Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Cerrie cieszę się że wyniki sa wporzadku. Również mocno trzymam kciuki za Ciebie i Kasie_maj oraz za Wasze Maluszki. Pamietajcie ze nikt nikogo nie zamęcza i wszystkie jesteśmy po to aby się wspierać.
Jeśli chodzi o mnie to jutro jest rano moj lekarz może on coś więcej mi powie bo narazie słyszę że mam leżeć i odpoczywać oraz przyjmować luteinę.
Justi2019 fajny pomysł żeby stworzyć listę kto na kiedy ma termin i na kogo czeka:). Niezły dzisiaj spacer sobie zrobiłaś ale dobrze korzystaj jak możesz:)
Aga907 ze swojego przykladu wiem ze warto czasem dac wolna rękę tacie. Też zawsze myslalam że Mały tylko ze mna caly czas jest to nie zostanie z nikim innym. Troche czasu wystarczylo żeby się przyzwyczaił. Pomysl że jak urodzi sie Maleństwo to nie dasz rady do końca sama z dwójką sobie poradzić

[url=https://www.suwaczek.pl/]https://www.suwaczek.pl/cache/13ba8e47d8.png[/url

Odnośnik do komentarza

Kasia_maj Ty założyłaś wątek styczniowych mam? Dasz radę zrobić taką listę nas wszystkich tutaj wypowiadających się z terminem porodu i płcią maleństwa? Jeśli teraz nie masz do tego głowy to nic się nie dzieje , szczerze powiem że ja nie wiem jak tutaj edytować i zrobić coś takiego , może inna mama w tym temacie bardziej doświadczona ?
Aga907 Szymek to moje wymarzone imię dla synka , może jeszcze kiedyś się uda i będzie wkoncu synek :)
Co do bólu to też coś mam takiego i nawet niewiem jak to określić ale to mam nadzieję normalne :) i też często mała tak kopnie że zaboli. Z moją małą mam podobnie jak u Ciebie , jest mamusiowa , mimo że tatuś ostatnio się nia też zajmuje ale tak jak piszesz wygłupia , uśpić ani razu nie uśpił , twierdzi że nie umie , dwa razy zdarzyło mu się ją przebrać ( po drugim razie musiałam sama poprawiać bo nie wytarł dobrze po kupce ) . Także tak to jest z moim chłopem , mam nadzieję że będzie bardziej pomagał jak się pojawi druga dzidzia i też nie wiem jak sobie poradzę jak wyląduje w szpitalu i jak tu ją zostawić , ale tu bardziej chyba ja bym tęskniła bo wiem że u dziadków nic by jej nie brakowało , mam nadzieję że urodzę do terminu lub w terminie tak jak ostatnio , bo nie chciałabym ją zostawiać na dłużej . Zmieniając temat po tym moim spacerze dziś , mała znów padła zaraz po 20 , tak się wybiegała i chyba muszę z nią dłużej na dworze przebywać bo nawet śpi mi dłużej jak pójdzie spać wcześniej co mnie szokuje hehe. Starsza córka miała dziś szczepienie i jak mi pielęgniarka powiedziała że ostatnie szczepienie na 18-stkę to sobie tak myślę , jak ten czas pędzi , dopiero co szła do pierwszej klasy a tu już w ósmej masakra jakaś , jak te dzieci szybko rosną . Dziewczyny cieszmy się każdą chwilą spędzoną z naszymi pociechami :) miłej nocki

ug37df9hhjep6v50.png

Odnośnik do komentarza

Aga907 witaj na forum:). Ja też jestem straszną panikarą i stosunkowo tutaj nowa. Nie chciałam wcześniej dołączyć do forum bo strasznie się bałam o zdrowie bejbika. Zawsze jak wam się rozpisze np o tym ze biegałam i przestraszyłam się bólu pod brzuchem i pobiegłam do lekarza to mi post się skasuje ( chyba 5 razy próbowałam dodać) i śmieje się do siebie ze widocznie tak miało być. Bo dziecko żyje i ma się dobrze a ja przesadziłam poprostu.

Aluap co do remontu to wiem ze moja bratowa się przepracowała przy malowaniu sufitu wiec może to sobie daruj. Ja sama układałam w 3 miesiącu płytki w łazience ( bardzo mnie to relaksuje) ale robiłam to na 5 dni a normalnie skończyłabym w 1-2. No i nie wiem czy to mit o przebywaniu w świeżo malowanych pomieszczeniach...

a9c06389af.png 

Mama Tadeusza 29.01.2020 |Aniołek październik 2018 9tc

Odnośnik do komentarza

Tashka Spodnie świetne ! Nie da się obyć bez ciążowych ? Bo mi to szkoda na to kasy i wydaje mi się ze dam radę w ciuchach które mam. Pewnie się mylę?

