Skocz do zawartości
Forum

Usg 3 trymestr


Rekomendowane odpowiedzi

Kochane podzielcie się swoim doświadczeniem. Ponowne usg mam dopiero za 3 tygodnie i do tego czasu zwariuje. Dzisiaj wykonałam badanie usg wszystkie pomiary dzidziusia dobre poza kością udową i kością ramienną. Jestem w 30t6d a wymiary odpowiadają 29t2d. A u Was jak było? Czy mimo takich rozbieżności wszystko jest dobrze?

Odnośnik do komentarza

Hej! Ja 3 tygodnie temu na USG usłyszałam dokładnie to co Ty. 3 dni okropnego zamartwiania się i najczarniejszych myśli, później mialam jeszcze jedno USG u innego lekarza i dziecko ogólnie wyszło malutkie ale proporcjonalne bez oznak skrócenia kości długich. Niepokój pozostał, ale jestem dobrej myśli. Wymiary na USG są orientacyjne i wszystko zależy od ułożenia dziecka, dokładności aparatu. Dziecko też może urosnąć skokowo, a te 2 tyg różnicy to nie jest jakaś wielka rozbieżność. Wiec spokojnie, jeśli nie będzie Ci to dawało spokoju to umów się do kogoś innego na USG nie mów nic o tamtym, dopiero na koniec zapytaj czy długość kości długich nie budzi zastrzeżeń. Ale ja myślę że i w Twoim i moim przypadku będzie wszystko ok :-) na poprzednich USG, było wszystko ok?

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxk0s3680piod8.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dxomvcqg4bof2uua.png

Odnośnik do komentarza

Anna u mnie dopiero lekarz w 37 tygodniu powiedział mi o tej rozbieżności. Teraz jestem w 3 ciąży i w 29 tygodniu główka o ponad tydzień większa od nóżek ale to chyba taki urok moich dzieci. A najlepsze jest to, że teściowa w pierwszej ciąży powiedziała mi, że będę mieć lekki poród bo jej dzieci miały małe główki- a tu 2 razy dzieci weszły prosto w kanał- łatwo nie było...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...