Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

znowu ucieło mi komentarz..
ale naskrobałyście przez te pare dni.
sówka30 ja tez mam prenatalne 18stego. juz czekam z niecierpliwością.
my mamy sajgon w domu, w złobku wczoraj zgłosili przypadek ospy a mała od rana ma goraczke.. modle sie zeby to nie była ospa, za 10 dni mamy wylot..chyba ze choróbsko pokrzyzuje nam plany. ja juz chorowalam na ospe ale mimo wszytsko się boję.. :(

Odnośnik do komentarza

Cześć, byłam dzis odebrać wyniki pappa i po konsultacji z genetykiem wyniki są bardzo dobre:) zostałam oczywiście zaproszona na usg na połowie ciąży:) skorzystam bo po co mam płacić następne pieniadze.
Kurczę dziewczyny współczuję Wam tych plamien.. moge tylko sobie wyobrazić jaki strach odczuwacie..

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza

Hejka, Budka a mała była szczepiona na ospe? Gdzie lecicie?
Bejbus super, że wyniki ok. U mnie wyszły nie za dobre i teraz czekam na prenatalne polowkowe z wielkim strachem
Anella mam nadzieję, że te plamienia to nic poważnego. Dobrze, że bierzesz luteine. Odpoczywaj.
My jutro wieczorem wyruszamy nad morze, trzymcie kciuki za szczęśliwa drogę, bo trochę mam strach.

Odnośnik do komentarza

Juulla miala jedna dawke tylko bo pozniej zaczela nam chorowac no i jakos wyszlo ze nie zrobilismy drugiej. Wiec nie wiem czy to cokolwiek da.
Lecimy do Hiszpanii na tydzien.
Plamien Wam dziewczyny wspolczuje, ja w pierwszej coazy bralam luteine bo mialam mocne ciagnięcia w dole brzucha i dr nie chciala ryzykowac.
Urodzilam 5 dni po terminie. Musieli mi podac oxy bo bardzo wolno mi sie rozwarcie robilo pomimo przebicia pecharza. Skurcze mialam od 5 rano a urodzilam dopiero o 23.

Odnośnik do komentarza

A w szpitalu byłamn od tp wiec łącznie 8 dni co było katorgą bo rodziłam w sierpniu i był nieziemski9 upał. teraz mam nadzieje ze dzieciatko mnie nie przetrzyma i ze urodzi sie w terminie
trochę się denerwuję przed tą wizytą za tydzień, mdłości ustały i senność też juz mam mniejszą, za to piersi mi już bardzo urosły ale nie bolą jak za pierwszym razem

Odnośnik do komentarza

Ja chciałabym tym razem SN, ale po tym jak wyszły mi te przepływy do luftu i mam się kłuć (dziś znowu chciałam płakać nad strzykawką), to mam obawy, że raczej znowu czeka mnie CC. Nie wspominam tego fajnie. Chociaż u mnie niedogodnością był tylko ból przy podnoszeniu się przez tydzień. Mam koleżanki, które przez 2 tygodnie nie mogły z bólu podnieść nawet ręki, żeby się chociaż uczesać.
Ale jak to przeczytałam w "Ciężarówką przez 9 miesięcy" łokciem dziecko nie przejdzie a jakoś wyjść musi. Ważne, żeby było zdrowe.

Co do detektora, to wydawał mi się czasem konieczny. Dziecko nie zawsze jest aktywne i są dni, gdzie czuje się niepokój. Łatwiej wtedy samemu sprawdzić tętno malucha, niż w panice godzić na izbę przyjęć. Jak ktoś ma lęki, że nie wie czy znajdzie i będzie w stresie to ja przekonywać nie będę. Mogę tylko zaznaczyć z własnego doświadczenia - że korzystając ze wskazówek. jak szukać nigdy nie miałam problemu ze znalezieniem serduszka.

http://fajnamama.pl/suwaczki/1tsf053.png

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie. Ja po wizycie. Dzieciaczki ok płci jeszcze się nie doszukał może za 2 tyg. Wogole trochę rozczarowana jestem bo takie szybkie to usg ze nie zdazylam sie przyjrzeć. Zmniejszył mi dawkę progesteronu. Nawet dostalam pozwolenie żeby pójść na basen :) jak się w stroj zmieszczę haha... Coś ciśnienie mam niskie, głowa nadal boli i nie wspomne o plecach....

