Skocz do zawartości
Forum

Marcowe Mamusie 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny
Ja jestem z Warszawy
Właśnie wczoraj miałam farta i poszłam na wizytę i od razu na usg :-) wszystko ok serduszko bije i mam się zgłosić za jakieś 2-3 tygodnie na kolejne usg. Cieszę się ze wszystko ok :)
Pewnie już na usg pojawię się po urlopie bo od 12.07 mam urlop i z mężem chcemy gdzieś na tydzień wyjechać.
U nas dziś tez słaba pogoda miałam gdzieś iść na spacer z Julka ale chyba sobie darujemy. Zwłaszcza ze dziś jestem mega senna;)

Odnośnik do komentarza
Gość Wiolka93

Pytałam, bo po zrobieniu wywiadu okazało się, że u nas w rodzinie było dużo chorób onkologicznych, a że planujemy mieć co najmniej trójkę dzieci, lekarz ginekolog zasugerował nam bankowanie krwi pępowinowej, że może w razie "w" będziemy mieć jakieś zabezpieczenie, gdyby inne metody zawiodły i się zastanawiamy...

Odnośnik do komentarza

wiolka u mojej mamy w rodzinie nikt nie miał problemów onkologicznych a moja mama ma chloniaka. W czas wykryty i wyleczony ale wiadomo że ryzyko istnieje że się może odnowić. I ryzyko jest też że i ja i moje dzieci też mogą mieć. Jakby mnie było stać to bym korzystała z tego banku. Tylko jest opłata duża na początek a potem co roku też się płaci.

Lece do endokrynologa.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza
Gość Wiolka93

magalena3
wiolka u mojej mamy w rodzinie nikt nie miał problemów onkologicznych a moja mama ma chloniaka. W czas wykryty i wyleczony ale wiadomo że ryzyko istnieje że się może odnowić. I ryzyko jest też że i ja i moje dzieci też mogą mieć. Jakby mnie było stać to bym korzystała z tego banku. Tylko jest opłata duża na początek a potem co roku też się płaci.

Lece do endokrynologa.


Wiesz co, dużo myślałam o tych kosztach i jak zobaczyłam w cenniku, że opłata roczna za przechowywanie to dokładnie 690 zł, to się zaczęłam poważnie zastanawiać, bo to niecałe 60 zł miesięcznie, a teraz jest przecież 500+ to może by na to spożytkować...Co myślicie?
Odnośnik do komentarza

~Wiolka93
magalena3
wiolka u mojej mamy w rodzinie nikt nie miał problemów onkologicznych a moja mama ma chloniaka. W czas wykryty i wyleczony ale wiadomo że ryzyko istnieje że się może odnowić. I ryzyko jest też że i ja i moje dzieci też mogą mieć. Jakby mnie było stać to bym korzystała z tego banku. Tylko jest opłata duża na początek a potem co roku też się płaci.

Lece do endokrynologa.


Wiesz co, dużo myślałam o tych kosztach i jak zobaczyłam w cenniku, że opłata roczna za przechowywanie to dokładnie 690 zł, to się zaczęłam poważnie zastanawiać, bo to niecałe 60 zł miesięcznie, a teraz jest przecież 500+ to może by na to spożytkować...Co myślicie?

Trudny temat, bo w internecie można oszaleć od sprzecznych informacji, ale patrząc już tak obiektywnie, to ja jestem bardziej na tak. Myślę, że największe znaczenie ma to, że to my podejmujemy decyzję i za to płacimy sami, ale tak jak napisałaś można 500+ na to wykorzystać. Każdy decyduje sam. Można też szukać szczęścia w loteriach, ja brałam udział w konkursie na darmowe bankowanie przez 18 lat. Niestety mi się nie udało :(

Odnośnik do komentarza

Ja się dowiadywalam o tym banku jakieś 5 lat temu jak nie dalej to Msc opłata była 2 tys a koszt pierwszy to 12 tys to pobranie przewiezienie i na rok przechowania. Ale ja się raczej na to też nie pisze.

Jestem po endokrynolog. Kobita super babka. Powiedziała że jak tsh, ft3 i ft4 w normie to nie ma się co przejmować podwyższonym atpo. Bo niektórzy mają zdrowa tarczycy jak i ja a to atpo maja 80 a nie jak ja 9 :D to się podnosi od jakiś czynników w organizmie ale jeszcze nie mają badań dokładnych od czego. A ja atpo robiłam bo ta ginka zaleciła. Wyczytałam że to antytpo i antytg robi się przeważnie po poronienia. Ale najwidoczniej nic takiego nie wskazało skoro żadna o tym nie wspomniała. Mam tylko zrobić sobie świeże tsh już w ciąży i kontrolować aby nie skoczylo do 2.5

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Ja też nie bankuje bo mnie po prostu na to nie stać. Ale ogólnie idea dobra.
Jakie bierzecie witaminy dokładnie? Ja na razie tylko zwykły kwas foliowy. Jest godz 17 30 i muszę się zdrzemnac, masakra.. Nerwowy dzień miałam, myślę jak najszybciej iść na L4. Czy wybieracie się?

