się zrobiły! To było coś strasznego dla mnie. Ja używałam szamponu z apteki Dermena i włosy raz dwa odrosly. Teraz nie używam bo nie wiem czy można.

A ja w końcu dodzwonilam się do rejestracji i jestem umówiona jutro na wizytę do nowego lekarza. Najgorsze jest to że wizyta na 20:20 a mam ponad 100km w jedną stronę. Mam nadzieję że na kolejną wizytę wcisnie mnie tu bliżej gdzie mieszkam. Jestem ciekawa tej wizyty. Z rozmowy telefonicznej bardzo przyjazny facet. Obym się znowu nie rozczarowała.

https://www.suwaczek.pl/cache/47fe60fbd7.png
https://www.suwaczek.pl/cache/cb65d4eb8d.png

Odnośnik do komentarza

Ady, Patka śliczne te Wasze kociaki!:) Ja też uwielbiam koty, zawsze miałam w domu. Ale przed urodzeniem synka zmarła nasza kotka no i na razie się nie decydujemy, póki dzieciaki nie podrosną trochę:) ale bardzo mi brakuje.
Klaudia czyli w sumie wizyta nie najgorsza. Kurczę, to Cię lekarz faktycznie nastraszył z tą szyjka, też bym chyba zmieniła. Chociaż te 40 km to i tak sporo, ja narzekam, że muszę jechać na drugi koniec miasta;)
Agula szkoda właśnie, że Ci nie chce robić tego usg, jednak to przecież bardzo uspokaja kobietę. Może się teraz poprawi:)
Mery najważniejsze, że córa zadowolona:) a Wy już macie za sobą;) czekam niecierpliwie na wieści od Ciebie jutro:)
Nika mnie bolały trochę jakiś miesiąc temu, teraz oszczędzam się z noszeniem małego i jest lepiej:)

Odnośnik do komentarza

Nika tak, mnie tez juz plecy bola. Dlatego, jak nie jest mi jakos bardzo niedobrze, to robie cwiczenia na plecy. Niestety z czasem lepiej nie bedzie :/
Mery super, ze impreza sie udala! Dmuchanie swieczek dla takich maluchow to jest absolutny highlight :D u nas w zlobku, jak ktores z dzieci swietuje urodziny, swieczki dmuchac chca wszystkie dzieci :P
Oh.. Jak ja bym chciala miec jakiegos zwierzaka w domu. Ale nie mamy nikogo, kto moglby sie nim zajac podczas wyjazdow.. Dlatego poki co opiekujemy sie co jakis czas psem sasiada i kotem znajomych, no i nasza balkonowa wrona musi nam wystarczyc ;)
Dziewczyny, widze, ze dzisiaj wiele z Was dopadla depresja.. Trzymajcie sie! Zajmijcie glowy czyms przyjemnym i starajcie sie choc na chwile zapomniec, ze jestescie w ciąży. Takie dni trzeba jakos przejsc.. Sciskam Was mocno i wysylam resztki mojej energii ;)

Odnośnik do komentarza

Teska ja nie m za bardzo wyboru w lekarzach. Małe miasto więc sama rozumiesz. Więc te 40km jakoś przeboleje byle by był dobry. Myślałam też żeby do Bydgoszczy jeździć ale to dobre 60km w jedną stronę i ceny lekarzy też od razu wyższe bo to Bydgoszcz. Jutro zapłacę 200zl razem z usg więc myślę że to taka normalna cena. Bo w Bydgoszczy dobry lekarz to minimum 250 jak nie 300 za wizytę. Jutro zobaczę jak to będzie wyglądało i czy mi się spodoba. W razie co wrócę tu na NFZ do lekarki która prowadziła mi pierwszą ciążę. Dzisiaj byłam u niej bo ta infekcja to od razu mi dała skierowania na badania, mam na mocz, morfologie, toksoplazmoze i tsh, przypomniała i poleciła żeby brać witaminy. Poprostu inne podejście a ten co teraz chodzę to nawet o witaminach nic nie powiedział :/

https://www.suwaczek.pl/cache/47fe60fbd7.png
https://www.suwaczek.pl/cache/cb65d4eb8d.png