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny zaczynam nie nadążać za wami. Co wejdę to po kilka stron do nadrobienia ale fajnie że nas coraz to.wiecej. Ja w tym tyg sporo pracy mialam wiec za szybko nie wracalam A pi powrocie wiadomo dzieci obiad itd itd
Naszczescie dziś pt wiec weekend. Corka moja w środę pojechala do babci i jeszcze nie wróciła i jakoś mi tęskno. Syn za to w domu wiec całkowitej ciszy nie ma.
Cieszę się dziewczyny ze po waszych wizytach jest wszystko w porządku i aby tak do samego końca a dziewczynom z plamieniami aby w końcu ustały byście mogły być spokojne.
U mnie jutro koniec 15tyg A Tym samym zaczniemy 16. Zaczynam cos w środku delikatnie czuć ale nie jestem pewna czy to juz to czy jeszcze nie. Nie zdaza się to zbyt często zwykle wieczorem jak się położę do lozka.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx3e3k2b7bgeta.png
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h5v4kvtu1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpf6fogdwx.png

Odnośnik do komentarza

Jenny1402 witaj i dołączaj :)

Kasia_maj u ciebie to już powoli może być to :) ale ci zazdroszczę.

Chocovanilla daj znać jak te plamienia i czy poszłaś do lekarza?

Ja cierpię od wczoraj na ból głowy. Macie jakiś sposób? Mama francesca pisała o parówce z tego co pamiętam ale nie mogę tego odkopać. Co dodawałaś do tej gorącej wody? Jakieś kropelki, zioła?

https://www.suwaczek.pl/cache/d154c1d44f.png

Odnośnik do komentarza

Karola91 można z samej wody. Mnie już chyba od tygodnia boli codziennie. Pytałam dziś lekarza o to mówił że tak może być w tym okresie. Ja mam niskie ciśnienie może też od tego napierdziela.
My dziś wyjechaliśmy na weekend w pobliskie góry. Cieszę się bo może wreszcie trochę się zresetuje i odpocznę od tych remontów za oknem

Odnośnik do komentarza
Gość sówka 30

dziewczyny ja jak parę tygodni temu mnie bolała głowa musiałam wziąć apap (połówkę) bo już nie mogłam i jak ręką odjal (wcześniej pytałam gina co mogę brać w razie bolu bo przed ciąża miała ogromne migreny i chciałam się w razie w zabezpieczyć)

Odnośnik do komentarza

Czytając Wasze argumenty za i przeciw używania tego detektora tętna uznałam, że nie kupię tego. Kusiło bo nie wiem ale cały czas się martwię czy na pewno wszystko ok. No a jakbym nie znalazła tego tętna to zawał murowany. Z ciążą jest ok szyjka była ostatnio (prawie 4 tyg temu) długa i zamknięta, w przeszłości rzadnych przykrych przypadków, w rodzinie też nie więc uznałam, że postaram się nie martwić na zapas. Wizytę mam w poniedziałek zobaczymy co tam u Synusia słychać.

Sówka ja już jestem po wakacjach i to właśnie nad morzem ale pytałam o to czy mogę jechać lekarza. On nie widział absolutnie rzadnych przeciwwskazań. Porozmawiaj z lekarzem. Nie wiem, lub nie pamiętam skąd wynikają Twoje plemienia ale z tego co czytałam niektóre z nich wcale nie są niebezpieczne. Ja bym skonsultowała się z lekarzem co o tym myśli.

Carrie szkoda że tak krótko miałaś usg, ale najważniejsze, że z dziećmi wszystko ok. Ja w sumie nie myślałam o basenie ale też sobie pójdę A co :)

Dziewczyny czy któraś z Was może chodzi na jakieś ćwiczenia dla ciężarnych typu joga albo pilates albo jeszcze coś innego?
Zastanawiam się nad czymś i nie wiem sama :)

Odnośnik do komentarza

Cerrie dzieki Bogu to tylko (albo Az) angina. Dostala antybiotyk i liczymy ze w 10 dni sie wykuruje. Jak dobrze ze to nie ospa. Ostatnie dni to byla masakra. Tak sie stresowalam ze nic nie jadlam. Martwilam sie ta ewentualna ospa plus praca ze zaraz zaczynam urlop a jeszcze tyle do zrobienia ..
Plus zaczynam stresowac sie tym lekarzem ktorego mamy dopiero w czw.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...