Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Witam nową mamusie i gratuluje podwójnie:)
Po wizycie wszystko dobrze, szyjka dluga i zamknieta. Dzidzius ma prawie 8,5 cm:) serduszko ślicznie bije:) co do płci to raczej dziewczynka ale nie nastawiac mamy sie zobaczy sie za 4 tygodnie dokladniej:) na bóle brac wiecej no spy, magnez no i odpoczywac i mniej dźwigać. Dobrej nocy dziewczyny!:)

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza

Apsik, super, to już nasze drugie forumowe bliźniaki o ile się nie mylę!
Ostatnio w superpharmie kobitka poleciła mi krem na rozstępy firmy ELANCYL.
Wracając do leków na bóle brzucha- próbowałyście zamiast nospy buscopan? Bezpieczeństwo w ciąży takie samo, a na mnie zawsze buscopan lepiej działał.
Ostatnia rzecz do wymiotujących- mnie nic nadal nie pomaga, ale słyszałam o leku bez recepty w USA 'unisom', który ma ułatwiać spanie i działa p-wymiotnie. Koleżance bardzo pomógł i zastanawiam się mocno czy go nie kupić...
Jutro usg prenatalne :)

Odnośnik do komentarza

Bejbus cieszę się że wszystko ok. Musisz teraz trochę zwolnić tempo po tej przeprowadzce.
Olga705 powodzenia dziś na badaniach.
Nela99 A Ty jak po wizycie?
Dziewczyny czy Wam też tak szaleją hormony? Ja o byle co bym ryczała i cierpliwosci brak.
Co do rozstępów to czytałam ostatnio artykuł poparty jakimiś badaniami naukowymi że jest to uwarunkowane genetycznie i żadne cudowne mega drogie kremy nie powstrzymają ich jeśli mają wystąpić. Jestem jednak zdania że nawilżanie i masowanie skóry jest wskazane by przede wszystkim nie czuć dyskomfortu suchej swedzącej skóry i jak najbardziej przyjemne wiec na pewno będę czegoś używać. Moze teraz sie bardziej zmobilizuje do systematyczności bo z tym u mnie kiepsko.
A jak tam aktualnie Wasza waga? Rośnie czy spada? U mnie narazie -5kg... aż jestem zdziwiona

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny u mnie też hormony buzują :( Do tej pory żadnych mdłości nie miałam ale dziś jak robiłam obiad tak mi nie dobrze było , nie mogłam wogole na jedzenie patrzeć masakra jakaś , na szczęście wyszłam z corcią na spacer i przeszlo bo już myślałam że obiadu nie dokończę :( U mnie z wagą w pierwszej ciąży przytyłam 13 kg , w drugiej schudłam 15 kg a teraz póki co spadło 2 kg ale pewnie zaraz będzie tylko rosło niestety :) jak dziś u was samopoczucie , któraś dziś ma wizytę?

ug37df9hhjep6v50.png

Odnośnik do komentarza

Cerrie u mnie Wizyta dopiero jutro wieczór :O
A co do humorkow to mam... Płacze z byle powodu :/ ostatnio teściowa przyniosła tatar cała miske plus 4 kanapki i mąż się cieszył "o jak dobrze że jeść nie możesz". Wstałam zobaczyć co to i rozryczalan się jak małe dziecko, nie mogłam się wysmarkac, oczy spuchniete, zatoki zapchane... Ostatnio też był na wyjeździe i opowiadał co jadł i też się poryczalam do słuchawki bo pysznego tatara z łososia kobsumowal... Głównie ryczę z powodu jedzenia. A i oglądałam program przyrodniczy i jakieś zwierzę zaatakowało drugie i też się popłakałam :D dramat! Ja nigdy nie płacze!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) u mnie pierwsza i druga ciąża każda inna i obydwoma + 20 :-(wyjechaliśmy na urlopik do Krynicy Górskiej i mam zmartwienie bo dzisiaj plamilam, aż się boje pójść do łazienki żeby... to moje drugie plamienie ta ciąża. Pierwszym razem byłam na sorze dostałam duphaston który biorę do dzisiaj tylko ze lekarz kazał mi brać 1 dziennie a w razie plamienia 3 na raz i tak tez dzisiaj zrobiłam.
Co do humoru to mam straszny tez strasznie płaczliwa się zrobiłam i wszystko mnie wkurza, ciężko mi zaleźć cierpliwość do dzieci normalnie achhh są niesforne :)
Co do wymiotów jest różnie, raz są raz nie ... ogólnie od ostatniej wizyty +1kg póki co ale myśle ze do przyszłej wizyty za tydzień jeszcze dojdzie trochę bo dopiero jelitówka mnie puściła :-)
Czy któraś z mam tez miewa plamienia ?