Odnośnik do komentarza

Klaudia_28 a jakie witaminki bierzesz? Ja zaczełam falvit mama,ale niestety po nich wymiotuje wiec teraz zmieniam i zastanawiam sie nad pregna plus.
Dziewczyny, które juz mają dzieciaczki, zamawiałyscie moze kiedys wózek przez strone ceneo.pl, która przekierowuje do sklepu emag? Przeglądam i przeglądam i cenowo za 2w1 wychodzi bardzo spoko przez ten sklep,ale to jednak wózek i chcialabym zeby to bylo pewne i dobre źródło...
Klaudia_28 Co do lekarza to pewnie, jak masz jakies wątpliwości to myślę,że zawsze warto zmienić albo chociaz spróbować gdzie indziej moze akurat bedzie lepiej. Ja swojego wybralam raczej z polecenia, ale uwazam ze lekarzem jest bardzo dobrym, od poczatku dbał o wyniki, witaminy, zawsze moge zadzwonic i zapytac jak coś mnie niepokoi a to dla mnie tez dość ważne:-)

Odnośnik do komentarza

Klaudia te jazdy to faktycznie uciazliwe, ale jak warto to trudno. Regularne badanie moczu to jest mus. A toksoplazmoze powinnas miec zrobiona zaraz na poczatku.. Faktycznie kiepski doktor.
Acha.. Juz nie wiem ktora z Was pisala dzisiaj o leukocytach w moczu. Nie mialam jak odpisac od razu a teraz zapomnialam juz kto to pisal.. Tez mam. Moj lekarz uwaza, ze jesli nie sa wysokie, to w poczatkowej fazie ciazy nie musza znaczyc nic zlego. Ale oczywiscie trzeba kontrolowac i sprawdzac na jakim poziomie sie utrzymuja. Ja w pierwszej ciazy mialam prawie caly czas leukocyty w moczu, ale zadnej infekcji. Po ciazy przeszlo. Ale kontrowalam przy kazdej okazji.

Odnośnik do komentarza

Klaudia a patrzyłaś jak u Ciebie wyglada sytuacja z luxmedem ? Ja podpisałam z nimi umowę na rok , płace 164 złote miesięcznie , mam wszystkich specjalistów , badania itp . Jestem bardzo zadowolona , bo poprzednio chodziłam do lekarki to wizyta 150, USG 150 ... jak przepisała jakieś badania to kolejna kasa a turaj mam wszystko w pakiecie i ja jestem bardzo zadowolona . Mój mąż zmienia prace a tam ma jakby już to zapewnione wiec na szczęście po ciąży będę miała dalej tam opiekę. :)

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaiskjowo6mmw5o.png

Odnośnik do komentarza

Nika mnie plecy bolą jedynie na dole jakby kość ogonowa ale ja mam to chyba w związku z tyłozgięciem macicy. Ostatnio co prawda mniej dokucza ale to pewnie dlatego, że w którymś tygodniu zaczyna macica się odginać w prawidłowa stronę.
Halszka No ja musiałam się trochę naczepy z ta dynia. I troszkę się zsapałam przy tym nie powiem ale jest! Przed ciąża nie męczyło to aż tak bardzo. Same oceńcie :D
Klaudia masz racje. Do lekarza trzeba mieć zaufanie. Ten Twój chyba trochę przesadzał z tym zwolnieniem.
Ja zobaczę jak będzie na tej wizycie. Jak będzie tak samo to najwyżej wybiorę sobie innego. Chociaż mój już mi zapowiedział ostatnio, że teraz będzie dawał skierowanie na krew i mocz.
A dziś dzwoniłam, żeby się umówić na genetyczne te 18-22 tydzień a już nie ma terminów kurczę. U nas w medicover robi to badanie tylko dwóch lekarzy z czego jeden nie wrzucił jeszcze grafika. Mam dzwonić za tydzień a jak nie to dadzą mi zewnętrzne skierowanie i będę szukać w innych placówkach. Mam nadzieje, że uda się.

