Skocz do zawartości
Forum

Marcowe Mamusie 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnia miesiączke miałam 25 maja. Z wyliczeń wychodziło mi ze to juz ponad 7 tydzień a lekarz po usg powiedział że 6 tyg +1 dzień termin 6.03.2020 powiedział że wsztstko jest ok serduszko słyszeliśmy, dał dużo badań na następną wizytę i przyjść za 6 tyg czyli u mnie to już będzie ponad 12tydz i kazał przyjść już na te badania prenatalne test pappa. Także ja byłam teraz a następna wizyta za 1.5m i już się nie mogę doczekać żeby znowu zobaczyć fasolke i usłyszeć :)

16ud43r8z4z8l0ej.png

Odnośnik do komentarza

natkusi_a u mnie było tak samo. Wg moich wyliczeń i innych "internetów" wychodziło że ciaza jest o tydzień większa niż powiedział lekarz. No ale co. Następna wizyta w czwartek więc mam nadzieję że wszystko rozwija się prawidłowo i może wreszcie te serducho będzie. Wg mnie powinien być 8 tydzień A wg lekarza wypadałoby na 7.

Odnośnik do komentarza

Witam nowe mamusie. Fajnie, że nas coraz więcej :)

My z Bąbelkiem po wizycie u Gin. Bardzo się nastresowalam przed wizytą, czy zdążymy, ogarniemy się z dziećmi itd. ale wyszło super!
Jest pęcherzyk, jest serduszko❤ Pani Gin bardzo się ucieszyła z naszej ciąży i naszej wizyty.
Mam pakiet badań do realizacji i następna wizyta 06.08.
Dziewczynki dostały od Pani Dr po zdjęciu Kropeczki. Są mega szczęśliwe i zachwycone :D pięknie zareagowały.
Bardzo męczący, ale cudny dzień ❤

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Może źle napisałam :) lekarz dał mi wybór mogę iść za 3 tyg albo za 6 tyg a że wyjeżdżam na urlop to umówiliśmy się że przyjdę już za 6 tyg ale gdyby coś to w każdej chwili mogę przyjść do niego. Bo jakbym poszła za 3 tyg to 3 tyg i znowu prenatalne badania mówił że jak wsztstko ok to bez sensu żebym przychodzila więc pójdę 26 sierpnia ze wszystkimi wynikami i na usg prenatalne.

16ud43r8z4z8l0ej.png

Odnośnik do komentarza

Natkusia DobraWrozka super wiesci ! Fajnie ze juz jestescie po wizytach :-)
ewelinka ja kupuje u mnie w zwykłej drogerii prawdę mówiąc nawet nie wiem ile kosztuje bo jak dla mnie jest wart każdej ceny ;-) Ale chyba coś koło 30zl to duże opakowanie.

Ja jutro powtarzam bete i trochę się stresuje. Chyba pojadę do takiego labo co robią tam na cito co by za długo nie czekać na wyniki. Dzis bylam bardzo zajeta caly dzien to nie mialam czadu myśleć bo pewnie bym już dziś zrobiła bete.

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Gratuluję dziewczyny udanych wizyt. Ja znowu dzisiaj w biegu do Rzeszowa bo córka miała wizytę u lekarza, w nerwach błądziłam, dotarła o 20 min spóźniona a tu zamknięte. Ale jedna Pani sąsiadka miała numer do doktora i co się okazało.. Ze Pani w rejestracji zarejestrowała nas na.. Tamten poniedziałek, a dzwoniłam w czwartek, tak ten najbliższy co był :D ale za to w czwartek załatwimy jej wizytę i mojego ginekologa. Tą kartę ciąży to chyba sobie oprawie.
A polecam Wam jeszcze zamówić sobie z bebiprogram takie teczusie małe na dokumenty. Zamówiłam i teraz. W pierwszej ciąży mialam tam wszystko. :)

Odnośnik do komentarza

Też mam tą teczusie z bebiprogram i segregator ciążowy od mamy ginekolog ale najbardziej sprawdziła się duża teczka od mojego gina z przegrodami z DHA mama czy jakoś tak. Bo wszystko elegancko się tam mieściło A pod koniec ciąży to dużo już tego było. Wyrobiłam sobie kartę z grupą krwi to mam nadzieję że już nie będę musiała tego robić bo to drogie A w pierwszej ciąży dwa razy musiałam robić, na początku i na końcu ciąży. A karta 10zl w diagnostyce kosztowała :-) tylko trzeba mieć u nich dwa razy to badanie robione w historii.