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sx0dw4fdkoafyo.png

Odnośnik do komentarza

DZiękuję Wam za ciepłe słowa.
To ciąża jednokosmówkowa. Nie staraliśmy się. Poprostu się stało. Bliźniaków w rodzinie nie było jak dotąd. Co do samopoczucia to wszystko co dotyczy ciąży pomnóżcie razy dwa. Na mięso patrzeć nie mogę, niedobrze mi cały dzień a nie tylko rano, boli mnie brzuch, choć to 10 tydzień to już jestem grubawa, mam zgagę i boli mnie głowa. Cudowny ...błogosławiony...stan.

Odnośnik do komentarza

No to mi trochę ulżyło że nie tylko ja tak świruję z nastrojami :)Nella99 mistrzyni! O żarcie jeszcze nie płakałam ;)
Chocovanila mam nadzieję że wszystko ok i ustąpią plemienia.
Budka jak tam plecy? U mnie dramat... z odcinka ledzwiowego przeniósł mi się ból w okolice łopatek. Nie bardzo juz wiem jak sobie z tym poradzić. Cwiczen nie mogę, na brzuchu sie nie położę. Zaczyna mnie to irytować coraz bardziej. Pewnie się zaraz popłaczę... ;)
Apsik jak często masz wizyty u lekarza? U mnie są maluchy dwukosmówkowe :) Też mam już dość widoczny brzuch pomimo utraty na wadze.

Odnośnik do komentarza

Chodzę do dwóch. Jeden to profesor i u niego będę chciała rodzić a drugi (z NFZ) odwiedzam ze względu na darmowe badania. Czytałam, że powinnam chodzić co 2 tygodnie. Póki co wychodzi 3 tygodnie.
Jestem zaskoczona wielkością brzucha. Na wadzę nie tracę, bo mam apetyt. Muszę raczej pilnować się z ilością.
Cerrie aż tak bolą cię plecy? Tak szybko? W którym dokładnie jesteś tygodniu? Ja mam przesunięte kręgi więc ból mnie nie ominie.

Odnośnik do komentarza

Nella99 na tym etapie to jeszcze nie ruchy tylko jelita. Ale to podobne łaskotanie. Ruchy pojawiają się dopiero w okolicy 16-20 tygodnia.
Chocovanilla ja miałam plamienia w każdej ciąży.
Czasem to poprostu mały krwiaczek podkosmówkowy, którzy lekarze bagatelizują w usg, bo sobie nazywają "żyłką", a to w okolicy terminu miesiączki - najczęściej - pęka i stąd stara brązowa wodnista krew.
Jeżeli krew jest żywa to lepiej wtedy jechać na IP.
Poproś o dopochwową luteinę w razie czego, bo Duphaston to syntetyczny progesteron i jest w symbolicznej ilości, a jak nie mierzyłaś poziomu progesteronu to możesz faktycznie mieć niedobór -bo z tego też są plamienia. Wtedy luteina 100mg będzie lepsza niż 10mg, które ma Duphaston.
Ja dziewczyny, przed ciążą intensywnie biegałam i przygotowywałam do maratonu, więc jak teraz miałam krwiaka dostałam zakaz jakichkolwiek aktywności i już mam na plusie od początku ciąży aż 3 kg :/ mimo mdłości i czasem wymiotów.

http://fajnamama.pl/suwaczki/1tsf053.png

Odnośnik do komentarza

Cerrie dzisiaj lepiej bo robilam wiecej przerw od komputera, to dlugie siedzenie w jednej pozycji mnie męczy. Dzisiaj bylam krocej w pracy zeby znowu nie przegiac jak wczoraj.. czulam sie fatalnie.
Mi minely juz mdlosci ale na mięso nadal nie mogę patrzeć plus spodnie robią się ciasnawe.
Dopiero za tydzien w czwartek wizyta.. juz nie mogę się doczekać.
Wczoraj moja babcia stwierdziala ze jędzowata się ostatnio zrobilam i za duzo marudzę

Odnośnik do komentarza

Apsik ja mam już od kilkunastu lat problemy z plecami dyskopatia w odcinku ledzwiowym. Teraz z aktywności to mogę jedynie chodzić na spacery a brak ruchu oznacza u mnie pogłębienie się dolegliwości. Czasem wystarczy złe schylenie się, zła pozycja podczas snu czy dluzsze siedzenie i zaczyna sie... Ja jutro zaczynam 14 tydz.

