Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2020®


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13/12/2019 o 9:55 PM, Agula89 napisał:

Klaudiamasz racje, człowiek wie, że czegoś nie powinien jeść a i tak to robi. Ja wiem, że jelito mnie boli a dzisiaj beze sobie wciągnęłam :D
A Zuzia będzie super siostrzyczka z tego co piszesz 🙂 Zaradna dziewczynka.
Julkasuper, że udało się z wizyta dzisiaj i że potwierdziła się córeczka tak jak chciałaś 😉
Adypo to jest też to forum, żeby właśnie móc się komuś wygadać. Co do wagi to myśle, że nie masz co się przejmować. Dziecko i tak weźmie co potrzebuje 😉 W stresie niestety apetyt odchodzi 😕 Nie martw się, lekarz napewno zrobi wszystko żebyś wyniki się poprawiły 🙂
Widzisz mnie boli coś z lewej strony i nie wiadomo co to. Mam nadzieje, że chirurg coś zaradzi w piątek. Teraz jest trochę lepiej bo mogę normalnie funkcjonować ale jak tam ucisnę to niestety boli.
Halszkaudanego wyjazdu :D
TeskaTwoja mała to już nie taka mała :D Moja ważyła w 21+4 413 g i już się zastanawiałam czy to nie dużo :D Ale tak jak piszesz ma po kim rosnąć 🙂
Cieszę się, że wszystko dobrze u was a glukoza napewno wyjdzie dobrze.

Ja ogólnie jak zwykle trochę się martwię, że moje dziecko tak mało czuję. Dzisiaj bardzo sporadycznie. A to już przecież 23+5.
Nie mam czegoś takiego żeby wiedzieć lub widzieć po brzuchu w którym ona jest miejscu. Mam wrażenie, że jestem jakaś gruboskórna :D Jak ostatnio na Facebooku na forum widziałam jak dziewczynie dziecko się rusza na tym etapie ciąży to byłam w szoku. Miałam wrażenie, jakby ona miała cienka skore jak papier i normalnie było widać jak się przesuwa. Szok.

Byłam dzisiaj u nas w pepco i nie było już na mnie rozmiarów z tych sukienek 😕

Ogólnie ostatnio mam jakiś spadek formy. Też się czuje trochę zmęczona, mam podkrążone oczy, skórki mam jakieś kiepskie przy paznokciach a dzisiaj rano dostałam takiego krwotoku z nosa, że nie mogłam zatamować.
Jutro Mój idzie do pracy a ja mam w planie popakować prezenty bo dzisiaj nakupiłam pierdółek rożnych i właśnie ogarnąć paznokcie bo po ostatniej hybrydzie są w opłakanym stanie 😕 Weekend pewnie będzie nudny ale może trochę odpocznę jutro.
Za trochę ponad tydzień święta! Aż nie chce się wierzyć, że to już.

będzie dobrze trzymaj się ciepło i nie daj się zarazić

Odnośnik do komentarza

Niektore z mion nadawanych w 2019:

Nadia 2506

Milena 2157

Jagoda 1945

Barbara 1535

Aniela 1028

Róża 888

Kalina 857

Daria 418

Jagna 341

Wanda 340

Agnieszka 249

Mila 94

Malina 70

Mira 49

Dobrawa 40

Bogna 31

Zlata 25

Bogumiła 24

Marzena 19

Stanisława 16

Dobrosława 16

Miłosława 14

Dobromiła 13

Bożena 13

Nadzieja 12

Ludmiła 12

Mirosława 11

Dobrochna 11

Nawojka 10

Żywia 5

Bogusława 4

Radochna 4

Bronisława 4

Jagienka 3

Miła 3

Dąbrówka 3

Miłochna 3

Miłka 3

Bogdana 3

Kazimiera 2

Jaga 2

Czesława 2

Wiesława 2

Luba 2

Bohdana 2

Nawoja 2

Sawa 1

Tomiła 1

Władysława 1

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry 🙂 Jestem studentką dietetyki o specjalności dietetyka pediatryczna i pisze prace na temat wiedzy żywieniowej a zmian masy ciała kobiet w ciąży. Czy mogę prosić panie tak po 20 tygodniu ciąży o wypełnienie ankiety, która posłuży mi do napisania pracy magisterskiej? Ankieta jest oczywiście anonimowa, a jej wyniki posłużą wyłącznie do celów naukowych 😊 Z góry bardzo dziękuje.

