Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2020®


Rekomendowane odpowiedzi

Teska w szpitalu to tylko odpoczywać;)
Magdaaa 07 12 tydzień ale dziś lekarz powiedział ze 12 tydzień i 6 dzień. Więc czekam do piątku na swoją wizytę bo juz mi się zmienił termin porodu na 14 kwietnia
Agula 89 tak kochana już po 6 ,7 razy dziennie wygladam jak bym chora była a nie w ciąży. Jak juz dzis zobaczyłam ze po zwykłej wodzie wymiotuje to , przyjechalam na SOR. Lekarz odrazu dał skierowanie do szpitala.

Odnośnik do komentarza

Mama Aleksandra, współczuję Ci kochana bo ja od początku albo tylko rano albo wcale. Jeden dzień wymiotowałam cały ale to chyba wirus jakis był bo mnie nie mulilo tylko wymiotowałam po posiłkach.
Także trzymaj się cieplutko i zdrowiej nam :*

Dziewczyny ja po herbacie i samej i z dodatkami mam okropne mdłości, zakwasza żołądek.

https://www.suwaczek.pl/cache/ac370dc569.png

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei w ogole nie moge pic wody. Mimo, ze jesli nie jestem w ciąży to pije tylko wode i kawe. Teraz po wodzie potwornie mnie mdli. Czasem przejdzie gazowana.. Zimna herbata, rozcienczone soki i kawa. To moge.

Wlasnie przed chwila dostalam wyniki testu genetycznego. Prawdopodobienstwo wystapienia trisomii 21, 18 i 13 jest minimalne. I juz oficjalnie czekamy na dziewczynke :)

Teskanastepna wizyte mam 14.10. Wpisz mnie prosze.
Co do noszenia dzieci to juz nie pamietam gdzie (ale pewnie u mamy ginekolog) czytalam, ze w prawidlowej, niezagrozonej ciazy nie ma sie co bac. Wiadomo, bez przesady, uwazajac jak podnosimy dziecko i oczywiscie jesli nie czujemy bolu czy klucia. Ja moje slodkie 13kg nosze ;) czasem po przedszkolu sie do mnie przykleja. Jak czuje, ze to na dluzej to biore nosidlo. Janek jest przylepa. Zwykle wszedzie zasuwa na nogach, ale ma tez pory kiedy chce na rece. Dokad moge, to nosze ;)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Kobietki.
Ja już po wizycie, oczywiście nie mogło się odbyć bez ekscesów, w połowie drogi a mam 34km do mojego lekarza, zorientowałam się ze nie wzięłam wyników badań ani kompletnie nic,
Także zawrocilismy i opóźnienie pół godziny kolejne hehe
A wiec aniołek nie chciał zdradzić płci, poza tym lekarz mówi ze w 12 tygodni w zyciu mi nie powie bo za czesto się w tedy mylą i nie będzie siał zamętu, ale tak skakała dzidzia w brzuchu na usg ze byłam w mega szoku!!!!

Odnośnik do komentarza

Mama Aleksandra biedna :( moja babcia mi się ostatnio "pochwaliła" że wszystkie 5 ciąż to do 20 tygodnia nie mogła wymiotów opanować... Masakra. Ja już od 10 tyg się lepiej czuje i naprawdę nie zazdroszczę :(

Halszka ja przed ciążą wodę i kawę i zostało. Czasami soki ale raczej wolę niepotrzebnie nie pakować w siebie cukru z napojów kiedy ogólnie na słodkie mam smaki ciągle :)

https://www.suwaczek.pl/cache/ac370dc569.png

Odnośnik do komentarza

Niedoczynność bardzo często ujawnia się w ciąży. Ja mialam tylko 2.52 a już mialam wprowadzone leki. Po poronieniu niestety okazało sie, że niedoczynność została wiec juz leki ze mną zostają. Teraz mam wynik 1,3 wiec jest idealnie. Nie boj się zobacz jaki będzie wynik i jak będzie nadał wysoki wprowadzenie leków i częstą kontrola tsh

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8vfxmuewun2k6.png

Odnośnik do komentarza

Iskierka nie przejmuj sie, ze musisz brac leki na tarczyce. To czeste, ze trzeba uzupelniac. Kontroluj i nie zapominaj o braniu! I nie zapominaj, ze trzeba brac je na czczo, pol do godziny przed sniadaniem, popijajac szklanka wody. To wazne.
A plec, no coz.. Tak to jest. Dzieciaki czasem nie chca sie ujawnic;) Moj pierworodny dopiero jakos miesiac po prenetalnych sie pokazal.
Przyzwyczaj sie do tego ;) bo cale macierzynstwo tak wyglada :D nic nie mozna zaplanowac ;)
Ale rozumiem Cie, bo ja teraz tez rycze z byle powodu..

Odnośnik do komentarza

Halszka super, że test wyszedł pozytywnie ;) W tym teście wychodzi też płeć?
Kolejna wizytę mamy razem :)
Iskierka a Ty miałaś teraz usg genetyczne czy zwykła wizyta?
Cieszę się, że wszystko w porządku.
Każdy pisze, że dzidzia macha rączkami, skacze, fika a moja jak na złość spała i nic nie chciała się ruszyć. A chciałabym to zobaczyć :)

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoeflvaqdo.png

Odnośnik do komentarza

Iskierka ja też biorę te leki :) a nigdy nie miałam problemu, miałam przekroczone tsh tylko o 0.2 i już mi przepisali leki ale mam fajna panią endokrynolog i mówiła że najprawdopodobniej po ciąży będzie można tabletki odstawić i że ogólnie są dwie szkoły jeśli chodzi o poziom hormonu tarczycy w ciąży. Jedna mówi żeby utrzymywać poziom poniżej 2.3 (albo 2.5 nie pamiętam dokładnie) i brać leki w związku z czym a druga mówi żeby kontrolować i jeśli poziom TSH nie przekroczy 4.0 albo 4.3 to nie trzeba brać leków . Ale jak ona powiedziała zazwyczaj lekarze wola "dmuchać na zimno "bo tarczyca wpływa na rozwój i pracę mózgu stąd wolą zapisywać leki mimo że nie ma udowodnione wprost że gdyby stosować ta druga szkołę to z dzieciatkiem było by coś nie tak :)

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaiskjowo6mmw5o.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...