Idę posprzątać bałagan po dyni i biorę się za gołąbki :D
Jak człowiek się czymś zajmie to jednak tak nie myśli się o tej ciąży ;)
Zobaczcie jaka dzisiaj mam piłeczkę :D Czytałam, w tej aplikacji ciążowej, że w ciagu kolejnego miesiąca dzidzia zwiększy swoją wagę 6cio krotnie i będzie ważyć do 500gram :P

monthly_2019_10/kwietnioweczki-2020_79551.jpg

monthly_2019_10/kwietnioweczki-2020_79552.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoeflvaqdo.png

Odnośnik do komentarza

Śliczne kociaki.... Piękne dynie.. I cudasny brzunio :-)
W zeszłym roku na wakacje pojechaliśmy z 2 psami i 2 papuga i A wróciliśmy z 4 papugami hehehhe.. Takie zboczenie...
Ja biorę witaminy mama DHA i poza tym, że są spore jest ok.. Biorę też witaminę B6 i cały czas elektrolity...
Co do kręgosłupa to dziś dał mi popalić ale dlatego, że kiepski stanik miałam... Źle dobrany.. Czasem ledzwie mnie bolą...
Też nie jestem zadowolona w pełni ze swojego lekarza.. Nie badał mnie jeszcze ginekologiczne, za to usg na każdej wizycie.. Mało konkretny.. Badań też mi nie zlecił teraz ale i tak zrobię morfologie i mocz.. Płacę 150 za wizytę i szok, że w Bydgoszczy tyle biorą.. U nas ceny raczej oscylują w granicach 150-180zl...
Była u mnie ciotka i ogórki kiszone mi przywiozła... Zjadłam parę i teraz ruszyć się nie mogę, bo je w gardle czuje... Lakomstwo nie popłaca... A ja ogórki uwielbiam po prostu

https://www.suwaczek.pl/cache/82dae38ea7.png

Odnośnik do komentarza

Mama88 150 to nic ja place 250 ale w grudniu juz będę dopisana do mamy ubezpieczenia w pracy i 50 zl do całej masy specjalistow. Szkoda tylko ze tak pozno.
Agula mi plecy właśnie tez juz daja spokój wiec mysle ze macica juz dochodzi do siebie tym bardziej ze lekarz przy badaniu ginekologicznym nie wspominał juz o tym.
Co do lekarzy bardzo dziwi mnie brak morfologii i moczu na kazda wizyte. W koncu to podstawa.
Klaudia twoj to serio z choinki się urwał z tymi zwolnieniami. Jestem na zwolnieniu od 4/5 tygodnia i nikt sie o to nie czepiał i nawet nie miałam zwolnienia leżącego tak jak niektóre.

A ja dzis pol dnia jadłam kołacza no tak mi pasował ze szok az szkoda ze kupiłam tylko jednego.

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8vfxmuewun2k6.png

Odnośnik do komentarza

Nika ja biorę jeszcze kwas foliowy (dziewczyny go do końca ciąży trzeba brać? Nie pamiętam w pierwszej ciąży jak to było), brałam swego czasu Wit d3 ale mi się skończyła i przestałam. Magnez brałam ale chyba od miesiąca miałam przerwę i teraz znowu biorę. Kwasy DHA - omgea med pregna. Jak to się skończy to chce kupić omega med optima bo tam więcej jest witamin razem i nie będę musiała lykac tyle tych tabletek. Ja w pierwszej ciąży wózek zamówiłam przez allegro. Ale szczerze to gdybym drugi raz miała kupić to na żywo najpierw w sklepie bym zobaczyła.

Halszka jutro muszę się ponad 100km przemeczyc ale później już będzie 40km więc myślę że nie jest źle :) właśnie madanie moczu to tak jak mówisz to jest podstawa tym bardziej że ja już 4x infekcje miałam :/ na szczęście ta co dzisiaj byłam u niej od razu dała mi skierowanie na badania więc miło mnie zaskoczyła. Ja pisałam o leukocytach, dzisiaj babka też powiedziała że nie ma co się martwić.

Patka a co to ten luxmed? Na czym polega? I czy to w każdym mieście? Ja nie mieszkam w dużej metropolii :P

Agula ale masz piłeczkę :) i dynia jaka fajna!! Ja też zrobię na dniach :) a co do wagi dzidzi to coś w tym stylu jak piszesz :) Zuzia w 21tyg ważyła niecałe 500g :) jak dobrze pamiętam to 446 :)

Mama88 nie badał ginekologicznie ani razu? Tak Bydgoszcz ma takie ceny... Moja szwagierka chodzi 250zl wizyta. Jak ktoś lepszy i rozchwytywany to takie ceny są. Ale co się dziwić jak wynajem kawalerki to kwota 1500zl plus opłaty :/ mojego męża brat właśnie z żoną za mieszkanie 55m dali prawie tyle ile my w małym mieście wybudowalismy dom 90m (nie licząc działki). Ja byłam dzis u teściowej bo tesciu imienin i najadłam się bigosu i ogórków korniszonych mmm

