Skocz do zawartości
Forum

Kiedy następne dziecko?


Gość nelka89

Rekomendowane odpowiedzi

Wisz co u nas było tak że najpierw to w ogóle sobie nie wyobrażałam drugiego dziecka, potem ze może, a gdy młody dobijal dwóch lat to chciałam natychmiast, ale postanowiliśmy że się urodzi za rok na 3 latka młodego, z tym że gdy tylko tak postanowiliśmy okazało się że jestem w ciazy wiec będzie 2 latka i 8 miesięcy.
A co do poradzenia sobie to zależy jakie masz dziecko, czy spokojnie czy z problemami. Mój np. Ma refluks i okropne alergie / nietolerancje pokarmowe, jest na diecie weganskiej bezglutenowej i bierze gastrotuss w tabletkach. Gdy tylk ósme cokolwiek zakazanego noc nie nasza. Gdybym miała noworodka gdy on miał 1,5-2 lata to bym chyba zwariowała, bo on ciagle nie spał i chodził wściekły w ciągu dnia, bo cierpiał, ledwo z nim jednym sobie radziłam.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

no właśnie to wszystko chyba zależy jaki charakter ma nasze pierwsze dziecko. Nasz synek od początku był placzliwym i dość wymagającym brzdacem,więc cały czas byłam skupiona na nim. Nie myślałam o kolejnym dziecku, nie wyobrażałam sobie że dam radę psychicznie. Maly teraz ma 2,5roku, dużo już rozumie, choć ma swój charakterem i czasem jest ciezko. A ja właśnie jestem w 13tc.Mysle że jest to dobry czas.

Odnośnik do komentarza

Czekałam aż córka skończy 2 latka, póxniej przez rok prawie nie udawało się zajść jak się udało to poroniła, teraz jestem w ciąży i dziecko się urodzi gdy córka skończy 5 lat więć już za duża różnica jak dla mnie. gdyby człowiek wiedział jak się sprawy potoczą to by nie zwlekał tyle.

Odnośnik do komentarza
Gość petunka

[reklama usunięta] Z medycznego punktu widzenia, w zależności od tego jak maluszek przyszedł na świat: poprzez CC lub siłami natury zaleca się odczekanie określonego czasu z planowaniem kolejnej ciąży, aby organizm matki doszedł do siebie. Najczęściej jest to okres od około 6 miesięcy do nawet 2 lat - w zależności od tego jak przebiegał poród i jakie pojawiły się komplikacje. Oczywiście każda z Pań indywidualnie dochodzi do siebie i przed rozpoczęciem starań o kolejnego maluszka warto wykonać podstawowe badania.

Odnośnik do komentarza

Nie ma czegoś takiego jak "odpowiednia różnica wieku". Ile mam tyle opinii ;). Najważniejsze, to żebyś ty była gotowa na kolejne dziecko.
Dla mnie 2 lata to jest super różnica :). Między moimi starszymi synami jest 2 lata i 3 m-ce. Miało być równe 2 lata, ale w ciąże nie zawsze da się zajść na zawołanie ;)
Zanim urodził się drugi syn, to starszy już był odpampersowany, odbutelkowany, odwózkowany i spał na "dorosłym" tapczanie. Względnie mała różnica wieku pozwala im się lepiej dogadywać, bawić tymi samymi zabawkami, bo młodszemu nie trzeba tłumaczyć co i jak, mieć wspólnych kolegów i nie być kulą u nogi dla rodzeństwa, bo w podobnym wieku są podobne zainteresowania :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...