Skocz do zawartości
Forum

Marcowe Mamusie 2020


Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie wiem jak Wy, ale się strasznie stresuje, u mnie w rodzinie ani w pracy nikt nie wie o ciąży..
Wg nich poprostu ostatnio częściej choruję.
Teraz skończyła mi się próbna i w środę mam podpisać umowę.. A potem mam urlop i jak wrócę myślę o L4..
Wiem że w takich warunkach nie będę mogła pracować dłużej, zwłaszcza że źle znoszę ciążę..
Z drugiej trochę mi szkoda kierownika, i kolegów że postawie ich w takiej sytuacji. Ale nie wiedziałam że zajde.. No i boję się ZUS..
Była któraś w takiej sytuacji? Eh...
Zamierzam przynieść jakieś ciasto itd żeby chociaż wiedzieli że nie miałam takich intencji..

https://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3kgylkw7sl.png

Odnośnik do komentarza

Klaudia92
A ja nie wiem jak Wy, ale się strasznie stresuje, u mnie w rodzinie ani w pracy nikt nie wie o ciąży..
Wg nich poprostu ostatnio częściej choruję.
Teraz skończyła mi się próbna i w środę mam podpisać umowę.. A potem mam urlop i jak wrócę myślę o L4..
Wiem że w takich warunkach nie będę mogła pracować dłużej, zwłaszcza że źle znoszę ciążę..
Z drugiej trochę mi szkoda kierownika, i kolegów że postawie ich w takiej sytuacji. Ale nie wiedziałam że zajde.. No i boję się ZUS..
Była któraś w takiej sytuacji? Eh...
Zamierzam przynieść jakieś ciasto itd żeby chociaż wiedzieli że nie miałam takich intencji..

Jak pójdziesz na zwolnienie w tak krótkim czasie od podpisania nowej umowy to możliwe,ze będziesz miała kontrolę. Ale nie będą raczej badać powodu Twojego zwolnienia a autentyczności stanowiska pracy. Ale to bardziej po stronie pracodawcy zostaje tłumaczenie się. Ja miałam podobna sytuację. Byłam na umowie zleceniu, dowiedziałam się o ciąży i szef dał mi umowę i prace. Po miesiącu poszłam na zwolnienie i chwila moment jak było pismo o kontroli. Ale ja osobiście nie byłam w zusie przez swój "zły stan zdrowia". Więc mój były szef ( złoty człowiek) wszystko za mnie załatwił.

Odnośnik do komentarza

klaudia nie przejmuj się co pomyślą inni.. Twoje zdrowie jest teraz najważniejsze. A tak jak mówię-majac zwolnienie "chodzące" ZUS raczej nie skontroluje Twojego stanu zdrowia ,a jedynie Twoje stanowisko pracy. :) no i wtedy mogą na kilka miesięcy wstrzymać wypłatę zasiłku.. ale jak kontrola się kończy to wszystko wyrównują.

Odnośnik do komentarza

Witam

Polaa moje dzieci też do strasznie płaczliwych należeli.

Klaudia może nie jestem w twojej sytuacji ale też mam pietra przed poinformowaniu rodziny. Od trzech lat prowadzę sklep siostrzeńca. ..właściwie wszystko jest na mojej głowie . Wiem ze będzie w ciężkiej sytuacji ...Bo strasznie trudno o zaufanego i pracowitego pracownika . Mieliśmy parę dziewczyn do pomocy. ..to była porażka...jedna urządzala sobie prywatne spotkania w sklepie i miała gdzieś klientów, następna wiecznie się spoxniala , trzecia strasznie nieśmiała. ..itp.
A już bym chciała mieć to za sobą. ..Bo ciężko wciąż mi ukrywać.
Ale zresztą powinnam mieć to gdzieś. ..Bo nie raz mnie tak wkurzył. ..nie raz chciałam się zwolnić. ...może czas odciąć pepowine .
Ach...trudna sytuacja.

spacer.png
https://lbyf.lilypie.com/5gulp2.png
https://lbyf.lilypie.com/uITfp2.png

Odnośnik do komentarza

Klaudia ja u siebie w pracy pracuje od połowy maja i jakoś wszyscy się ucieszyli że zaszłam w ciążę :) tak naprawdę chcą mnie jako długoterminowego pracownika i czy zaszlam teraz czy za miesiąc czy za rok to bez różnicy ;). Więc chyba dużo zależy od pracodawcy. Jedyne co się różni to mam umowę o pracę :)