Odnośnik do komentarza

Bejbus mam do Ciebie pytanie , widzę że masz szkraba ,za 3 miesiące 2 latka. Chciałam zapytać czy już odpieluchowałaś? Ja przymierzam się z moją łobuziarą ale póki co tylko raz będąc na wsi założyłam jej majtusie na cały dzień z czego w ciągu 3 godzin 5 razy zmieniałam . Zastanawiam się jak to u Ciebie wygląda? Starsza córka mając 14 miesięcy nie nosiła już pampersów nawet w nocy , wołała Sisi lub pokazywała na nocnik a moja mała póki co załatwia się w nocnik ale po mieszkaniu strach założyć majtki bo pewnie cały narożnik byłby zalany hehe

ug37df9hhjep6v50.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Laski ! Te mlodsze i te starsze :) Chyba Apsik jestesmy tu jedne ze starszych w tym towarzystwie, ja w sierpniu skoncze 39lat :) Cudowne nowiny z tymi blizniakami !! Z tym bolem glowy to jest sajgon mnie od czwartku do niedzieli tak leb napieprzal, ze myslalam, ze bede chodzic po suficie. Zrobilam sobie taka "parowke" goraca woda do miski i nakryc glowe recznikiem i pomimo, ze nie mialam ani zatkanego nosa ani kataru nagle wszystko mi sie oczyscilo i bol minal!
Budka podziwiam 10h w pracy !! Jestes niemozliwa :)
Carrie dwukosmowkowe tzn , ze dzieciaczki nie beda podobne do siebie?
Chocovanilla moze faktycznie posluchaj rad Annelli i Madlen25, ktore polecaja luteine , moja siostra miala raz wlasnie w 3 msc krwawienie i lekarz zalecil przez tydz pobyt w lozku+luteina

Odnośnik do komentarza

Justi2019 u nas mega ciężko z odpieluchowaniem, nocnik u nas odpada bo mnie to obrzydza. Zawsze tak mialam nawet jak brat byl mały.. więc nakladka na kibelek ale u nas raczej problem z tym ze syn w ogole nie chce wolac siku czy kupke.. raz go przetrzymalam z pelnym pampersem ale nic to nie dalo, biegal sobie jakby nigdy nic. A majtki to bym musiala zmieniac chyba 3 razy w ciagu godziny. Mam plan zeby do stycznia byl samodzielny z tymi sprawami i bez pampersa nic na siłę.

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza

MamaFrancesca tak będą różne :) każdy ma swoje łożysko i rozwija się oddzielnie. Ja też w tym roku kończę 39 lat :) Dotarłaś już do PL na wakacje?

Dziś nad ranem mnie tak plecy bolały że o po 3 się obudziłam i nie mogłam spać ani znaleźć sobie wygodnej pozycji. Jak już zasnęłam po ok 2 godz męczarniach to Panowie zaczęli remont za moimi oknami ( wymiana elewacji w bloku) codzienne wiercenie, stukanie i bardzo ciekawe wiązanki słowne.... głowa to mi chyba dziś pęknie... nie da się tego wytrzymać.

Odnośnik do komentarza

Witajcie wczoraj już miałam troszkę spokoju a dzisiaj od nowa polsko ludowa. U mnie te plamienia nie są zywoczerwone bardziej wygląda to jak wydzielina lekko brązowa z malutkimi skrzepkami niekiedy. Nie jest tego dużo, raz jest raz nie. dodatkowo delikatnie boli mnie jak na okres dół pleców i podbrzusze. Z racji ze jesteśmy na urlopie mam do wyboru znaleźć tutaj jakiegoś lekarza prywatnie albo udać się na IP :-(

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sx0dw4fdkoafyo.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...