9 miesięcy, ciąża

Styczniowe mamy 2020

Odpowiedzi znajdują się poniżej

nurkowanie

nurkowanie

Ja chodze prywatnie. Terminy na nfz przed porodem w Gdansku szkoda gadac. Mozna po mniejszych cos znalezc, ale np.nie maja usg. I i trzeba prywatnie, czasem moze byc w szpitalu ginekolog to sobie popytajcie. Jest taka strona świat przychodni i wpisuje sie miasto, z terminami, czasem dziala.

60134 nurkowanie Kobieta, 108 lat, S.
nurkowanie

nurkowanie

Mialam po poronieniu nawet wpisac sie na nfz przed ciaza, no i bym byla w kolejce, ale jakos zapomnialam. Poza tym nie daja zbyt chetnie l4 takze po prostu odłozylam troche wczesniej.

nurkowanie

nurkowanie

https://diag.pl/sklep/pakiety/pakiet-dla-planujacych-ciaze/

Wiekszosc badan, ktore zleci lekarz jest po 20-30zl. W tym pakiecie jest sporo wiecej. Robilam go tez, ale po wynikach igg dla toxo, rozyczki i cytomegalii trzeba zrobic przeciwciala igm czy zwalczone sa jesli bylysmy zarazone. Ja przeszlam te 3 w dziecinstwie, ale i tak musze powtorzyc bo jest ryzyko nawrotu i od razu igm zrobie bo po co czekac. W lab mozna spytac, zeby podliczyli ile wyjdzie, czasem sie oplaca osobno.

nurkowanie

nurkowanie

Jak ktos ma wizyty nfz to na skierowanie w przychodni po prostu badania za free.

Befff

Befff

Ja mieszkam w Norwegii. Jeśli miałabym liczyć na system publiczny to pierwsza wizyta jest w 12 tygodniu ciąży i lekarz pierwszego kontaktu posłucha jedynie aparatem czy słychać serce A kontrolne usg przysługuje ok 20 tygodnia ciąży. Więc idę prywatnie na te pierwsza wizytę żeby sprawdzić czy wszystko ok. Tutaj wszystko inaczej Ale nie mogę powiedzieć, że gorzej. Poprosiłam swojego lekarza rodzinnego o skierowanie na usg w związku z poprzednim poronieniem. I wizytę otrzymałam, tyle że za miesiac A ja chce potwierdzić ciążę już ;)

65127 befff Kobieta, 31 lat, .
nurkowanie

nurkowanie

Beff powiem Ci, ze moja znajoma z Norwegii lata z tym do Polski, wlasnie bo tam rzadko a ona mnogą ma. Bylam na sylwestra teraz w Oslo i Lillestrom może kolo Ciebie gdzies.

Befff

Befff

W pierwszej ciąży latalam też do Polski. Na pierwszą wizytę, a później na wszystkie badania prenatalne. Tutaj ciążę prowadzilam wg ich zaleceń. Tym razem na tyle ile będę mogła to będę kontrolować w Polsce Ale mam też tutaj dobtego ginekologa do którego mogę pójść w razie czego.

Mieszkam niedaleko Oslo A Lillestrom też znam ;)

65127 befff Kobieta, 31 lat, .
nurkowanie

nurkowanie

No widzisz jak to wszystko blisko. Ja mam tam 3 braci, przewaznie kontrakt maja w Norwegii chyba ze chcą coś ciepłego to tropiki, ale tam mnie nie stać.