9 miesięcy, ciąża

Grudniówki 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Bławatka

Bławatka

Co do tego bólu, to jaki on u Was jest? Bo u mnie czasami kłócie, raz w okolicach macicy, jajników, raz szyjki. Czasami gniecenie, a czasami tak jak przed okresem. Ogólnie boli rzadko, bo raz na kilka godzin. Może i to nic strasznego, ale z racji, że to moja pierwsza ciąża, to się boję...

61318 blawatka Kobieta, 33 lata, Polska
Agula89

Agula89

Bławatka ja też miewam takie bóle. Trochę okresowe, czasem kłocie. A jakiś czas temu pisałam dziewczynom, że w nocy myślałam, że pojadę do szpitala tak mnie brzuch bolał, aż miałam zimne poty. Wczoraj przed zaśnięciem też miałam ciut mocniejszy ból w podbrzuszu. To moja pierwsza ciąża więc nie wiem czy to normalne ale z tego co czytam to tak. Chyba, że wystąpią do tego jakieś plamienia czy krwawienie. Dzisiaj tez czuje brzuch cały dzień. Męczy mnie to siedzenie 8 godzin przy kompaturze w pracy. Przez ten wzdęty brzuch spodnie mnie cisną :( Do tego też jestem bardzo senna.
Sylwia25em a kiedy widać płeć dziecka?

--

11.05.2019 ❤ [*]

63670 agula89 Kobieta, 30 lat, Poznań
klaudiacg

klaudiacg

U mnie ból jak na miesiączkę poza tym chyba nie mam innych objawów

63827 klaudiacg Kobieta, 23 lata, Poznań
sylwia25eM

sylwia25eM

Dziewczyny co do bólu to jest to całkiem normalne ale jeśli wystąpi ból długotrwały jednostronny to należy się zgłosić na sor.
Macica rozciąga się aby zrobić miejsce dla dzidziusia. Jedne wogole tego nie czują a drugie od początku. To sprawa indywidualna :)
Ja tamtym razem nie czułam tego dużo ale teraz ze względu na blizny czuje i to bardzo ale nie jest to ból jednostajny lub nawracający rytmicznie.
Agula z tym to różnie bywa. Ja poszłam w 14 tygodniu i lekarz powiedział że woli nie mówić na takim okresie ale mówił że może dziewczynka ale się nie nastawiać a w 17 tygodniu potwierdził na 100% chłopiec :) i mam w domu Przemusia :)
Kuzynka dowiedziała się w 13 tygodniu i do końca był chłopiec :)

48113 sylwia25em Kobieta, 28 lat, Ciezkowice
sylwia25eM

sylwia25eM

Jakie suplementy bierzecie? Ja szukam jakiegoś z dobrym składem ale nie za miliony. Ja ostatnio brałam pregne plus czy jakoś tak i była za droga ale słuchałam lekarza. Teraz szukam coś o podobnym ale żeby za firmę nie płacić. Co polecacie?

Agula89

Agula89

sylwia25eM mi ginekolog poleciła OMEGA MED OPTIMA FORTE. Nie są tanie - w internecie z przesyłką koło 80 zł na miesiąc.

--

11.05.2019 ❤ [*]

klaudiacg

klaudiacg

Ja biorę prenatal uno, ze względu na mutacje mthfr ale z tego co wiem będziemy na wizycie zmieniać na samodzielne witaminy

63827 klaudiacg Kobieta, 23 lata, Poznań
sylwia25eM

sylwia25eM

Ale ze mnie ciapa hehe teraz zobaczyłam że moje tabletki zmieniły cenę i są dużo tańsze :) więc już nie pytam :)
Tak teraz usiadłam i obmyślam jak ogarnąć ten rok. Ciąża, wykończenie domu, przeprowadzka plus nasz energiczny chłopiec. Zapowiada się ciekawie i intensywnie. Ciekawe czy podołam planowi roku :)

Agula89

Agula89

Cześć Dziewczyny!
Jak tam po weekendzie? Jak się czujecie?

--

11.05.2019 ❤ [*]

Agula89

Agula89

Pijecie kawkę w ciąży? Mam na myśli oczywiście ewentualną szklankę dziennie czy odstawiłyście całkowicie?

--

11.05.2019 ❤ [*]