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

DobraWróżka o jak masz fajnie że byłaś na wizycie. Ja się doczekać nie mogę. Na swoją. Ale ważne że z babelkiem wszystko wporzadku a córki się cieszą. Pewnie już o stawiają że będzie siostra i wymyślają imię. Moja ciągle mówi że chce teraz siostrzyczke a potem dwóch braci :D imiona już wybrane więc teraz obu zdrowe do marca rosło.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

natkusia mi gin też wyliczył termin na 6.03. Ale u mnie znowu na odwrót było. Byłam w 6 tyg a z usg 6+2/3 dni. Tak czy siak ważne że rosnie.

pena Ty ta kartę grupy krwi wyrabialas w diagnostyce?

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

olcik u mnie też że wstawaniem jest masakra. Ale są też plusy pracy. Trzeba wstać z łóżka, ogarnąć się żeby jakoś wyglądać do ludzi. A jakbym do pracy nie chodziła to bym chyba całe dnie w piżamie siedziala. Ostatnio tak weekendy spędzam. Takiego lenia mam że nic mi się nie chce. W niedzielę wstałam o 11:30 A o 13:00 już znowu spałam

Odnośnik do komentarza

Też bym tak pospala, ale potem w nocy nie mogę spać. Ale rozumiem Was, że sen przezwycieza wszystko. Miałam tak w 1 ciąży. Potrafiłam przysnac na światłach za kółkiem :D jeżeli macie takie chorobliwe spanie to z jednej strony Wam zazdroszczę, bo uwielbiam spać, a z drugiej współczuję bo się nie da tak funkcjonować :D
Ja też w pracy, w piątek mam zamiar powiedzieć szefowej. W czwartek zapytam gina czy od września mi wypisze L4 :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny a jak to jest z witaminami i suplementami dla kobiet w ciąży? Ginekolodzy wam coś mówili na ten temat? Ja jak zapytałam swojego to mówił ze na początku nie trzeba nic brać nawet kwasu foliowego jeżeli w mojej i partnera rodzinie nie występowały choroby genetyczne.. i tak się teraz zastanawiam bo wszędzie o tym kwasie foliowym mówią ze taki ważny zwłaszcza na początku ciąży..

Odnośnik do komentarza

Oj i mnie dzisiaj i wczoraj taki spanie bierze. Śpię cała noc. Obudziłam się w nocy na siusiu ale nie poszłam po zasnęłam. To było koło 4 a o 5 budzik dzwonił bo mój do pracy i wtedy wstałam ale na sedesie przysypialam dobrze ze my nie siusiany na stojąco jak faceci :D
Ja do pracy nie wstaje ale mam core w domu wiec tez trzeba się ogarnąć i dom i dziecko. A już jak dochodzą zakupy to wogole. Ja mam jeszcze folie/szklarnie i kawałek ogródka bo się okazało że w środku się wszystko nie zmieściło. Mam jeszcze mamę chora. Tzn ona sobie radzi że wszystkim ale i tak ja dogladam jakieś obiedy gotuję albo jej pomagam. A takto śmiga jak szalona. Wczoraj meble przedstawiała. Chciała aby jej pomóc mały regal ziesc z góry no i pomogłam ale tylko tyle co trzymałam bo ona niosła. A ja myślałam że ten regal taki lekki a ona go dzwigala. Mam nadzieję że ja w jej wieku i stanie też będę tak śmigać. :D

