Skocz do zawartości
Forum

Opalanie w ciąży


Gość m.ela

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie nie należy się opalać bo można się dorobić plam na skórze, nie powinno też się przegrzewac, ale przebywać na słońcu czemu niby nie? Ja dużo jestem z synkiem w ogrodzie, jak się bawi sam to sobie siedzę z huśtawce w cieniu, ale jak idziemy na spacer to idę w pełnym słońcu i żyje ;) ale na gadanie ludzi i tak nic nie poradzisz, oststnio mi nzjaomy wygrywał wozek z młodym bo mi na pewno ciężko, nie dałam :p eh też mnie to wkurza takie traktowanie jak inwalide, sama wiem kiedy dla mnie jest za dużo i wtedy odpoczywam, poza tym żyje normalnie, ciąża przebiega książkowo.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Opalanie nie jest szkodliwe pod warunkiem, że nie dopuścisz do oparzeń słonecznych. Przed większym leżeniem na słońcu powinnaś zahartować, przygotować swoje ciało do promieni słonecznych. Witamina D jaką wytworzysz jest wyjątkowa i żadne sztuczne zamienniki ją nie zastąpią.

Odnośnik do komentarza

Na stronie szkoły rodzenia prenalen znalazłam, że "Kontakt ze słońcem jest ważny dla każdego - pod wpływem promieni słonecznych syntetyzuje się witamina D. Warto jednak korzystać z kąpieli słonecznych z umiarem - dotyczy to nie tylko kobiet w ciąży ale wszystkich. W czasie plażowania warto zadbać o ochronę skóry stosując kremy z odpowiednio wysokimi filtrami. Nie zapominajmy także o nawadnianiu. W przypadku przyszłych mam ich skora jest delikatniejsza i dużo bardziej narażona na podrażnienia. Zmiany hormonalne zachodzące w organizmie kobiety ciężarnej pod wpływem słońca mogą powodować pękanie naczynek oraz przebarwienia. Pamiętajcie także o unikaniu pełnego słońca w godzinach 11-15."

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...