Skocz do zawartości
Forum

Badania prenatalne


Gość Kasia17

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co zależy od robiących usg, w pierwszej ciąży miałam powiedziane że mam zrobić wcześniej i mieć wynik na usg z sobą żeby można było od razu wpisać, a w drugiej sama tak zrobiłam bo standardowo pobierał krew w dniu usg i po tygodniu przyjeżdżało się po wynik, ale ze chciałam mieć wynik od razu na usg to przyjechałam wcześniej pobrać krew. Na wynik czeka się z 4 dni.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Mam wszystko na jednym dokumencie więc zapewne oczekują, że oba badania będą w jednym dniu. Dopytam jednak lekarza, bo pomiędzy wizyta a badaniem jest 10 dni. Specjalnie nie myślę o tych badaniach, bo wiem od koleżanek że bardzo często wychodzi że jest się w grupie ryzyka a dziecko rodzi się zdrowe. Punkcji nie mogę zrobić ze względu na mogą ciążę.

Odnośnik do komentarza

Elena82 ja również będę korzystać z NFZ. Dziś zadzwoniłam do przychodni (jest ona prywatna) gdzie będę miała badania usg prenatalne i dowiedziałam się, że krew pobierana jest przy okazji USG. Dodatkowo pani upierała się, że jest to wymóg NFZ aby oba badania odbywały się w jednym i tym samym dniu. Zapytałam się, czy nie lepiej aby lekarz miał wyniki PAAPA przed USG? Usłyszałam, że wyniki czyli również opis z USG otrzymam po tygodniu. NIe wiem czy ja mam pecha z tą "prywatną" przychodnią czy ktoś już tak miał.

Odnośnik do komentarza

Skierowanie można otrzymać od ginekologa prowadzącego ciążę. Badania inwazyjne zaleca się tylko w tych przypadkach, gdy istnieje ryzyko wystąpienia pewnych zaburzeń. Warto sprawdzić na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia, które z nich są refundowane. Ciężarne, które nie są w grupie ryzyka, jednak mimo to chciałyby wykonać badania prenatalne, muszą to zrobić na własny koszt. Badania takie polecane sa szczególnie kobietom, które ukończyły 35 rok życia jednak moim zdaniem dla pewności i czystego sumienia powinna je wykonać każda z nas.... Szczególnie że nie są one drogie i skompliowane bo wykonuje sie je za pomoca badania usg oraz za pomocą badąń krwi.
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...