Co do chłopców i dziewczynek to oczywiście nie czytałam całego forum ale ja tez będę miała chłopa a tak to królewny będą;).

Co do wyprawki to ja postanowiłam z łóżeczkiem, wózkiem itp czekać do 7 miesiąca. Bo mam różne obsesje ale .... tak po cichu myślę że po połówkowym
Które jest za 6 dni u mnie może już zacznę kupować jak będzie okej ?

Nudzę się dziewczyny okrutnie w domu. Wypisałam sobie wszystkie listy wyprawkowe, przeczytałam książki, gotuje piekę,
Maluje czasami bo jestem MUA ale tak szczerze to najbardziej brakuje mi ludzi. Wszyscy mi zazdroszczą i mówią korzystaj a ja już nie mogę.

Co do zajęć ja sobie kupiłam karnet na basen ale rzadko tam chodzę. Specjalnych jakiś nie znalazłam. Poszłabym na jakieś warsztaty z czegokolwiek.

Dziewczyny czujecie już kopanie ? Bo trochę się martwię że ja nie lub nie wiem...

a9c06389af.png 

Mama Tadeusza 29.01.2020 |Aniołek październik 2018 9tc

Odnośnik do komentarza

Nie no to jest niemożliwe ! Napisałam taki długi post i go ucięło aaaa

Kasiabrzoza w którym jesteś tygodniu ? To Twoja pierwsza ciąza ? Ja w pierwszej czułam ruchy ok 18 tyg, w tej później ok 20 tyg . Obecnie 22t4d i młody szaleje tak , że córka dostała kopniaczka. Ten jej zdziwiony wyraz twarzy a potem krzyk braciszek! Bezcenny i doprowadził mnie do łez. Wspominałam już że strasznie łatwo się rozklejam ? ;) swoją drogą wg mojej córki noszę w sobie Georga :P
Jeśli chodzi o spodnie ciążowe to w pierwszej ciąży przechodziłam w swoich bo miałam same biodrówki. Gumka recepturka na guzik i heyah ;) w tej zainwestowałam w spodnie ciązowe - jedne jeansy i legginsy i są mega wygodne aczkolwiek uwielbiam legginsy i chyba właśnie w nich całą ciążę przechodzę ;)

Odnośnik do komentarza

Nie no to jest niemożliwe ! Napisałam taki długi post i go ucięło aaaa

Kasiabrzoza w którym jesteś tygodniu ? To Twoja pierwsza ciąza ? Ja w pierwszej czułam ruchy ok 18 tyg, w tej później ok 20 tyg . Obecnie 22t4d i młody szaleje tak , że córka dostała kopniaczka. Ten jej zdziwiony wyraz twarzy a potem krzyk braciszek! Bezcenny i doprowadził mnie do łez. Wspominałam już że strasznie łatwo się rozklejam ? ;) swoją drogą wg mojej córki noszę w sobie Georga :P
Jeśli chodzi o spodnie ciążowe to w pierwszej ciąży przechodziłam w swoich bo miałam same biodrówki. Gumka recepturka na guzik i heyah ;) w tej zainwestowałam w spodnie ciązowe , bo w domu same z wysokim stanem i już na początku mnie drażniły- jedne jeansy i legginsy i są mega wygodne aczkolwiek uwielbiam legginsy i chyba właśnie w nich całą ciążę przechodzę ;)

Odnośnik do komentarza

Mamusie ja właśnie siedzę na krzywej. W pierwszym momencie chciałam zwymiotować a teraz zaczynam czuć że mi się w głowie kręci.

Kasiabrzoza nie martw się do 22 tygodnia to normalne zwłaszcza w pierwszej ciąży, można nie czuć. U nas Eryk szaleje i kopie mocno, też siostra dostała, ale u mnie to 23+1 już:)

Aga907 czyżby córka była fanką Peppy?

W poprzedniej ciąży chodziłam w leginsach dużo i teraz też tak pewnie będzie nie będę kupować dzinsów z panelem raczej. Narazie wchodzę w ostatnie dzinsy, ktore kupiłam po poprzednim porodzie.