https://forms.gle/89CqMAwPLJ9aX8BJ6

Odnośnik do komentarza
Gość Paula1991

Witam, dziewczyny odnalazłam to forum i proszę Was o poradę, może któraś z Was miała podobną sytuację... wizytę u lekarza mam po weekendzie, a przez ten czas zwariuję. Nie mam sił już płakać.. odebrałam dziś wyniki GBS... okazało się, że mam wynik dodatni w pochwie :(((, natomiast ujemny w odbycie. Czy któraś z Was także miała dodatni wynik i jest już po konsultacji z lekarzem? bardzo się boję. Nie wiem czy dostanę już jakiś antybiotyk czy tylko w trakcie porodu. Czy naprawdę jest to tak groźne dla dziecka i jak często zdarzają się powikłania? Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
W dniu 12/12/2019 o 12:53 PM, Jezioranka napisał:

Agula, dziękuję super, że chłop zdrów  może lepiej czasem pojechać do tego szpitala aby się przebadać, i przynajmniej być spokojnym  to kopanie w pęcherz jest zabawne, tylko właśnie wrażenie jest ze trzeba od razu szybko siusiu, a pęcherz jest prawie pusty. Ostatnio na You Tube wdziałam filmik , jak dziecko kopie babce w brzuchu już w bardzo zaawansowanej ciąży. Wyglądało to straaaasznie, w sensie, jakby obcy miał wyjść z brzucha. Bym zawału dostała na jej miejscu. Mojej koleżance tez wszystko zeszło w 2 tygodnie niecałe, cała waga, która jej przybrała, to było dziecko plus płyny, łożysko itd., wiadomo, że ilość krwi jest tez większa, to się unormowało i chudzina niezła. Mnie najbardziej przerazają rozstępy i rozejście się kresy białej, bo z kilogramami to można sobie potem jakoś poradzić.

Magda kupię sobie faktycznie, dziś noc tragedia, wszystko mnie uwierało wszędzie, poszłam spać na kanapę , aby zmienić mikroklimat i tam na pluszowym kocyku dopiero zasnęłam :D

Mery92, dziękuję  super , że w pierwszej ciąży samo przeszło, może coś się odblokowało. Jak się robi mega źle, to można isc na tehabilitację, ale może dzięki poduszce samo przejdzie  fajnie, że się zdarzają mili ludzie, napawa optymistycznie  Piękne ubranka , dziś też idę do pepco, zobaczymy co u nas mają, mam 200 m od domu a prawie tam nie chodzę nie wiem czemu.

Klaudia ale masz fajna tą swoją Zuzię, będzie super siostrzyczką, mądre dziecko  przy zaparciach najgorsze jest to, że cały brzuch jest często napięty i ciężko czasem rozróżnić czy boli bo jelita czy coś z dzidzią grrr. Ja ostatnie dwa dni rano piłam na czczo wodę z cytryną i faktycznie pomaga. Mam nadzieję że już nie będziesz mieć problemów. Z tym drętwieniem z lewej strony to bym się martwiła czy to cos od serca. Dlatego jak drętwieje prawa strona to jakos mniej stresujące. Przy każdej kasie w Ikei jest taka wielka tabliczka, ze niepełnosprawnych, w ciąży i z małymi dziecmi powinno się przepuszczać. Ale dojścia do tych kas sa tak skonstruowane, ze masz z lewej strony barierke i z prawej wiec stoisz w takim ciągu i nawet jakbys chciała przejść z zakupami to trzeba byłoby włazić na ludzi. NO nic jak kupujący nie potrafią okazać choć odrobiny empatii to powinni sprzedający. Ale no nic, nam pozostaje wychować dzieci tak, aby wiedziały jak się zachować w takich sytuacjach 

Teska dziękuję  noo właśnie ta zima wymusza na nas kupowanie tych ubran, bo w lato to można kiece luźną nałożyć czy szorty i wystarcza a teraz tyle warstw, no niestety. Fajna bluzeczka, to ta z Pepco?

Mi z kresą białą pomogła bardzo dr Chochowska. Będę wdzięczna do końca życia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...