Skocz do zawartości
Forum

Marcowe Mamusie 2020


Rekomendowane odpowiedzi

A jak u was dziewczyny z pracą jelit? Ja nigdy nir miałam problemu :( teraz jem śliwki itd i jskos słabo...mogę kilka dni sir nie załatwiać aż się martwię... Wyczytałam że to normalne bo praca jelit spowalnia przez progesteron. Macie jakieś skuteczne sposoby?
Ja dziś chodziłam jak pijana... Ciśnienie 90/50 i niski puls głowa mnie bolała od wczoraj, ale wypiłam late (choć nie pijam w ogóle kawy ) i zrobiło mi się lepiej.
Ja też idę w tygodniu na badania. A co znaczy glukoza naczczo? To już teraz będę coś pić? :D

16ud43r8z4z8l0ej.png

Odnośnik do komentarza

Natkusia - Tak normalne. Dużo dziewczyn z naszej grupy ma problemy tego typu,wzdecia,problemy z jelitami,... Właściwie to chyba jedno wynika z drugiego.
Spróbuj siemię lniane jeśli nie próbowałaś. Trzeba pić regularnie. Zagotować w wodzie. Wychodzą takie gluty. Niezbyt smaczne ale pomaga tzn mi bardzo pomogło jak nie mogłam się wypróżnić.
U mnie problemem jest spanie. Wcale mi się nie chce spać a powinnam być zmęczona bo nadal pracuje . Znów mnie chyba czeka bezsenność ciążowa.

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

natkusia i ja miałam takie ciśniemie ale mi kawa nie pomogła. Kręcił się w głowie i głowa mnie cmila. Jak robiłam zakupy albo coś to jeszcze bp w ciągłym ruchu.
Co do glukozy to robi się/pije dopiero jak ta czczo masz powyżej normy albo jak Jollyg miała blisko tej górnej normy. Bo jest podejrzenie cukrzycy ciążowej. Napewno w tych pierwszych badaniach miałaś zaznaczone odlekarza glukoza.

Przebudzilam się na siu siu a Mo tak burczy w brzuchu że szok. Wzięłam gryza córki batonika bo miała otwartego(taki jadak). Ale dalej burczy więc dopilam woda i kładę się spać.

A co jeszcze na jelita? Ja codziennie pije siemię lniane. Ale ja to już od prawie 4 lat. Z przerwami na miesiąc. Usprawnia trawienie. Zalewamy wrzątkiem tak pół kubeczka i wsypuje dwie miarki(takie od mleka mm) tych ziaren. Czekam aż przestygnie. Najlepiej pić na czczo i jeszcze ciepłe aby szybciej ruszyło.
Oczywiście nie będzie widać efektu po 2 dniach dopiero koło tygodnia. No i jeszcze np owsianka z rana np z jabłkiem nie bananem. Ograniczyc wszystko maczne itp. Dużo błonnika np pestki wszelkie albo orzechy. Działają też cuda a i witaminy maja.
Tak tak wiem wymadrzam się.... :D ale w końcu po to mnie macie :D
Dobranoc

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Pamiętam że tylko raz miałam test glukozy w ciąży. Jakos tak później. Na pewno za połowa ciąży.
Pobierają krew na czczo.
Potem każą wypić glukozę.
Potem pobierają krew po godzinie od wypicia
Potem pobierają po dwóch godzinach.
Tzn w UK tak jest. Glukozy nie kupuje. Dają w szpitalu. W Pl chyba trzeba kupić samemu. Mi bardzo smakowała ale słyszałam że często kobitkom nie smakuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

Natkusia - różnie ;) wczoraj niezbyt jelita mi dzialaly, dzisiaj działają jak złoto. Nie przewidzi się ha. Ale wzdęcia mam konkretne.
A na początku ta glukozę bez picia badają, tylko krew jeden raz pobierają.
Magdalena chyba kupię sobie taką glukozę, smaczkowa :D
Jollyg współczuję. Ja mam tylko na dłoniach, chociaż z racji pracy wolałabym mieć gdziekolwiek indziej. Łatwiej by mi było o to dbać.
Byłam już na sterydach kilkukrotnie (maści) i po nich jest super tylko że wystarczy że odstawić i pojawia się znowu. Teraz miałam długą przerwę w objawach, od maja więc i tak super. Teraz pewnie osłabienie ciążowe mnie dopadło.
Olcik też tak mam! Mam na coś ochotę, pachnie pięknie (to już dobry znak) a tu o zjem dwa gryzy i koniec.
Sandawilla dzięki! Tylko w ciąży masz takie dolegliwości?

