Skocz do zawartości
Forum

Pieluchy jednorazowe


Gość kamila.l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miłka.l

A czy zdajecie sobie sprawę,że jedno dziecko średnio zużywa 6000 szt. pieluszek jednorazowych, czyli około 1,5 tony śmieci, które rozkładają się kilkaset lat. Tak niby dbamy o nasze środowisko.

Odnośnik do komentarza

W sierpniu córka kończy rok i od początku na pieluszkach jednorazowych A nigdy nawet zaczerwienienia tam nie miała. Więc to że wielorazowe są lepsze dla skóry to tylko chwyt marketingowy. Oczywiście zmieniam max co 3 godziny w dzień A w nocy jak się obudzi czyli raczej po 8 godzin ma jedną pieluszkę. Używam najtańszych z Dady z biedronki. A i nigdy nie przemokły w nocy.

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Pierwsze dziecko wychowałam na tradycyjnych tetrowych, "zabawy" duuużo, dziecko gdy zaczęło siadać poszło już na nocnik. W wieku 14 miesięcy chodziło bez pieluchy. Natomiast drugie (obecne) jedzie cały czas na jednorazówkach. Stałam się wygodnicka. Maluch ma już rok i nie chętnie korzysta z nocnika. Wiem, że powinnam uczyć higieny, ale może babcia w wakacje oduczy ;)

Odnośnik do komentarza

Podliczyliśmy z mężem ile kosztowały nas jednorazówki przy pierwszym dziecku, suma kosmos. Teraz stwierdziliśmy , że nie będziemy wyrzucać pieniędzy w błoto i zakupiliśmy kokosowe. Mam nadzieję że przydadzą się również przy trzecim dziecku.

Odnośnik do komentarza

pena89
Dla mnie to trochę niesmaczne by dziecko po dziecku uzywalo tych samych pieluch. Ciuszki ok ale pieluchy to już obrzydliwe dla mnie. No chyba że ktoś w 90°C je pierze haha

A w jakiej temperaturze powinno się prać dziecięce i nie tylko ciuszki w 30 stopniach ? Takie pranie nic nie daje, jak miałaś zarazki to masz ich jeszcze więcej, bo taka temperatura to dla nich raj.
Odnośnik do komentarza
Gość gieniu.sia

My używamy wielorazówek i ciągle tych samych. Po zabrudzeniu pieluszki porostu ja pierzemy. Pieluchy wielorazowe jak sama nazwa wskazuje są przeznaczone do wielokrotnego użytku. Nie sądzę aby takie zachowanie i wykorzystanie było nie higieniczne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...