W kwestii tatusiów moja mała jest tatusiowa. Lubi zasypiać przy tacie akurat. Mąż też czasem ją wykąpie i przebiera jak musi i to sprawnie. Tutaj nie mogę narzekać, ale robi to mało chętnie też woli się z nią bawić :)

https://www.suwaczek.pl/cache/d154c1d44f.png

Odnośnik do komentarza

Odnośnie ucinania - jak się rozpiszę to w razie "w" kopiuję całą treść przed dodaniem i wtedy poziom irytacji maleje :).
Kasiabrzoza patrzyłam na ten wzór zamawiając swoją C, wydaje się być super!
Odnośnie kopniaków i ruchów ja szybko poczułam "bulgotki" około 14tyg. chyba, później około 19-21tyg. był mały zastój i rzadko czułam ruchy, natomiast od kilku dni szaleństwa :). Myślę, że to bardzo indywidualna kwestia brzdąców i nie ma się, co martwić na zapas.
Wolny czas? Mi go bardzo brakuje i jak tylko trafi mi się kilka godzin w samotności w domu, to nadrabiam i korzystam z ciszy. Faktycznie ogrom spraw, które nas dotyka sprawił, że nawet nie wiem kiedy ten 6 miesiąc nadszedł :D
W kwestii spodni ja jestem zachwycona, nie sądziłam, że tak mi ulżą, do tej pory praktycznie w sukienkach tylko chodziłam, pomijam outfity remontowe :D legginsy i spodnie już około 2 miesiąca porzuciłam, bo podświadomie nie było mi wygodnie, a przy bliźniakach brzuszek od początku był "wzdęty" i teraz powrót do ciążowych mnie nastroił tak pozytywnie i sexi. Brzucha nic nie uciska, mam wrażenie, że fajnie go podkreślają, a jest już co, a z tyłu można się "pomylić" :D mąż też pochwala wybór. Osobiście jestem "za", ale każda kobietka ma swój pogląd. Na szybkie wyjścia, do adidasów itp. tylko wciągnąć i w drogę.. jeszcze wczoraj kurtkę wyhaczyłam i teraz czekam na zmniejszenie dni zadowolona :p
Czytałam też gdzieś kiedyś, że pomimo ciąży powinnyśmy się fajnie ubierać i poprawiać sobie w ten sposób nastrój żeby się dodatkowo przy zmieniającym ciele nie nastrajać negatywnie, zadbać o bieliznę i świeży oraz wygodny wygląd - wtedy podobno dużo łatwiej przetrwać te "dołki", a są ciuszki, mnóstwo kobiet odsprzedaje rzeczy, więc nie trzeba dużo inwestować, tylko od dobrej strony podejść do tematu, a po ciąży znów puścić w obieg :).
Dziewczyny oczywiście, że powinnyśmy się dzielić i tymi dobrymi, i tymi złymi chwilami bez żadnych skrupułów. Także piszmy, co nam po głowie chodzi i wzajemnie sobie pomagajmy :)
Co do ruchu, to uważam, że jeśli dobrze kobieta się czuję, z szyjką jest ok, to jak najbardziej powinna się dokonywać, ale dużo ruszać. Pomoże to i organizmowi, i nie przytyć aż takich kosmicznych wartości, a dodatkowo czas zupełnie inaczej mija jak jesteśmy aktywne. Ja jak mam dzień "leżenia" to jestem bardziej zajechana i "rozmemłana" niż jak nie wiem, od czego zacząć. Spacery, zakupy, sprzątanie, remont, porzuciłam praktycznie auto (tylko jak mąż wraca mogę podjechać coś załatwić), a tak to komunikacja miejska i mama mówi, że mam w ciąży mniejszy tyłek niż kiedyś "nie raz" przy moich różnych etapach i wahaniach kobiecych :).
Za waszymi radami sufity odpuszczę, a wraz ze zdrowym rozsądkiem i obserwując organizm będę dalej trochę działać :).
Miłego dnia!!