monthly_2019_08/marcowe-mamusie-2020_77290.jpg

monthly_2019_08/marcowe-mamusie-2020_77291.jpg

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry.. Jak dobrze wstać skoro świt.. Nanana.. Mam super humor, bo urlop :D jadę zaraz na zakupy :)
Na jelita to dużo cierpliwości też trzeba mieć. Bo w ciąży te hormony szaleją, i zwykle sposoby nie zawsze pomagają. Ja jem codziennie jogurt naturalny z płatkami górskimi i bananem, wieczorem parę śliwek i to działa na mnie najlepiej. Jak za dużo zjem błonnika to mi chce brzuch z bólu rozsadzic a nic na kibelku nie pójdzie. :/

Odnośnik do komentarza

wiolinka u nas tak samo się to odbywa. A co laboratorium to trzeba się dowiedzieć czy mają na miejscu czy trzeba swoją. Moje labo ma ale ja sobie kupię swoje :D

ewelinka zgadza się. Jelita w ciąży też mają swoje zachcianki :D i raz dIalaja. A raz nie. Ja miałam wrażenie że będę płakać po bigosie a tu proszę. Super. Tylko owady puszczam i bzykaja. A co do tego jogurtu to jak z bananem to też może być po nim ciężko się załatwić. :D

Wlasnie się obudziłam i czuje ze znowu mam niskie ciśnienie. Głowa cmi więc muszę odczekać najwyżej znowu wypije kawe. Ja nie lubię mocnej i duzk więc pije w filiżance. Raptem 5/6 lykow. I może dlatego mi nie pomaga. Dalej mi też nie smakuje. :/

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Eewelinka na urlopie zupełnie inaczej się wstaje :D ja dzisiaj rano miałam dramat, tak mi się nie chciało.
Magdalena przed ciążą wypijalam kilka kaw dużych a tak mnie od 3-4 tygodni odrzuciło że dramat. Nie smakuje mi niestety.
Mi dzisiaj jest niedobrze od rana. Ale wyciągnęłam tosty z dżemem więc zawsze coś ;) w pracy tylko do 14 jakoś przeżyje

Odnośnik do komentarza

Halo :) nasz 2 latek wstał dzisiaj o 5.40:/ wiec pobudka przed świtem . Wczoraj wieczór tez z przebojami ehhh szkoda gadać - byliśmy na basenie i najadł się piasku i nie wiadomo czego i skończyło się przebojami żołądkowymi :/
Magalena miałam dzisiaj tak samo taka głodna się w nocy obudziłam - myślałam ze nie zasnę ale jakoś się udało bez nocnego jedzenia .
Ja test na glukozę tez tylko raz miałam w drugiej połowie ciąży .
My dzisiaj tez ruszamy na jakieś zakupy.
Ewelinka to życzę udanego urlopu

Odnośnik do komentarza

Hej

Pola ja też o tej porze miałam pobudkę ale z powodu pracy b uuu. Ale bym jeszcze pospala .
Sen mam super. Zasypiam w sekundę i śpię jak zabita

Jollyg i Kajam oj biedne wy :-(

Z wyróżnieniem nie mam problemów. Mój patent to codzienna 1,5 litrowa butelka wody, która noszę przy sobie i musze ja wypić. Mi jak widać bardzo pomaga. Oczywiście sporo owoców jem. Może dlatego chodzę napompowana jak balon przez cały dzień :D .

Z tą glukoza to zawsze w laboratorium dawali mi swoją. Nie wiem czy u nas to przejdzie z własną.