Właśnie sobie zrobiłam kawę. Mam niskie ciśnie ie od wczoraj wieczora. I głowa mnie boli. Jestem niskocisnieniowcem ale 90 na 57 to jednak dla mnie za mało. Takie 100 na 60 to jeszcze. No i puls miałam 61. Dzisiaj już podlalam wszystko więc już się trochę podniosło do 95 ale mam nadzieję że ta jedn kawa nie zaszkodzi maluszkowi.
No i brak u mnie apetytu. Nie czuję głodu. A jak patrzę na jedzenie to mam odruch wymiotny. Wczoraj miałam dwa razy wielka chęć na słodkie i zjadłam po dwa kawałki ciasta. Mdlilo mnie później cały czas ale pragnienie spełnione. :d

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Kasiuta
Hej dziewczyny a jak to jest z witaminami i suplementami dla kobiet w ciąży? Ginekolodzy wam coś mówili na ten temat? Ja jak zapytałam swojego to mówił ze na początku nie trzeba nic brać nawet kwasu foliowego jeżeli w mojej i partnera rodzinie nie występowały choroby genetyczne.. i tak się teraz zastanawiam bo wszędzie o tym kwasie foliowym mówią ze taki ważny zwłaszcza na początku ciąży..

Że nie trzeba? Dziwne. U mnie wszyscy powtarzali że kwas foliowy najważniejszy a szczególnie na początku nawet jak nie brałas podczas starań. Ja odkąd wiem o ciąży biorę Femibion 1 dla ciężarnych tam jest kilka witamin i właśnie kwas foliowy. Więc to już od ciebie zależy. Ja jak swojemu gin powiedziałam że wcześniej brałam kwas a teraz witaminy to strasznie się ucieszył. :D
Zatem moim zdaniem powinnaś brać chociaż kwas foliowy.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

U mnie też podstawa to kwas foliowy. Dodatkowo witaminy z jodem, żelazem, dha i coś tam jeszcze ;) pregna plus bodajże się nazywają.

Ja mam takiego lenia,że nawet nie chce mi się kanapek do pracy robić. A jak już w pracy siedzę bez jedzenia i robię się głodna to nie chce mi się iść do sklepu.. masakra jakaś. Jest 8.30 a ja bije rekordy niejedzenia porannego ;d

Odnośnik do komentarza

olcik ja też jeszcze nie jadłam aponad godzinę już nie śpię. Wypiłam wlasnie ta kawę. Zaraz zmierz sobie ciśnienie ale głodu nie czuję. Dziwne i zaczynam się martwić że moje objawy przechodzą to jest coś nie tak. Chyba pora wziąść się do roboty aby czarne myśli nie przychodziły do głowy.

A co do witamin to dużo polecają ich. Ja kilka opakowań przetestowałam ale tylko ten femibion właśnie dobrze na mnie działa bo nie czuję różnicy. A po innych było mi nadzwyczaj niedobrze. Więc to zależy od kobiety też jakie może przyjmować.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Kasiuta
Hej dziewczyny a jak to jest z witaminami i suplementami dla kobiet w ciąży? Ginekolodzy wam coś mówili na ten temat? Ja jak zapytałam swojego to mówił ze na początku nie trzeba nic brać nawet kwasu foliowego jeżeli w mojej i partnera rodzinie nie występowały choroby genetyczne.. i tak się teraz zastanawiam bo wszędzie o tym kwasie foliowym mówią ze taki ważny zwłaszcza na początku ciąży..

Mi Gin mówiła, że dopóki dobrze się czuję, nie mam mdłości/ wymiotów, nie kręci mi się w głowie itp to sam kwas foliowy wystarczy.
Kwas foliowy jest bardzo ważny w I trymestrze (później można nie brać, zwłaszcza jak przyjmujesz jakieś witaminy), bo odpowiada za prawidłowy rozwój cewy nerwowej, układu nerwowego. Ja z mężem bierzemy odkąd się staraliśmy ;)
Witamin na razie nie biorę żadnych. Wcześniejsze ciążę też długo nic nie brałam. Jestem wege i stawiam na zbilansowana odżywczo dietę :D

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...