Odnośnik do komentarza

klaudia i ja rozumiem twoje obawy. Nie wiem jakiego masz pracodawcę ale napewno zrozumie. W końcu nie da się zaplanować. Nie zawsze odrazu się udaje. Nie martw się na zapas napewno zrozumie. A ZUS tak jak dziewczyny piszą. Skontroluja twoje stanowisko. Pracowała przecież na umowę próbną to się liczy. Nie wziął cię z marszu i zatrudnil aby była podkładka dla zusu...tylko pracowała tam. Chyba że jak ma szef możliwość to może Ci dać inne stanowisko pracy abyś nie musiała tyle godzin pracować i na nogach.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Pierwsza ciążę byłam na zwolnieniu prawie od początku ze względu na charakter pracy i nie miałam żadnej kontroli z ZUSu w pracy też A nie pracowałam tam długo. Teraz też nie będę w stanie pracować w tych warunkach a innego stanowiska nie mogą mi dac to też pójdę na zwolnienie niedługo (Teraz jeszcze mam końcówkę macierzynskiego).
Mnie też trochę przeraża myśl jak sobie dam radę z 2 maleńkich dzieci. Ale niczego w życiu tak nie pragnelam jak pierwszego A potem drugiego dziecka.
Byłam dziś na badaniach krwi i moczu i mi kasy zabrakło. Myślałam że zapłacę coś koło 60zl A tu 141zl. Musiałam prosić Panią pielęgniarkę żeby mi pobrał krew A kasę jej doniose jak wyplace z bankomatu.
Robiłam mocz morfologie tsh crp i toksoplazmoze igg i igm. W środę jak wszystko będzie dobrze gin założy mi kartę ciąży :-)

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny! Ja dzisiaj tez bylam na wynikach..grupa krwi, hiv, mocz, morfologia itp. zostawilam kolejne 220 zl...no ale nic sie nie poradzi. Mam bardzo fajnego rodzinnego i wszystkie badania na ktore moze pisze mi skierowanie, wiec troche oszczedze :) z powodu warunkow w pracy tez musialam isc na l4 i to na drugi dzien po dostaniu umowy na stale:) szef sie wkurzyl no ale sa rzeczy wazne i wazniejsze. Troche sie martwie czy bede miala gdzie wracac po macierzynskim ale to jeszcze duzo, duzo czasu:)

Odnośnik do komentarza

Ja od kilku dni mam smaka na ryby więc dzisiaj zupa rybna. Aby nie bylo że ciągle smazona albo pieczona.
Cora wybrała makaron wstazeczki a więc będzie trochę dziwnie.
A co do sosu grzybowego to u mnie będzie sos kurkowy. Moj w sobotę kilka uzbieral. Ja nie lubię Kurek ani innych grzybów ale pieczarki zjem no i zupę grzybowa bez grzybów.
A jak ktoś chce to mogę wysłać kilka grzybów suszonych na zupę :D jeszcze nie latosie ale trochę z zeszłego roku zostało. Mieszkam w lesie więc jak jest sezon to wystarczy że droga przejdę się na spacer i już jest torebeczka.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

U mnie sytuacja jest beznadziejna jeśli chodzi o pracę i obalam mit że Anglia jest prorodzinna. Gówno prawda. Nikt nie daje kobietom zwolnienia zbyt wcześnie bo jeśli pójdą szybko to tracą prawo do jakichkolwiek płatnych urlopów macierzyńskich itp. Ja by dostać macierzyński muszę pracować do około 10 grudnia!! Nie mam mowy. Praca fizyczna dużo ruchu. Mi ginekolog polski zakazuje się męczyć po dwóch poronieniach. A mi nie moga zapewnić mniej obciążającego stanowiska. Pociągnę góra do połowy października. I nic nie dostanę od państwa. Kopa w dupę. Tak samo jak przy ciąży z córką. Wielkie nic. Także niedługo zostaniemy na jeden pensji. Od to jest wyzwanie. Hehe.
Kobitki to miało was pocieszyć. Wam zapłacą niezależnie czy pójdziecie na zwolnienie teraz czy za pół roku. ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...