Lubiekawe nieśmiało zapytam...co u ciebie. Badalaś ponownie przyrost bety ?

spacer.png
https://lbyf.lilypie.com/5gulp2.png
https://lbyf.lilypie.com/uITfp2.png

Odnośnik do komentarza

Ale mam kryzys...
Zostałam sama z dziećmi na weekend, wzięliśmy się za sprzątanie. Całkiem spoko nam szło i nagle... Koniec. Po prostu skończyły mi się siły, zrobiło ciemno przed oczami. Musiałam się położyć na podłodze. Dziewczynki przestraszyły się, przyniosły wodę. Moje kochane! Na razie przerwa. A pierogi na obiad muszę zrobić, bo młode ruskie sobie zamówiły... Mocy przybywaj!!!

Co do zaparć, to ja od 16rz trenuję układ wydalniczy kawą :D działa cuda! Codziennie rano po śniadaniu mam posiedzenie ;)

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Ale mnie stres zjada....przed wizytą.
Tak sobie myślę że ja cały czas się martwię zamiast zacząć się cieszyć. Byłam dwa tygodnie temu i było ok odebrałam teraz wyniki i też są dobre tylko ten ciągły ból i kłucie nie daje mi spokoju.
W ogóle wydaje mi się że my wszystkie tu zamiast się cieszyć ciąża to się zamartwiamy. Tylko jak to zmienić?

DobraWrozka odpocznij trochę :)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgybpt7vn6.png

Odnośnik do komentarza

Jollyg A próbowałaś nałożyć na te rany maść Sudocrem tą gęstą ze słoiczka? Skoro można noworodkom na odparzenia smarować to w ciąży też nie powinno być przeciwwskazań. Myślę że nie zaszkodzi A może pomoże i złagodzi objawy. Córka miała ognieciona nozke i szybko się po tym zagoilo. Tacie piętą pękła i też pomogło. Nie wiem czy na AZS zadziała bo nie miałam z tym styczności na szczęście.
U mnie też spadek formy. Leżę kiedy się da. Liczę dni do 21 bo idę po zwolnienie to poproszę o usg by sprawdzić czy jest jeszcze ten krwiaczek.

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Cześć!

KajaM, mam to samo z kawą, wcześniej dzień od niej zaczynałam, dojeżdżałam do pracy 50 km, pracowałam od 7.30 to jak dobrze poszło, ok 10 dopiero jadłam pierwszy posiłek. a teeraz? jak pomyślę o kawie to mam odruch wymiotny i jak nie zacznie dnia od śniadania to go mam :D

też teraz rzadziej odwiedzam toaletę, ale tak jak mowicie, kawa najlepsza, ktorej nie pijam, jeszcze przed ciążą paliłam, więc to było najlepsze połączenie, na które teraz sobie nie pozwalam :Dv

1usal6d8awyikbl7.png

Odnośnik do komentarza

moniaaa stres przed wizytą to norma u każdej z nas.
Ja też mam jakieś dziwne kłucia, do tego ból podbrzusza i krzyża tak jak przed okresem. Powiedziałam o tym lekarzowi i powiedział że jest to normalne, spowodowane rozciąganiem się macicy. Do tego ja mam bardzo mocne tyłozgięcie macicy więc powiedział że takie dolegliwości będę miała to czasu aż tą macicy się całkiem nie wyprostuje. Czyli długo jeszcze
Kazał mi brać już regularnie 3 razy dziennie nospe max.
U Ciebie też napewno wszystko ok będzie

💙💙💙 Dawid 06.03.2009 💙💙💙

❤❤❤ Oliwia 28.02.2020 ❤❤❤

Odnośnik do komentarza

Donatka ciekawy sposób z tą coca cola :D nie pijam więc nie wiem może też by zadziałało? Bąbelki :D
Monia to normalne ja przy każdej wizycie się martwię. Jak miałam mniej objawów (praktycznie żadnych mdłości wymiotów nic) to się martwiłam. Teraz mam mdłości bez przerwy.. i też niedobrze haha kobiecie w ciąży się nie dogodzi. Właśnie jadę tramwajem i się zastanawiam czy mój żołądek przeżyje bo już mnie mdli.. zaczęłam wozić ze sobą worek na wymioty:D
Ale dobrze powiedziałaś wszystkie się martwimy, to nie tak, tamto nie tak. A powinnyśmy się cieszyć i radować :D
Dobra wróżka to do wyrka, dzieci też obejrzyjcie sobie coś ;) ja zamierzam to zrobić jak wrócę

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...