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3ku2iackwu.png

Odnośnik do komentarza

Wow, ile nadrabiania....... Poszalałyście wczoraj ;)
Co do ruchów - u mnie to pierwsza ciąża i też późno zaczęłam odczuwać bulgotanie, chyba tydzien temu dopoero, teraz tez raz czuje raz nie, ale na usg widać jak sie rusza, wiec jestem spokojna i nie panikuję ;)
Cerrie, Kasia_maj cały czas trzymam za Was kciuki i mam nadzieję że kolejne badania będą optymistyczne:)
Justa31 jak dzis? Po wizycie jakies nowe wiesci? Jest poprawa? Jak Twoje samopoczucie?
Karola91 mam nadzieję, ze te 2 godziny zleca.... Ja chyba w przyszlym tygodniu pójdę, odwlekam to jak tylko mogę, a jak sie czujesz? Łamie Cie? Chce Ci sie spać? buziaki trzymaj sie tam dzielnie;)
Co do odzieży ciążowej, też kupilam kilka rzeczy, spodnie kupilam nowe z hm byly na promocji, leginsy w Lidlu ale jak przyndzie jesień i zima trzeba będzie zaopatrzyć się w cieplejsze ciuszki, niestety bankrutuje na stanikach hihi juz 4 kupuje ;) moj biust szaleje....
Milego dnia

https://www.suwaczek.pl/cache/63102c40de.png

Odnośnik do komentarza

Cześć, dzięki dziewczyny za opinie odnośnie forum prywatnego, postaram się w przyszlym tygodniu założyć teraz jestem mega zajęta bo szykuje urodziny dla synka:) tort, ciasta i jedzenie na mojej glowie do tego mąż bedzie w pracy caly czas więc syn i ogarnięcie domu tez na mojej glowie:) co do tatusiów to moj mąż jest rewelacyjny, odkąd skończyliśmy remont domu po 2,5 roku zajmuje sie ksiazkowo synem od a do z. Ubierze, przewinie, umyje i uspi(z tym ostatnim nie mam problemu bo syn zasypia sam w łóżeczku):) jesc tez da ale nie pilnujw tego jak ja.
Witam oczywiscie nowe mamusie:D
A za reszte dziewczyn trzymam mocno kciuki! Justa31, Cerrie, Kasia_maj o Was szczególnie myślę i piszcie dziewczyny, bo brak informacji jest stresujacy a wiecie ze kobieta w ciąży nie moze sie stresować!

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza

Karola91 powodzenia na krzywej. Dobrze się czujesz po wypiciu tego ?

Justa31 jak tam dziś samopoczucie? Jakieś wieści?

Karerra85 co u Ciebie? Dawno coś nie pisałaś.

Kasia_maj jak sie czujesz? Jutro rezonans? Będziesz miała z niego wynik od razu czy trzeba czekać? Jak sie czuje Twoja siostra? Coś się wyjaśniło z tym złym samopoczuciem?

Odnośnik do komentarza

Karola91 dobrze, że masz już to za sobą:) teraz tylko czekać na wyniki, oby były dobre :),
Kasiabrzoza ja mam zwykłe leginsy z lidla kupiłam je chyba w czerwcu, trzeba kupić mniejszy rozmiar niż normalnie ale ogólnie są ok. nie rozciągają się i nie mechacą :)
nie widziałam nowej gazetki i nie mogę jej znaleźć na razie, poczekam może za chwile pojawi mi się w aplikacji :)

Justa31 mam nadzieje, że wszystko ok, faktycznie brak informacji jest bardzo stresujący;) trzymam kciuki:)

będę trochę marudzić i ponowię pytanie, jaki mam kupić termometr dla maluszka??? zamówiłam już katarek bo podobno jest niezastąpiony :)hihih

https://www.suwaczek.pl/cache/63102c40de.png

Odnośnik do komentarza

Kasiabrzoza jeśli pierwsza ciąża to możesz nie wiedzieć że to są ruchy bo maluszki są różne i spokojne i wariaci (jak moi) w pierwszej ciąży od 17tc czułam ruchy ale to przez to że synek sobie fikołki zaczął robić i miałam dosłownie tornado w brzuchu. W tej ciąży szybko poczułam bo koło 14tc takie łaskotanie a teraz mi czasem spać nie daje tak się wierci i rozpycha. Co do ubrań ciążowych z Lidla to ja mam i polecam nic się złego z nimi nie dzieje chociaż już kilka pytań przeszły, jedynie legginsy się mechacą po jakimś czasie ;)
Aluap ja mam termometr ten klikany co wygląda jak pistolet haha ale nie pamiętam jakiej firmy