Magdaa07 tak jak mówisz mocz i morfologia to podstawa! Ja miałam w sierpniu na pierwszej wizycie i dwa razy w szpitalu. Gdzie już 4 razy byłam na wizycie u swojego lekarza ze względu na infekcje i dopiero dzisiaj moja była lekarka co prowadziła pierwsza ciąże dała mi skierowanie i powiedziała że po infekcji mam zrobić i zobaczymy czy jest w porządku. I to że zwolnień nie chce dawać to już w ogóle mnie dobilo :/ człowiek najlepiej teraz ma chodzić do pracy na 10h i dźwigać kosze z pieczywem :/

https://www.suwaczek.pl/cache/47fe60fbd7.png
https://www.suwaczek.pl/cache/cb65d4eb8d.png

Odnośnik do komentarza

Ah dziewczyny tak się rozpisałam chyba w miarę do każdej ze zapomniałam napisać że dziś odpukać czuje się lepiej. Brzuch dał sobie znać dwa razy tak troszkę mocniej ale na krótką chwilkę i nawet nie było to uciążliwe. Byliśmy u teściów. Najadlam się w końcu bo cały dzień co coś zjadłam to wymiotowalam. Więc powiem Wam że dzisiaj psychicznie już lepiej :) mam nadzieję że będzie już tylko lepiej. Idę córce przeczytać bajkę i już chyba też pójdę do łóżka spać, no chyba że wytrzymam do 22 i poczekam na męża aż wróci z treningu bo przez caly tydzień praktycznie za dużo ze sobą nie rozmawialiśmy przez ten szpital a weekend też miał intensywny w rozjezdzie. Kolego wieczoru kochane :*

https://www.suwaczek.pl/cache/47fe60fbd7.png
https://www.suwaczek.pl/cache/cb65d4eb8d.png

Odnośnik do komentarza

Mi za to dzis brzuszek caly dzien w sumie dokucza. Caly czas go czuje, ciagnie. A juz byl spokój. Nie wiem chyba to nie przez to ze dwa dni magnezu nie wzięłam bo chyba nie mam az takiego niedoboru. Serio jak lekarstwo ale wizyta jest mi potrzebna tym razem dużo szybciej złapała mnie ta deprecha miedzywizytowa.
Stwierdziłam, ze zostaniemy dzis na wsi na noc bo czuję, że jutro lepiej nie będzie. To sobie tutaj poodpoczywam jeszcze. To miasto mnie przytłacza. Mieliśmy dzis dostac wstepny projekt ale kobita chyba zapomniała go jednak wysłać albo może na błąd w mailu. Jutro będę ją napastować. Moze to mi chociaż humor poprawi.

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8vfxmuewun2k6.png

Odnośnik do komentarza

Klaudia doskonale rozumiem, że jak się mieszka w mniejszym mieście, to znaleźć dobrego lekarza nie jest tak łatwo. Tym bardziej trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę. I bardzo się cieszę, że dziś masz lepszy nastrój, oby już było lepiej cały czas:) a jeśli chodzi o magnez, to mnie dopiero teraz na wizycie kazała brać jedną tabletkę.
Magdaa jeszcze trochę masz do wizyty, faktycznie. Ale mam nadzieję, że szybko Ci zleci. Z maluszkiem na pewno jest dobrze:) a może w między czasie zaczniesz już czuć ruchy regularnie:)
Agula świetnie Ci ta dynia wyszła:):) a brzuszek piękny:)

Zapomniałam jeszcze napisać, że odebrałam dziś prenatalne, bo wcześniej nie miałam kiedy, wygląda na to, że wszystko dobrze:) a następne prenatalne mam 26 listopada.