Odnośnik do komentarza

ewelinka ja biorę femibion 1. Przetestowałam w poprzednich ciążach i po tych tylko czuje się dobrze. Ale każdy musi do siebie dopasować. A jak masz możliwość to idź do gina wcześniej niech ci wystawi bez problemu a jak nie to do internisty.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Oj ja też dziś śpiąca i ciężki piątek był. Ja będę brać Omega med optima forte, słyszałam że ma jeden z najlepszy składów (tzn ma wsztstko co mieć powinien) . Będę szukać w aptekach. Jeżeli chodzi o L4 to nie wiem jeszcze, zobaczę może październik... Chyba że mnie wkurzą... wsztstko zależy jak będzie nerwowo w pracy i jak długo dam radę, bo mam problem z glutenem (uczulenie) i przygotowywanie posiłków do pracy trochę mnie już to denerwuje a w domku to wiadomo inaczej zjem na spokojnie itd :)

16ud43r8z4z8l0ej.png

Odnośnik do komentarza

Ja biorę femibion 1, a jak się starałam o dziecko to brałam femibion 0. I w poprzedniej ciąży też i jak karmiłam piersią to nadal femibion 2. Wyniki miałam dobre, więc teraz nie chce zmieniać chyba, że lekarka coś zaproponuje.

Ja bym chciała pracować jak najdłużej, liczę na to, że pracodawca pójdzie mi na rękę i będę się mogła trochę"oszczędzać" w pracy.

Odnośnik do komentarza

natkusia nie słyszałam o tych witaminach. Już mam tamte sprawdzone to biorę później przejdę tylko na 2.
ewelinka to zależy wszystko od ciebie. Jak masz się denerwować to bierz l4 i do sierpnia zdążysz się na spokojnie spakować :D a tak na serio to jak masz często się tak denerwować jeszcze przez półtora miesiąc to przemysl czy warto.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

magalena3
natkusia nie słyszałam o tych witaminach. Już mam tamte sprawdzone to biorę później przejdę tylko na 2.
ewelinka to zależy wszystko od ciebie. Jak masz się denerwować to bierz l4 i do sierpnia zdążysz się na spokojnie spakować :D a tak na serio to jak masz często się tak denerwować jeszcze przez półtora miesiąc to przemysl czy warto.

No dzisiaj było ciężko.. Ale zobaczymy.. Na razie byle do wtorku. Obrona i kamień z serca. I jeszcze ginekolog. Juz się doczekac nie mogę aż zobaczę moje małe serduszko <3

Odnośnik do komentarza

Ja biorę tylko kwas foliowy. W obu ciazach mialam zawsze wyniki idealne .

Do pierwszej wizyty ,może nawet do 12tyg ciąży nikomu nie powiemy . Chyba że będę zmuszona wcześniej powiedzieć .
Zajmuje się sama sklepem siostrzeńca, więc będę mu musiała pomóc szukać i przeszkolic kogoś na zastepstwo . Wiem że to będzie mala rewolucja.

Narazie modlimy się z mężem żeby wszystko było w porządku . Potem dało się ułoży po naszej myśli.

W drugiej ciąży pracowałam do 7 miesiąca ciąży .

ewelinka we wtorek masz już pierwsza wizyte ?

spacer.png
https://lbyf.lilypie.com/5gulp2.png
https://lbyf.lilypie.com/uITfp2.png

Odnośnik do komentarza

Ja idę w poniedziałek do gin ale ja to bez zapisu bo muszę dobrać receptę na duphaston i dowiedzieć się o te moje dimery. Ale narazie czuje się dobrze bez duszności więc one pewnie też w normie są.
U mnie objawów ciąg dalszy co mnie cieszy. Piersi bolą już tak że szok. Jak leżę na boku to czuję jakbym je gniotala. :D

A mam pytanie do mam które mają kolejna ciąże. Czy przy poprzednich ciążach stosowaliscie poduszkę rogal? Bo chciałam w tej ciąży sobie kupić bo pamiętam jak się układałam i obkladalam kocem i poduszkami aby było mi wygodnie. Oczywiście na późniejszym etapie bo teraz to mnie tylko wydelo i wszystkie majtki mnie Cisna i muszę nosić te takie "okresowe" babcine :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza
Gość Wiolka93

magalena3
Ja się dowiadywalam o tym banku jakieś 5 lat temu jak nie dalej to Msc opłata była 2 tys a koszt pierwszy to 12 tys to pobranie przewiezienie i na rok przechowania. Ale ja się raczej na to też nie pisze.

To teraz te koszty są zupełnie inne, z tego, co ja się dowiadywałam w PBKM. No w każdym razie lekarz nam tak zasugerował, więc dlatego taki wywiad zrobiłam i się zastanawiamy

Odnośnik do komentarza

Ja mam taką poduszkę do spania ale bardzo mało z niej korzystałam w ciąży i do karmienia też nie. madgalena3 sorki ze dopiero dzisiaj wklejam
3 tyd. ciazy 5,8 - 71,2
4 tyd. ciazy 9,5 - 750
5 tyd. ciazy 217 - 7138
6 tyd. ciazy 158 - 31795
7 tyd. ciazy 3697 - 163563
8 tyd. ciazy 32065 - 149571
9 tyd. ciazy 63803 - 151410
10 tyd. ciazy 46509 - 186977
12 tyd. ciazy 27832 - 210612
14 tyd. ciazy 13950 - 62530
15 tyd. ciazy 12039 - 70971
16 tyd. ciazy 9040 - 56451
17 tyd. ciazy 8175 - 55866
18 tyd. ciazy 8099 - 58176

Odnośnik do komentarza

O dziękuję Ci za normy. Patrzę że i ja się mi eszcze ale rzeczywiście jakby ta moja ciąża starsza była.

A co do cyckow to mi dużo nie urosły ale bolą... Jak zwykle z resztą. :D tyle że w pierwszej i drugiej ciąży to coś koło 10/11 tyg mnie zaczęły a teraz już. Gdzie jeszcze 6 nie ma :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...