Michaś 25.02.2018r. ❤️
Aniołek 29.11.2018 6/10tc

https://www.suwaczek.pl/cache/b267dc89b2.png<</li>a>
Odnośnik do komentarza

Hej hej, ale się rozpisalyscie, co do ciuchów to mi w poprzedniej ciąży też było szkoda kasy na jakieś specjalne ciążowe bo to tylko na chwilę, a tym razem postanowiłam na sobie nie oszczędzać i coś sobie kupić, jeansy mam z Lidla fajne i wygodne resztę też kupiłam używane wogule nie zniszczone więc wcale nie trzeba wydawać majątku.
U mnie choć trzecia ciąża to ruchy poczułam koło 20 tygodnia, a teraz 24 tydz. mały już bardzo szaleje szczególnie wieczorami jak się położę. Muszę przyznać że wogule się nie zastanawiałam nad wyprawka i tym wszystkim co trzeba kupić, co muszę odświeżyć po starszych, nie mam na to ani chęci, ani ochoty i nie wiem czy to się u mnie zmieni, zła jestem sama na siebie, że ciaza mnie nie cieszy, po prostu na razie ja zaakceptowała i tyle.
Termometr kupiłam 8 lat temu, bezdotykowy. Plus jest taki że łatwo i szybko zmierzy temp, szczególnie fajny w nocy jak dziecko śpi. Minus taki ze jak zmierzysz 3 razy pod rzad to pokaże ciut inna temperaturę, ale ja nie jestem przewrazliwiona matka której by to przeszkadzało, na oko widać czy ta gorączka jest duża czy mała.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny jestem:) jeśli chodzi o mnie to na wizycie dowiedzialam sie to co wczoraj czyli mam leżeć i wstawac do toalety a wtedy bedzie wszystko wporzadku. Jak moj mąż przyjechał to go wysłałam do mojego lekarza żeby sie spytał co i jak. Sama nie poszlam zeby nie było że chodzę jak mam nakaz leżenia. Więc w sunie dowiedzial sie tyle że do konca ciąży będę leżeć. Nie założy mi szwu ponieważ jest to za wysoka ciąża i zabieg moglby wywołać przedwczesny poród. Tym bardziej że w poprzedniej ciąży leżenie przyniosło dobry efekt także teraz trzeba podobnie. Więc od wtorku moim miejscem jest łóżko a wizyty do lekarza będą moim swietem bo będę mogła wyjść z domu.
Jeśli chodzi o termometr tez kupiłam taki bezdotykowy ale szczerze używałam tylko chwile bo za każdym razem pokazywał mi inną temperaturę więc przerzucilam sie na zwykly elektroniczny.
Odnosnie ubrań również udało mi sie kupić fajne spodnie uzywane z hm. Leginsy z lidla tez sa ok.

[url=https://www.suwaczek.pl/]https://www.suwaczek.pl/cache/13ba8e47d8.png[/url

Odnośnik do komentarza

Taaak haha córka fanką Peppy. Ja też leżę , u mnie pierwszy raz taka sytuacja z szyjką więc mam nadzieję , że mi też pomoże leżenie aczkolwiek przy dziecku w domu ciężko wstawać tylko do toalety. W jakiej pozycji leżysz ?

Co do termometru . Ja bardzo polecam thermoscan braun , termometr do ucha. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Miałam początkowo taki bezdotykowy do czoła ale musiałam szybko się przerzucić na ten z brauna bo tamten mi pokazywał u córki tskie temperatury , że nie raz zawału bym dostała ;) córka od urodzenia miała takie gorące czółko i te termometry świrowały. W ogóle polecił mi ten termometr ordynator szpitala , że do ucha są najbardziej precyzyjne i wygodne . Ale każdy ma jakiś swój ulubiony :)

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim :) Dawno nie pisałam choć sledzilam mniej więcej Wasze wpisy ...
Witam nowe mamusie:)!
Współczuję dziewczyna tym w szpitalu szczególnie które mają już dzieci bo wiem jaki to ból dziecko w domu mama w szpitalu ale pocieszenie jest takie, że dobra opieka pod nosem :)
W poniedziałek mamy wizytę może się dowiemy kto mieszka w brzuszku bo tak mnie korci coś już kupić A nadal nie wiem czy dziewczynka czy chłopczyk... trochę jestem przerażona ta wyprawka tymi cenami jak damy radę bo w sumie musimy kupić od nowa wszystko, po córce wszystko sprzedawalismy bo nie było miejsca gdzie trzymać. Wczoraj byłam na krzywej cukrowej nawet nie było tak źle ( miałam glukoze o smaku cytrynowym) tylko dzisiaj wyniki glukoza na czczo 82 po 1h 173 A po 2 H 171 wygląda na to że mam stan przed cukrzycowy czy cukrzycę?? W poprzedniej ciąży nie stety miałam tylko wynik po 1 H miałam 170 A po 2h 180.
Wczoraj tak się stresowalam i nastawiam do tych badań że dzisiaj głowa od rana mnie boli :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...