Odnośnik do komentarza

Klaudia jeśli Cię to pocieszy to ja w poprzedniej ciąży na każdą wizytę jeździłam 50 km w jedną stronę i tam też miałam poród , więc da się ;) ale teraz z braku czasu przy małej nie mogę sobie pozwolić na takie wycieczki :-P trzymam kciuki za Twoja jutrzejszą wizytę :-)

Piszecie i magnesie, a ja go wogole nie biorę. No chyba że jest zawarty w witaminach które mam , biorę mama dha premium

https://www.suwaczek.pl/cache/117a7371ba.png

https://www.suwaczek.pl/cache/eb0b94a641.png

Odnośnik do komentarza

Ale się rozpisalyscie :)

Dziewczyny ja chodzę prywatnie i za każde badania muszę niestety płacić, a miałam ich już trochę. 130 zł za wizytę z pełnym badaniem ginekologicznym i USG. I takie badania mam za każdym razem, USG również. A z badań krwi i moczu jakie miałam do tej pory to oczywiście morfologia krwi i moczu, glukoza, grupa krwi, tarczyca, wirus wątroby typu B i C, toksoplazmoza, różyczka, HIV, chlamydia, do tego robiłam cytologię i prenatalne. Na ten moment koło 2 tys. Poszlo. Ale nie żałuję, jakbym miała nie zobaczyć małego na USG to bym chodziła spanikowana. I będąc pod taką opieka czuje się raczej bezpieczna.
Nie mam brać żadnych witamin poza kwasem foliowym i pojedynczymi które będzie trzeba brać (np.magnez). Moja gin uważa że te witaminki dla kobiet w ciąży są słabo przyswajalne, a jak masz czegoś optymalny poziom to jeszcze biedy mogą narobić. Twierdzi że przed braniem multiwitamin każdy powinien zrobić sobie badanie z krwi w kierunku niedoborów i dostosować do siebie.

Dzisiaj znów pobudka o 5, ja chyba zwariuje. Nie mogę się wyspać a jak próbuję później nadrobić w dzień to po przebudzeniu okropnie boli mnie głowa.
Dzisiaj rano cos poczułam w brzuchu, jak jeszcze nie wstawałam. Jakiegoś mini kopniaka, staram się nie nakręcać bo może to nerki pukają :D ale fajnie gdyby dzidzia dawała już znaki i coraz częściej :)

https://www.suwaczek.pl/cache/ac370dc569.png

Odnośnik do komentarza

Klaudia wpisz sobie w gogle lux med - to jest prywatna opieka medyczna , tylko ze oni maja tez jakby opcje wykupu dla osób prywatnych a nie tylko dla firm i ja osobiście jestem bardzo zadowolona . Nie tylko biorąc pod uwagę koszty , bo jest to tylko miesięczna opłata ale ogólnie cała opiekę. :) mi się to dużo bardziej opłacało niż chodzić prywatnie do poprzedniej babeczki mimo ze faktycznie byłam z niej zadowolona , ale tutaj tez trafiłam na swietna lekarkę

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaiskjowo6mmw5o.png

Odnośnik do komentarza

Hej Kobietki
Ja dzisiaj niespodziewanie wymiotuje wszystko co zjem :/
Dawno tego nie miałam a dzisiaj mam zaplanowane pojechać z mama po kwiaty i znicze :( Nie wiem jak dam radę.
Paatka pisze o Luxmed a ja mam Medicover i to działa na tej samej zasadzie. Można sobie wykupić pakiet i mieć pomoc u większości specjalistów, że tak powiem od ręki i bez skierowań. Mi akurat opłaca mój pracodawca, ja dopłacam jakieś grosze dosłownie ale to jest super sprawa. My mamy w umowie np.,że specjalista musi nas przyjąć w przeciągu maksymalnie dwóch tygodni. Sama się umawiam do kogo chce przez aplikację, można pisać na czacie z lekarzami, sprawdzać wyniki.
Ogólnie słabe jest to, że mając służbę zdrowia, za którą płacimy grube pieniądze korzystamy z prywatnych placówek ale powiem wam, że tak jak w mediocver w ostatnim czasie nie byłam przebadana chyba przez całe życie. I gdyby nie to, to pewnie nie odwiedziłabym tych specjalistów ze względu na długie terminy i proszenie się o skierowania.

Co do brzucha to u mnie najgorzej jest po nocy. Czuję takie napięcie jak śpię za długo na jednym boku. Albo w ciągu dnia przy gwałtownych ruchach albo wstawaniu z kanapy czuję lekki ból. Nauczyłam się już kichać obracając głowę w prawo i to daje mi ogromną różnicę. a kicham ciągle :D

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoeflvaqdo.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...